`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

آنچه که لازم است از بلوک پرین بدانید

این روزها تاثیرات تکنولوژی در صنعت ساختمان هر روز یک خروجی جدید می دهد و سازه ها به سمت سبک شدن پیش می روند معرفی محصول جدید با نام بلوک پرین هدف این مقاله است

به گزارش شمانیوز: شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که مانند بسیاری از کاربران و خریداران مصالح ساختمانی، در هنگام انتخاب و خرید با حجم گسترده‌ای از پرسش‌ها در خصوص بسیاری از متریال هایی امروزی که در ایران تولید و عرضه می شوند؛ روبرو باشید. معمولا خریداران مصالح ساختمانی نسبت به ورود یک محصول جدید به بازار کنجکاو بوده‌اند و به دنبال کسب اطلاعاتی در خصوص این نوع مواد جدید ساختمانی هستند. همانطور که می دانید؛ برخی از مواد و متریال های نوین ساختمانی در واقع معرف یک نسل محصول جدید در صنعت ساخت و ساز می باشند. از سویی در پاره ای از مواقع برخی از نام های تجاری تنها محصولات قدیمی هستند که با تغییرات اندک در آنها تبدیل به مصالح جدید شده اند. از این رو برخی از فروشندگان درصدد آن بر می‌آیند که این محصولات را با تعریف های مختلف در نظر مشتریان به نوعی نو و جدید نشان دهند. اما در خصوص بلوک پرین این موضوع کاملا متفاوت است. باید به واقع باور داشت که این مصالح ساختمانی که در دسته بلوک های فوق سبک ساختمانی قرار دارد؛ یک متریال جدید در این صنعت می باشد.

بلوک پرین چیست؟

در بیان ساده این گونه می توان گفت که بلوک پرین از دسته بلوک ساختمانی فوق سبک است که با نام اختصاری بلوک های ACC شناخته می شود. برخی از کاربران برای کسب اطلاع از هویت و ماهیت این متریال، فضای مجازی را برای جستجو انتخاب می کنند. در خصوص این مورد بد نیست بدانید امکان دارد هنگام جستجو در این فضا با نام های تجاری متعددی تحت عنوان بلوک سبک و فوق سبک ساختمانی برخورد نمایید؛ که دست برقضا بلوک پرین نیز، یک نام تجاری برای بلوک های فوق سبک ساختمانی می باشد. بنابراین علت نامگذاری این نوع بلوک را می توان به دلیل سبک بودن آن دانست.

 این مفهوم به این معنا نیست بلوک پرین به مانند پر سبک می باشد؛ اما هنگامی که این بلوک را در دست می گیرید به نسبت دیگر بلوک های سیمانی به وزن کم آن در مقابل حجمش پی خواهید برد. بلوک پرین مانند دیگر بلوک های هم خانواده خود در شرایط مساوی با انواع بلوک های سنتی تر از قیمت بالایی برخوردار است. شاید یکی از دلایل اصلی این موضوع را بتوان در استقبال کم خریدارن در این نوع بلوک در صنعت ساختمان سازی ایران دانست.

 

با تغییر زاویه دید می توان این قیمت نسبتا بالا را با در نظر گرفتن شرایطی که ساختمان پس از ساخته شدن با این مصالح رو به رو خواهد بود را توجیه کرد. زیرا به لحاظ فنی بلوک های سبک پرین و انواع هم خانواده های آن در دراز مدت صرفه اقتصادی بیشتری برای کاربران ساختمانی خواهند داشت؛ اما در هنگام ساخت سازه، سبب بالا رفتن هزینه های ساختمانی می شوند. از این رو سازندگان و کارفرمایان ترجیح می دهند انتخاب خود را به موارد ارزان تر محدود کنند.

برای دیدن قیمت بلوک سیمانی سبک روی لینک مصالح بازار کلیک فرمایید

مزایای بلوک پرین چیست؟

بلوک پرین در حقیقت یک عایق صوتی، حرارتی و برودتی بسیار عالی برای انواع سازه های ساختمانی است. در فصل زمستان بلوک پرین به دلیل دارا بودن حباب های هوا در بدنه خود، از هدر رفت انرژی گرمایشی خانه جلوگیری می کند. در فصل تابستان نیز به دلیل حضور همان حباب ها، مکانیزمی تشکیل می شود که تبادل حرارتی بین خارج و داخل ساختمان را تا حد بسیار زیادی کم می کند. از سوی دیگر این نوع بلوک ساختمانی در مقابل حریق و آتش مستقیم بسیار مقاوم است. این بدان معناست که در هنگام رخ دادن حوادث ناگوار مانند آتش سوزی این خاصیت در بلوک پرین از شعله ور شدن آن در مقابل حرارت و شعله مستقیم جلوگیری به عمل می آورد و هرگاه شعله از روی آن برداشته شود؛ بلوک به سوختن ادامه نمی دهد.

در نهایت می توان این نکته را یادآوری کرد که بلوک پرین و انواع هم خانواده های آن، نه تنها ضریب ایمنی بالایی در مقابل زلزله و حریق دارند؛ بلکه در دراز مدت سبب صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمان خواهند شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بلوک ها به وب سایت

www.masalehbazar.com

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied