کد خبر : 887841

معاون بهره‌برداری مجتمع مس سرچشمه مطرح کرد

مهندس «حبیب‌الله ضیاءالدینی» در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه مورخ ۰۲/۱۱/۱۳۹۷ گفت: در دی‌ماه امسال رکورد تولید آند کارخانه ذوب سرچشمه شکسته شد، در این ماه با توان پرسنل زحمتکش مجتمع مس سرچشمه تولید آند به بیش از ۱۹ هزار تن رسید.

مس پرس نوشت:«حبیب‌الله ضیاءالدینی» معاون بهره‌برداری مجتمع مس سرچشمه با اعلام این خبر گفت: تناژ آند تولیدی ذوب با 3.2 درصد افزایش نسبت به رکورد قبلی که در مهرماه امسال به ثبت رسیده بود، رکورد قبلی را شکست و به‌عنوان رکورد اول تولید ماهانه از ابتدای راه‌اندازی مجتمع مس سرچشمه ثبت شد. وی افزود: تولید آند مجتمع مس سرچشمه در مهرماه 18.430 تن بود که رتبه دوم بیشترین تولید ماهانه در سال جاری پس از دی‌ماه را دارد، رتبه سوم بیشترین تولید ماهانه نیز متعلق به آبان‌ماه با تولید 18.144 تن است.
ضیاءالدینی با اشاره به سایر تولیدات مجتمع مس سرچشمه در دی‌ماه امسال نیز گفت: از ابتدای سال جاری 144.187تن مس محتوی معدنی در مجتمع مس سرچشمه تولید شده که میزان تولید مس محتوی معدنی سرچشمه در دی‌ماه 14.729 تن بوده است.
وی ادامه داد: مجموع کاتد تولیدی مجتمع مس سرچشمه در دی‌ماه نیز 12.683 تن بوده است، کل تولید کاتد مجتمع هم در سال جاری 123.246 تن بوده است.
ضیاءالدینی همچنین به دیگر دستاوردهای تولیدی این مجتمع در سال جاری اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال 1397 تاکنون مجتمع مس سرچشمه توانست در دو نوبت به رکورد بیشترین استخراج سنگ معدن برسد؛ فروردین‌ماه امسال با برداشت 8.383.967 تن رتبه اول و شهریور‌ماه با برداشت 8.118.719 تن رتبه دوم استخراج سنگ معدن را در مجتمع مس سرچشمه دارند که دو رکورد بی‌نظیر در نوع خود محسوب می‌شوند.
به گفته وی مجموع استخراج در معدن مس سرچشمه نیز امسال تا پایان دی‌ماه بالغ بر 76 میلیون تن بوده است.
معاون بهره‌برداری مجتمع مس سرچشمه همچنین اضافه کرد: در فروردین‌ماه امسال نیز توانستیم با تولید 67.230 تن کنسانتره در کارخانجات تغلیظ مجتمع مس سرچشمه، یک رکورد دیگر در این مجموعه به ثبت برسانیم.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید