کد خبر : 888072

مدیر امور ذوب خاتون‌آباد:

«علی کریمی‌فر» گفت: برنامه تولید سال ۹۷ واحد ذوب خاتون‌آباد به میزان ۸۰ هزار تن آند در سال بوده که با تلاش بی‌وقفه همکاران این برنامه تا پایان دی‌ماه محقق شده است.

مس پرس نوشت: مدیر امور ذوب خاتون‌آباد با اعلام این خبر و با بیان این‌که تلاش جهت رسیدن به تولید بالاتر از رکورد‌های سال قبل ادامه دارد درباره مهم‌ترین برنامه‌های امور ذوب خاتون‌آباد گفت: مهم‌ترین برنامه ما در سال جاری برنامه‌ریزی برای افزایش تولید روزانه از ۲۶۸ تن آند در برنامه سال به روزی ۳۰۰ تن بوده است که خوشبختانه با گذشت ده ماه از سال جاری این برنامه به طور کامل محقق شده است.
وی افزود: در شرایط کنونی مهم‌ترین راهکار کاهش قیمت تمام‌شده افزایش تولید است ازاین‌رو تلاش کردیم در سال جاری با افزایش بهره‌وری و تولید شاهد کاهش هزینه‌های تولید باشیم.
کریمی‌فر با بیان این‌که شناسایی و تأمین اقلام استراتژیک با هدف حفظ شرایط تولید و کاهش هزینه‌ها یکی دیگر از مهم‌ترین برنامه‌های ما در سال جاری بوده است گفت: در این راستا همکاری مستمر در نمایشگاه بومی‌سازی شهربابک و شناسایی تأمین‌کنندگان و سازندگان بومی جهت همکاری بیشتر با واحد ذوب خاتون‌آباد با هدف کاهش هزینه‌های تولید و توسعه کسب‌وکار در شهرستان در اولویت این امور بوده است.
مدیر امور ذوب خاتون‌آباد به اقدامات انجام‌شده در راستای کاهش مصرف آب اشاره کرد و گفت: در این زمینه جمع‌آوری آب حاصل از بخار ESP‌های کنورتور و هود‌های آب کنورتور در دستور کار قرار گرفت که درنتیجه آن صرفه‌جویی در مصرف آب و کاهش هزینه تولید آب دمین به دست آمد.
وی با اشاره به این‌که اقدامات فوق با استفاده از توان داخلی ایجاد شده است گفت: همچنین با تغییر طرح سیستم خنک کاری دهانه کوره‌های آند با استفاده از آب خنک کاری کوره‌های فلاش و الکتریکی شاهد بهبود عملکرد تولید و کاهش هزینه به میزان چهار میلیارد ریال در سال شدیم.
مدیر امور ذوب خاتون‌آباد با بیان این‌که بررسی میزان مصرف انرژی برق در ده‌ماهه نخست سال جاری نشان‌دهنده کاهش مصرف انرژی به میزان kw ۸۰۰ بر ساعت است گفت: همچنین با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته شاهد بهبود چشمگیر درصد آب برگشتی به آب مصرفی بوده‌ایم به‌طوری‌که درنتیجه این اقدام تا حدود ۷۰ درصد شاهد کاهش مصرف آب و پایین آوردن هزینه‌های تولید بوده‌ایم.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید