کد خبر : 887993

سید حسین معصومی، معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان در جشنواره ملی حاتم جایزه نشان لیاقت حمایت از تولید ملی را به نیابت از مجموعه فولاد هرمزگان از دستان دکتر رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت دریافت کرد.

روابط عمومی فولاد هرمزگان نوشت :محمد جعفر پارسی معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان در حاشیه جشنواره ملی حاتم سه دلیل مهم را سبب انتخاب فولاد هرمزگان در جشنواره ملی حاتم دانست.
وی در تشریح این دلایل گفت:: مجموعه فولاد هرمزگان در سال ٩٦ حدود ١میلیون و ١٠٠ هزار تن اسلب صادر کرده است، همچنین ٥ گرید فولادی که در ایران تولید اندکی داشته توسط فولاد هرمزگان ساخته شده است. وی در توضیح این مطلب گفت: یک گرید مربوط به صنعت لجستیک میعانات نفتی است. ۲ گرید استحکام بالا مربوط به صنعت لوله جهت کاربرد‌های خاص در پروژه‌های عمرانی است و دو گرید نیز جهت صنایع دریایی با ویژگی مقاوم به خوردگی است. وی تاکید کرد پیش از آغاز تحریم، تختال مورد نیاز این محصولات از خارج از کشور تامین می‌شد.
نشان لیاقت حمایت از تولید ملی به فولادهرمزگان رسید .
پارسی در ادامه بیان داشت: در حوزه تکنولوژی و تحقیق و توسعه نیز اقدامات خوبی انجام شده است.
طراحی و ساخت آب شیرین کن دریا به روش جذبی با استفاده از انرژی خورشیدی، طراحی و ساخت ابزار لبه یاب هوشمند مورد استفاده در فرآیند‌های فرزکاری و ماشین کاری و همچنین فعال نمودن کاتالیست‌های مستعمل واحد احیا مستقیم با استفاده از دی اکسید کربن فوق بحرانی و ساخت کریستالیزاتور از مهمترین پروژه‌ها در این حوزه است.
جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) با موضوع توانمندسازی اقتصاد ملی، در چارچوب ششمین گردهمایی بزرگ مسئولان دولت و مدیران بنگاه¬های برتر اقتصاد ایران ۱۹ دی ماه در مرکز همایش¬های بین ¬المللی صداوسیمای جمهوری اسلامی برگزار شد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید