کد خبر : 886319

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو گفت: براساس مصوبات کمیته بررسی درخواست‌های ماده ١٧ اساسنامه این سازمان، ارزش اقدامات حوزه آموزش، پژوهش و فناوری طی ۹ ماهه امسال به بیش از ۱۲۸ میلیارد ریال رسید.

روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)نوشت: غلامرضا ملاطاهری با بیان این مطلب اظهار داشت: طی ۹ ماهه امسال، ۷ پروژه پژوهشی تصویب و قرارداد منعقد شد و ۲ پروژه پژوهشی از محل تبصره ۱۰ ماده ٣٥ قانون رفع موانع تولید تصویب و در مرحله انعقاد با دانشگاه‌های مربوطه است. همچنین، از ۱۴ همایش و ۶۰ پایان نامه و رساله تحصیلات تکمیلی حمایت شده است.
وی افزود: در سال جاری نیاز‌های پژوهشی واحد‌های تابعه و شرکت‌های مستقل را مورد بررسی قرار داده ایم و در نظر داریم این نیاز‌ها را پس از جمع بندی و تصویب در کمیته تخصصی سازمان، در سامانه ساتع (سامانه تقاضا و عرضه پروژه‌های پژوهشی) بارگذاری کنیم تا دانشگاه‌ها بتوانند پیشنهادات اجرایی خود را ارائه کنند. مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو خاطرنشان کرد: این سازمان با مشارکت دانشگاه صنعتی شریف، رصد فناوری نوین در حوزه معادن و صنایع معدنی را در دستور کار خود قرار داده است. ملاطاهری با اشاره به عملکرد آموزش این سازمان تصریح کرد: طی سال گذشته، تعداد ۶۵۰ دوره آموزشی برای معادن بخش خصوصی برگزار شد که در این دوره ها، ۹۰۰۰ نفر از پرسنل معادن مختلف آموزش دیده اند. این آموزش‌ها مرتبط با دوره‌های کارگری، کارشناسی و ایمنی در معادن زیرزمینی و رانندگی خودرو‌های سبک و سنگین معادن بوده است که نقش موثری در بهره وری، ایمنی و کاهش مخاطرات معدنکاری داشته است. وی ادامه داد: در حوزه بهره وری، اقداماتی همچون به روز رسانی سامانه اندازه گیری شاخص‌های بهره وری و محاسبه شاخص ها، ارزیابی پروژه‌های بهبود بهره وری شرکت‌های زیرمجموعه، ارزیابی شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی براساس مدل بهره وری ایمیدرو، برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با ارتقای بهره وری معادن و صنایع معدنی و برگزاری جلسات کمیته راهبری بهره وری برای انجام تکالیف ماده ۵ قانون برنامه ششم انجام شده است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید