`
شمانیوز
شما نیوز
ارز فی

رپرتاژ اگهی

بهترین فروشگاه قطعات یدکی خودرو در تهران

شاید خیلی از افراد درباره کمک فنر و جعبه فرمان خودرو اطلاعاتی داشته باشند اما در این مقاله سعی بر این داریم که کمی اطلاعات شمارو تکمیل کنیم.

کمک فنر

کمک فنرها به دو شکل گازی یا روغنی مورد استفاده قرار میگیرند که هرکدام دارای عیب ها و مزیت هایی هستند

شاید به نحوی میتوان کمک فنر خودرو را مهم ترین بخش آن دانست زیرا با خراب شدن این قطعه بسیاری از قطعات خودرو در معرض خراب شدن قرار میگیرند

جهت خرید کمک فنر 405 کلیک کنید

کمک فنر گازی

در گذشته کمک هایی که روی خودرو ها نصب شده بود یک مکانیزم ساده داشت که فقط در محفظه ای که جک کمک ها بالا پایین میشد مقداری روغن تزریق می شد(کمک فنرهای روغنی) تا این جک ها به راحتی بالا پایین شود.اما با گذشت زمان مشخص شد این مکانیزم سیستم تعلیق خودرو را بسیار ضعیف میکند و باید مقداری تقویت شود. برای رفع این مشکل در داخل محفظه ی کمک واشر پلاستیکی که در محفظه بود بزرگتر شد و مقداری گاز هم به این محفظه تزریق شد.نتیجه ی این اصلاح شگفت انگیز بود و علاوه بر اینکه کوبش خودرو در مسیر های سخت افتاد,توانست وزن بیشتری را تحمل کند . این مکانیزم ابتدا توسط کمپانی فرد استفاده شد که به آن کمک گازی گفته میشود

عوامل خرابی کمک فنر

از عوامل خرابی در کمک فنرها میتوان به روغن زدن کمک فنرها اشاره کرد که اگر به شکل دقیق تر بیان کنیم در قسمت بالایی کمک فنر و در نقطه اتصال کمک و میل کمک یک کاسه نمد قرار گرفته که فشار روغن ناشی از جمع و باز شدن کمک فنر را تحمل کرده و مانع از پس زدن روغن و به اصطلاح خالی شدن روغن میشود اما زمانی که این کاسه نمد دچار مشکل میشود روغن کمک ارام ارام به بیرون درز میکند

از عوامل دیگر خرابی کمک فنرها میتوان به کوبش انها اشاره کرد

کوبش به دو دلیل اتفاق می افتد که اول به خاطر خالی شدن روغن یا گاز  میباشد که در این صورت کمک کارایی خود را از دست داده و ضربات وارده از سطح خیابان مستقیم به شاسی خودرو وارد شده و باعث کوبش میگردد

دومین دلیل کوبش میتواند به سبب خراب شدن پمپ روغن یا پیستون گاز داخل  کمک باشد.

وقتی پمپ یا پیستون به درستی کار نکند روغن یا گاز داخل کمک به درستی گردش نخواهد داشت و موجب کوبش کمکها

میشود.

بهترین فروشگاه قطعات یدکی خودرو در تهران 

فروشگاه آکام پارت پیشرو

حال که از انواع کمک فنر و عوامل خرابی آن ها باخبر شدیم باید به اطلاع مشتریان عزیز برسانیم ضمانت این کمک ها که توسط فروشگاه آکام پارت عرضه میگردد به دو صورت می باشد . ضمانت اصلی که به تعویض کمک ها درصورت نارضایتی مشتریان عزیز  بدون هیچ قید و شرطی می باشد برمیگردد که میتوان  در همان ابتدای نصب کمک ها کاملا متوجه شد و ضمانت بعدی شش ماه گارانتی می باشد که اگر مشکلی برای کمک پیش آمد برای شما تعویض میگردد. البته تا کنون مشکلی برای مشتریان پیش نیامده است.

جعبه فرمان

جعبه فرمان نامی است که در گذشته به دلیل شکل ظاهری این قطعه به آن اطلاق میشد و این نام از گذشته به روی ان مانده با گذشت زمان نام دیگری برای این قطعه انتخاب شد که به آن شانه ای فرمان نیز گفته میشود

در دوسر جعبه فرمان دو سیبک قرار دارد که به چرخ ها متصل هستند و داخل جعبه فرمان یک تلسکوب قرار دارد که با بک میله به قربیلک فرمان متصل هستند

جهت خرید جعبه فرمان پراید کلیک کنید

جهت خرید جعبه فرمان 405 کلیک کنید

جهت خرید جعبه فرمان سمند کلیک کنید

عوامل خرابی جعبه فرمان

جعبه فرمان معمولا خیلی خراب نمیشود اما از عوامل خرابی جعبه فرمان بسته به نوع هیدرولیک بودن آن یا خشک بودن آن میتوان به روغن ریزی از شیر فرمان یا کمک فرمان و یا لوله های انتقال روغن هیدرولیک اشتاره کرد اما در جعبه فرمان های غیر هیدرولیک یا به اصطلاح خشک تنها دلیل خرابی آن مربوط به خرابی تلسکوپی فرمان و یا شاخه هزار خاری آن که به چهار شاخ فرمان متصل است  میشود

دلایل لرزش فرمان چیست؟

با توجه به نظر متخصصان فروشگاه آکام پارت، یکی از مهمترین بخش‌های خودرو که نقش کلیدی در هدایت وسیله نقلیه را ایفا می‌کند، فرمان است. هر گونه مشکلی که در فرمان خودرو به‌وجود بیاید، مستقیما روی ایمنی سرنشینان تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین بسیار مهم است که نسبت به کوچکترین نقص‌های فرمان خودرو حساسیت داشته باشیم و به سرعت آنها را برطرف کنیم. یکی از مشکلات رایجی که برای فرمان اتومبیل به‌وجود می‌آید، لرزش فرمان است.

لرزیدن فرمان خودرو می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. در واقع عوامل زیادی هستند که می‌توانند منجر به لرزش فرمان شوند. برای اینکه بتوانید به دلیل این مشکل پی ببرید و آن را برطرف کنید، باید ابتدا تشخیص دهید که عیب فرمان به کدام قسمت از خودرو ارتباط دارد.

فروشگاه آکام پارت پیشرو

 لرزیدن فرمان خودرو به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد، اما بهتر است ابتدا بررسی کنید که این مشکل در چه شرایطی رخ می‌دهد. مثلا لرزیدن فرمان در سرعت کم می‌تواند ناشی از دلایل زیر باشد:

تنظیم نبودن چرخ‌ها: یکی از عمده‌ترین دلایل لرزیدن فرمان خودرو، متقارن و تراز نبودن چرخ‌ها است. این مشکل باعث آسیب رساندن به لاستیک‌ها هم می‌شود.

سابیدگی یا فشار نامتوازن باد لاستیک‌ها: چنانچه لاستیک‌ها خودروی شما دچار سابیدگی یا خوردگی شده باشند، اتومبیل هنگام حرکت نامتعادل به‌نظر می‌رسد و این موضوع یکی از دلایل لرزش فرمان در سرعت کم است. عدم بالانس و توازن فشار باد لاستیک‌ها نیز دقیقا همین شرایط را ایجاد می‌کند.

ایراد در سیستم تعلیق: اگر کمک فنرهای خودرو ایراد پیدا کنند، لرزیدن فرمان در سرعت کم اتفاق می‌افتد. همچنین میله‌های داخلی و خارجی که در سیستم تعلیق خودرو، وظیفه نگه داشتن چرخ‌ها را بر عهده دارند، ممکن است سابیده شوند و این اشکال منجر به تکان‌های غیرعادی فرمان خواهد شد.

مشکل ترمز: وقتی در حال رانندگی با سرعت کم ترمز گرفتید و متوجه لرزیدن فرمان شدید، باید این مشکل را کاملا جدی بگیرید. چنانچه لنت‌های شما فرسوده شده باشند یا روتورها دچار نقص شوند، امکان لرزیدن فرمان وجود دارد

فروشگاه آکام پارت پیشرو 

حالا کمی اطلاعات درباره طبق خودرو با شما درمیان میگذاریم تا بتوانید در مواقع مهم از آن استفاده کنید

طبق خورو چیست

طبق خودرو قطعه ای فلزی است که در دو سر دارای بوشهای محوری است که از یک سو به قطعات متحرک سیستم تعلیق و از سمت دیگر به شاسی خودرو متصل می گردد و نقش اتصال شاسی به قطعات سیستم تعلیق را بر عهده دارد.

جهت خرید طبق 206 کلیک کنید

طبق به عنوان عضوی از سیستم تعلیق خودرو، حرکت آن را مهیا می کند و به همراه دیگر اعضای این سیستم، زوایای کمبر و کستر را می سازند. به علاوه طبق ها وظیفه دارند که نیروهای عرضی وارده از جاده را به شاسی خودرو منتقل و خنثی کنند. همچنین نیروهای طولی وارده از جاده را که از طریق سگ دست منتقل شده به میل موجگیر و در نهایت به شاسی انتقال می دهد.

طبق در سه بخش اصلی به قطعات دیگر متصل می شود؛ در قسمت داخلی توسط یک بوش لاستیکی که روی بوش فلزی سوار شده به شاسی خودرو متصل می شود. انتهای بیرونی طبق نیز توسط یک مفصل به نام سیبک به سگدست وصل می شود. همچنین طیق در قسمت وسط به میل موجگیر متصل است.

حال اگر قطعه ای از خودرو شما خراب شود چکار خواهید کرد.

این مشکلات برای خیلی از افراد به وجود می اید و

حتما خیلی از شما به دنبال فروشگاهی هستید که وسایل مورد نیاز خود را بدون دغدغه تهیه کنید

و توی این ازدحام و شلوغی خرید آنلاین میتواند گزینه خوبی برای خریدهایمان باشد

تیم آکام پارت با به وجود آوردن یک سیستم یک پارچه بهترین پیشنهاد برای دسترسی به انواع لوازم جلوبندی میباشد.

از داخل منزل در کم ترین زمان میتوانید به هر لوازمی که میخوایید برسید یا حتی اگر تخصصی در این زمینه ندارید با یک تماس به پشتیبانی آکام پارت میتوانید با متخصصین این امر مشورت کرده و راهنمایی بگیرید.

تیم تولید و اجرایی آکام پارت در تمام مراحل همراه شما هستند.

فقط کافیه به فروشگاه آکام پارت سری بزنید تا مشتری دائم بشید.

همه و همه چیز اینجا چیده شده برای راحتی و صرفه جویی در زمان و هزینه شما.

در فروشگاه آکام پارت محصولات متنوع و مقرون به صرفه ای تعبیه شده که در کنار رفع نیاز خود میتوانید خریدی ایمن و راحت را تجربه کنید.

اگر به قطعه ای نیاز دارید; توی سرما و گرما از داخل منزل یه سری به آکام پارت بزنید تا در کمترین زمان ممکن اون قطعه به دستتون برسه.

در این مجموعه تمام تلاش ها مبنی بر این است که یکی از بهترین ها و با کیفیت ترین ها باشیم و محصولات در خوری رو به مشتری عرضه کنیم تا باعث آسایش خاطر مشتریان عزیز خود باشیم.

پس به آکام پارت خوش آمدید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied