`
شمانیوز
شما نیوز
ارز فی

رپرتاژ آگهی/

بهترین دستگاه آسیاب قهوه صنعتی

دستگاه آسیاب قهوه یکی از مهمترین لوازم برای کافی شاپ‌ها است. این دستگاه‌ها در مدل‌های صنعتی و خانگی موجود هستند. مدل خانگی آسیاب قهوه، برای آن دسته از افرادی که عادت به مصرف روزانه 1 الی 2 فنجان قهوه دارند مناسب و کاربردی خواهد بود. در حال حاضر دستگاه آسیاب قهوه صنعتی در برندهای مختلف با خصوصیات متفاوتی موجود بوده و افراد می‌توانند بر اساس ظرفیت مورد نیاز و بودجه خود بهترین دستگاه آسیاب قهوه صنعتی را خریداری کنند.

بهترین دستگاه آسیاب قهوه صنعتی

دستگاه آسیاب قهوه یکی از مهمترین لوازم برای کافی شاپ‌ها است. این دستگاه‌ها در مدل‌های صنعتی و خانگی موجود هستند. مدل خانگی آسیاب قهوه، برای آن دسته از افرادی که عادت به مصرف روزانه 1 الی 2 فنجان قهوه دارند مناسب و کاربردی خواهد بود. در حال حاضر دستگاه آسیاب قهوه صنعتی در برندهای مختلف با خصوصیات متفاوتی موجود بوده و افراد می‌توانند بر اساس ظرفیت مورد نیاز و بودجه خود بهترین دستگاه آسیاب قهوه صنعتی را خریداری کنند.

دلیل استفاده از آسیاب قهوه صنعتی

از دستگاه آسیاب قهوه جهت پودر کردن دانه‌های قهوه استفاده می‌شود. گرایندر قهوه صنعتی ظرفیت بیشتری نسبت به نوع خانگی داشته و به وسیله آن می‌توان حجم زیادی از دانه‌های قهوه را در زمان کوتاهی آسیاب کرد. این نوع دستگاه‌ معمولا دارای یک مخزن بزرگ بوده و از تیغه‌های بسیار تیزی برخوردار می‌باشند. همین دو عامل سبب شده تا بتوان در یک زمان کم، حجم قابل توجهی از دانه‌های قهوه را آسیاب کرد. کیفیت دستگاه آسیاب قهوه با کیفیت دانه‌های پودر شده برابری دارد. هر چقدر دستگاه از کیفیت بهتری برخوردار باشد، دانه‌های قهوه به صورت بهتر و با کیفیت‌تری پودر خواهند شد. در نتیجه قهوه نهایی از عطر و طعم بی‌نظیری برخوردار می‌شود. برای همین باید از آسیاب قهوه‌ای استفاده کرد که امتحان خود را پس داده و امتیاز قابل قبولی داشته باشد.

1ec95e10-fced-4c71-b3ab-d6f7aeb4049d

نکاتی که باید هنگام خرید آسیاب قهوه صنعتی در نظر داشته باشیم

برای اینکه بتوانیم دانه‌های قهوه را به صورت یکپارچه و یکنواخت پودر کنیم، باید یک دستگاه با کیفیت خوب را خریداری کنیم. برای همین باید هنگام خرید آسیاب قهوه صنعتی نکات زیادی را در نظر داشته باشیم. در اینجا به چند نکته مهم در این رابطه اشاره خواهیم داشت:

 • شرایط محل استفاده از دستگاه

دستگاه آسیاب صنعتی به دلیل اینکه در کافی شاپ‌ها و مکان‌های پر تردد مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید از صدای کمی برخوردار باشد تا برای مشتریان مزاحمتی ایجاد نکند. همچنین باید به فضای نگهداری از دستگاه توجه کرده تا از نظر میزان فضا بعدا با مشکلی مواجه نشد. به همین دلیل اگر فضای شما به حد کافی بزرگ نیست، باید دستگاهی را خریداری کنید که ابعاد متناسبی داشته باشد. همچنین بهتر است به وزن دستگاه توجه داشته باشید تا اگر نیاز به جابجایی آن بود، با مشکلی از این حیث روبرو نشوید.

 • اندازه ذرات قهوه و یکپارچگی آنها

یکی از مهمترین ویژگی‌ها برای یک آسیاب قهوه با کیفیت این است که دستگاه بتواند دانه‌ها را به صورت یکپارچه پودر و آسیاب کند. زمانی که دانه‌ها به صورت یکپارچه پودر نشوند، در کیفیت قهوه دم شده تاثیر گذاشته و باعث شده تا قهوه انسجام کافی نداشته باشد. بیشتر دستگاه‌های آسیاب قهوه که از نوع چرخ دنده هستند، عمل پودر کردن دانه‌های قهوه را به خوبی انجام می‌دهند.

 • ظرفیت دستگاه آسیاب قهوه

اگر قصد خرید دستگاه برای خانه یا مکان‌های کوچک را دارید، بهتر است از دستگاهی استفاده کنید که ظرفیت کمتری داشته باشد. دستگاه آسیاب قهوه صنعتی به دلیل اینکه باید برای تعداد زیادی از افراد قهوه آماده شود، ظرفیت بیشتری نیاز دارد. بنابراین خرید دستگاه باید متناسب با حجم کاری انتخاب شود.

 • میزان توان دستگاه

توان مصرفی دستگاه یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه شود. توان دستگاه ارتباط مستقیمی با میزان مصرف برق آن داشته و برای همین خوب است در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید.

 • سرعت آسیاب قهوه

توجه کردن به سرعت آسیاب قهوه نیز نکته مهمی است که باید به آن توجه شود. هر چقدر سرعت آسیاب قهوه زیاد باشد، کیفیت قهوه پایین‌تر خواهد بود. دلیل آن هم این است که موتور این دستگاه باعث تولید گرمای زیاد شده و باعث ایجاد طعم سوختگی در قهوه می‌شود.

 • جنس تیغه و بدنه دستگاه

دستگاه آسیاب قهوه باید از بدنه و تیغه محکم و ضد زنگی برخوردار باشد. دانه‌های قهوه بسیار سفت هستند و اگر تیغه‌های دستگاه کیفیت خوبی نداشته باشند، نمی‌توانند به خوبی آنها را آسیاب کنند. برای همین توجه به کیفیت و جنس تیغه‌ها بسیار مهم خواهد بود.

بهترین برند آسیاب قهوه صنعتی

 

 

دستگاه آسیاب قهوه صنعتی در برندهای مختلفی موجود است. بیشتر برندهای موجود در بازار خارجی و وارداتی هستند. برای همین قیمت این دستگاه‌ها بر اساس نرخ دلار محاسبه شده و کمی دارای نوسان خواهد بود. در اینجا قصد داریم تا به تعدادی از بهترین برندهای آسیاب قهوه اشاره کنیم.

 1. آسیاب قهوه برند بوش

برند بوش یکی از برندهای شناخته شده و محبوب آلمانی است. این شرکت لوازم برقی‌های مختلفی را تولید کرده که دستگاه آسیاب قهوه یکی از آنها می‌باشد. آسیاب قهوه بوش مدل MKM6003 یکی از این دستگاه‌ها بوده که در ایران به فروش خوبی رسیده است. این دستگاه از توان مصرفی 180 وات برخوردار بوده و ظرفیت آن 75 گرم است. تیغه‌های به کار رفته در دستگاه MKM6003 ضد زنگ هستند و قادرند تا در هر دقیقه 150 گرم قهوه را آسیاب کنند.

 1. آسیاب قهوه برند همیلتون

همیلتون یکی از برندهای آمریکایی است که وسایل خود را طبق آخرین استانداردهای جهانی تولید می‌کند. از این برند تاکنون چند دستگاه‌ آسیاب قهوه متفاوت به بازار عرضه شده که هر کدام از ویژگی و توان مصرفی خاصی برخوردار هستند. آسیاب قهوه همیلتون مدل GH-108 یکی از این دستگاه‌ها بوده که از توان مصرفی 200 وات و مخزنی به گنجایش 100 گرم برخوردار است.

 1. آسیاب قهوه برند مونوتک

از برند مونوتک نیز تاکنون آسیاب قهوه‌های مختلفی وارد بازار شده  است. محصولات این شرکت کیفیت خوبی دارند و در صورت استفاده درست، برای چندین سال قابل استفاده خواهند بود. آسیاب قهوه مونوتک مدل MCG-180 S و مدل MCG-110 در حال حاضر از پرفروشترین آسیاب قهوه‌های مونوتک در ایران هستند.

کدام آسیاب قهوه صنعتی را بخریم

در حال حاضر در بازار دستگاه‌های آسیاب قهوه زیادی وجود دارند. هر کدام از این دستگاه‌ها از برندی خاص بوده و توان و قدرت متفاوتی دارند. در وهله اول برای خرید آسیاب قهوه صنعتی، باید به بودجه خود توجه داشته باشید. این دستگاه‌ها همچون تمام لوازم‌های دیگر، در قیمت‌های مختلفی موجود هستند و با هر بودجه‌ای می‌توان آنها را خریداری کرد. همچنین دستگاه‌های آسیاب قهوه صنعتی موجود در بازار، از تنوع طرح و سایز زیادی برخوردارند و دست شما برای انتخاب باز خواهد بود. برای همین پیش از اقدام به خرید حتما اطلاعات خود را از این دستگاه‌ها کمی بالا ببرید تا بتوانید بهترین گزینه را بر اساس بودجه خود انتخاب کنید. شرکت رپیتون یکی از شرکت‌هایی است که چند سالی است فعالیت خود را در زمینه تولید تجهیزات کافه رستورانی شروع کرده است. این شرکت تاکنون دستگاه‌های اسپرسوساز و آسیاب قهوه زیادی را وارد کشور کرده است. تمامی محصولات این شرکت از کیفیت خوبی برخوردار هستند و قیمت مناسبی دارند. بنابراین اگر قصد خرید دستگاه آسیاب قهوه صنعتی را دارید، می‌توانید با واحد فروش رپیتون تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خلاصه و جمع‌بندی

همانطور که اشاره شد از دستگاه‌های آسیاب قهوه صنعتی بیشتر در کافه‌ها و مکان‌های پرتردد و شلوغ استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها باید بر اساس شرایط محیط، در ابعاد و ظرفیت مناسب خریداری شوند. برای خرید آسیاب قهوه صنعتی توجه به نکاتی مانند توان مصرفی، گنجایش مخزن، سرعت پودر کردن، جنس تیغه‌های دستگاه و نکاتی دیگر ضروری است. برای همین باید پیش از خرید نسبت به نیاز خود از دستگاه اطلاعات کافی را داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

 • حامد

  مقاله مفیدی بود.همه دستگاه های شرکت رپیتون دست دوم هست؟