شمانیوز

نماینده مردم بجنورد در مجلس گفت: در چند سال اخیر تسهیلات قابل توجهی برای اجرای پروژه کارخانه تولید شمش آلومینیوم جاجرم اختصاص داده شد و در این مدت حدود یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از دنیای معدن نوشت: از بجنورد به نقل از روابط عمومی نماینده ۵ شهرستان خراسان شمالی در مجلس علی اکبری با اشاره به روند اجرای پروژه کارخانه تولید شمش آلومینیوم جاجرم، اظهار کرد: فاز دوم این پروژه در سال‌های گذشته در حال اجرا و پیگیری بوده و خوشبختانه طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته، پروژه کارخانه تولید شمش آلومینیوم جاجرم در ماه‌های آتی افتتاح خواهد شد.
افتتاح پروژه تولید شمش آلومینیوم جاجرم در آینده‌ای نزدیک تبدیل پودر آلومینا به شمش در فاز دوم کارخانه جاجرم نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درگذشته کارخانه آلومینای جاجرم تنها اقدام به تولید پودر آلومینا می‌کرد و این محصول پس ازآن به صورت خام به استان‌های دیگر و خارج از کشور صادر می‌شد، حال با برنامه ریزی صورت گرفته، قرار است که پودر تولیدشده در فاز دوم کارخانه به شمش آلومینیوم تبدیل خواهد شد. سرمایه گذاری هزارمیلیاردی بانک‌ها برای اجرای پروژه تولید شمش آلومینیوم جاجرم وی تصریح کرد: در چند سال اخیر تسهیلات قابل توجهی برای اجرای پروژه کارخانه تولید شمش آلومینیوم جاجرم اختصاص داده شد و در این مدت حدود یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بانک‌ها صورت گرفت. اشتغال زایی حداقل ۵۰۰ نفری در کارخانه تولید شمش آلومینیوم جاجرم عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: افتتاح پروژه کارخانه تولید شمش آلومینیوم جاجرم موجب افزایش اشتغال زایی در سطح منطقه خواهد شد به طوری که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، این کارخانه حداقل ۵۰۰ نفر را به صورت مستقیم جذب خواهد کرد. اکبری ادامه داد: در شرایط کنونی افزایش تولید محصولات مرتبط با آلومینیوم بسیار ضروری است، زیرا این محصول می‌تواند به جایگزین مناسبی به جای درآمد‌های نفتی تبدیل شود. عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: در سال گذشته متأسفانه محصولات تولیدی حوزه آلومینیوم به صورت خام به خارج از کشور صادر می‌شد و این به علت کمبود کارخانه‌های تولیدی بود، ازاین رو امیدوارم با اجرای پروژه کارخانه تولید شمش آلومینیوم جاجرم، میزان تولیدات این حوزه افزایش یابد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه