کد خبر : 886301

استاندار خراسان جنوبی گفت: خوشبختانه ۲۰ تن طلای قابل استحصال در پنج محدوده استان در شهرستان‌های خوسف و نهبندان شناسایی شده است.

عصر معدن نوشت: محمد صادق معتمدیان به سایر ذخایر معدنی در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۱۰ میلیون تن مس، هفت میلیون تن منیزیت، ۵۰۰ هزار تن خاک‌های صنعتی و ۶ میلیون تن پتاس قابل استحصال در استان شناسایی شده است.
وی زغال سنگ را یکی از مهمترین ظرفیت‌های معدنی استان دانست و تصریح کرد: بالغ بر ۷۰ درصد زغال سنگ کشور در خراسان جنوبی وجود دارد؛ این در حالیست که ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلون تن ذخایر قطعی شناسایی شده و هفت میلیارد تن ذخایر احتمالی زغال سنگ در استان است که ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه سرمایه گذاری است.
استاندار خراسان جنوبی گفت: بهمن ماه سال جاری بیش از ۹۰ محدوده معدنی در استان را برای انجام مطالعات اکتشافی سرمایه گذاران عزیز به مزایده خواهیم گذاشت.
وی ادامه داد: با عنایت به ظرفیت‌ها و استعداد‌های بسیار خوبی که در استان خراسان جنوبی وجود دارد از سرمایه گذاران عزیز در کشور برای مشارکت در حوزه‌های فرآوری، اکتشاف و استخراج مواد معدنی دعوت به سرمایه گذاری و همکاری می‌کنیم.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید