`
شمانیوز
شما نیوز
ارز فی

ایمیدرو/

کاهش تولید فولاد چین؛ فرصتی برای فولادسازان هندی

کاهش تولید فولاد در چین، راه را برای رشد شتابان صنعت فولاد هند هموار می کند.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت The Economic Times به دلیل کاهش تولید فولاد چین، سهم این کشور در بازارهای جهانی رو به کاهش است که می تواند راه را برای رشد شتابان فولادسازان هندی هموار کند.

مدیرعامل تاتا استیل اعلام کرد: پیش بینی می شود که مصرف فولاد چین ثابت بماند در حالی که مصرف این محصول در خارج از چین افزایش می یابد. بنابراین رشد مصرف ناشی از افزایش در بازارهای غیر از چین است. این امر موجب شده تا نسبت به رشد صنعت فولاد هند امیدوار باشیم. وی افزود: تاتا استیل قصد دارد ظرفیت تولید خود را تا سال 2030 میلادی حداقل به 35 تا 40 میلیون تن افزایش دهد. همچنین در حال بررسی راه اندازی تاسیساتی بیشتری بر پایه قراضه هستیم تا بتوانیم حداقل ظرفیت سالانه یک میلیارد تن را تا سال 2025 میلادی فراهم کنیم.

مدیرعامل تاتا استیل خاطر نشان کرد: این شرکت در ماه اوت سال جاری میلادی یک کارخانه بازیافت فولاد به ظرفیت 500 هزار تن در روهتاک Rohtak واقع در ایالت هارینا Haryana راه اندازی کرد. وی ادامه داد: ما در حال مذاکره با مقامات پنجاب و هاریانا و نیز با شرکای خود برای راه اندازی واحدهای فولادسازی برپایه قراضه هستیم و با شروع این کار از شمال، امیدواریم تا سال میلادی 2025 حداقل یک میلیارد تن ظرفیت از طریق بازیافت به دست آوریم.

ناندران یادآور شد: بازار بیش از هرچیزی به رشد اهمیت می دهد، اما در تاتا استیل ما به دنبال تقویت اصول اساسی همچون سودآوری، جریان های نقدینگی، بدهی، اهرم ها و البته رشد متمرکز هستیم. وی همچنین تصریح کرد: بخش ساخت و ساز 60 درصد از مصرف فولاد هند را به خود اختصاص داده است که سهم ساخت و ساز های صنعتی بیشتر به چشم میخورد و همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد.این در حالی است که مصرف در بخش خودرو سازی نیز در حال کشمکش برای رسیدن به میزان پیش از پاندمی ویروس کرونا است.

گفتنی است، چین در راستای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، برنامه کاهش تولید 64 میلیون تنی در نیمه دوم سال جاری میلادی را در برنامه خود داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied