کد خبر : 887839

معاون طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون خبر داد

مهندس «حسین ثقفی» معاون طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون گفت: استخراج از معدن آهک گوره درق و آغاز عملیات اجرایی طرح هیپ لیچینگ در مجتمع مس سونگون آغاز شده است.

روابط عمومی مس منطقه آذربایجان (مس سونگون) نوشت:ثقفی با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه با تلاش تمامی همکاران و حمایت مدیریت ارشد شرکت مس و مجتمع مس سونگون عمده هماهنگی‌های مربوط به پروژه هیپ لیچینگ با سازمان‌های ذی‌ربط انجام شده است. همچنین قرارداد پیمانکار مربوطه منعقد شده است و عملیات اجرایی این طرح از ابتدای بهمن‌ماهکلید خورده است.
وی با بیان این‌که مدت انجام این پروژه ۲۴ ماه است افزود: با بهره‌برداری از این طرح امکان تولید ۳۰۰۰ تن کاتد از خاک‌های اکسیدی و سولفوری کم‌عیار با روش هیدرومتالورژی فراهم می‌شود.
معاون طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون در ادامه با اشاره به پروژه‌های معدن کارخانه آهک اهر گفت: این طرح شامل بهره‌برداری از معدن آهک گوره درق و احداث کارخانه آهک در منطقه اهر است که برای تامین آهک مورد نیاز کارخانجات تولیدی مجتمع مس سونگون کلید خورده است.
وی بیان کرد: آهک بیشتر در فرایند تغلیظ کاربرد دارد و با توجه به این در مجتمع مس سونگون دو کارخانه تغلیظ وجود دارد اهمیت آهک در فرایند تولید حیاتی است. از طرفی این پروژه به لحاظ اقتصادی و اجتماعی و ایجاد اشتغال‌زایی در منطقه اهر از اهمیت خاصی برخوردار است.
معاون طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون با اشاره به این‌که این طرح هم‌اکنون بیش از ۴۰ درصد پیشرفت دارد اظهار داشت: در این پروژه از تکنولوژی شفت عمودی استفاده می‌شود و صاحب این تکنولوژی یک شرکت ایتالیایی است. مهندس ثقفی با بیان این‌که استخراج از معدن گوره درق در هفته‌های اخبر آغاز شده است بیان کرد: مدت‌زمان اجرای کارخانه آهک اهر نیز ۲۴ ماه است و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال ۱۳۹۸ این کارخانه نیز به‌بهره‌برداری خواهد رسید.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید