`
شمانیوز
شما نیوز

وزارت صمت/

ارز فی

تحقق خودباوری و خوداتکایی در صنعت لوازم خانگی

معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست بررسی و تبادل نظر در خصوص مسائل روز صنعت لوازم خانگی که به میزبانی انجمن صنفی لوازم خانگی برگزار شد، از رشد ۱۱ درصدی در تولید صنعت لوازم‌خانگی بزرگ در سال جاری خبرداد و گفت: خودباوری و خوداتکایی در صنعت لوازم خانگی شکل گرفته است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی با بیان مطلب فوق بیان کرد: صنعت لوازم خانگی در سال 1396 حدود یازده میلیون دستگاه تولید داشت که این یازده میلیون دستگاه عمدتا تحت لیسانس برند های خارجی در کشور تولید می شدند و بعد از اعمال محدودیت ها این رقم به هشت میلیون دستگاه در سال ۹۷ کاهش پیدا کرد.
وی با اشاره به تکیه برتوان داخلی و توسعه ظرفیت برندهای ملی افزود: در سال های قبل خود باوری و نگاه به ظرفیت های درون تقویت و توان فنی مهندسی بازپروری شد و در سال 1399 عدد تولید ما به ۱۵ میلیون دستگاه در سال رسید؛ امسال نیز تولید 16.5 میلیون دستگاه برنامه ریزی شده که خوشبختانه با رصدی که بر وضعیت تولید لوازم خانگی بزرگ انجام‌ شده طی شش ماه حدود یازده درصد رشد تولید در لوازم خانگی بزرگ را شاهد هستیم و در کنار آن شاهد افزایش سرمایه گذاری در این بخش از سوی بنگاه های فعال می باشیم.
معاون امور صنایع وزارت صمت تاکید کرد: لازم است نیازهای بازار برآورده و حقوق مصرف‌ کنند گان به لحاظ قیمت و کیفیت از سوی تولیدکنندگان این بخش بیش از پیش رعایت شود.
صادقی نیارکی در پایان گفت: سرمایه گذاری های زیادی در این حوزه طی دو سال گذشته هم در حوزه تولید و هم در حوزه توسعه و تعمیق ساخت داخل قطعات و مجموعه ها اتفاق افتاده که این اقدام بسیار اقدام مبارکی است و می بایست تداوم یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied