کد خبر : 891590

مدیر فناوری اطلاعات شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد:

با توجه به ماهیت شرکت فولاد هرمزگان که یک کارخانه صنعتی و تولیدی است شناخت راهکار‌های انقلاب صنعتی چهارم جزو استراتژی‌های این کارخانه به عنوان پیشرفته‌ترین کارخانه فولادی کشور است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از چیلان: مجید نوک زاده، مدیر فناوری اطلاعات شرکت فولاد هرمزگان گفت: همایش IOT در راستای شناخت فرصت‌هایی که انقلاب صنعتی چهارم پیش روی ما قرار می‌دهد برگزار شد. وی ادامه داد: شرکت فولاد هرمزگان از ابتدا بعنوان یک رویکرد کلان صنعت فولاد به موضوع استفاده حداکثری از ظرفیت تکنولوژی‌های نوین، بکارگیری سیستم‌های اطلاعاتی یکپارچه و استفاده از سیستم‌های پشتیبان مدیریت در تصمیم گیری توجه و نگاه خاصی داشته است.
شناخت راهکار‌های انقلاب صنعتی چهارم یکی از استراتژی‌های فولاد هرمزگان است نوک زاده با بیان اینکه در راستای این رویکرد کلان، پیشرفت تکنولوژی با ظهور مفاهیمی جدید مانند انقلاب صنعتی چهارم، هوشمند سازی فرآیندها، اینترنت اشیاء همراه بوده است، عنوان کرد: با توجه به ماهیت شرکت فولاد هرمزگان که یک کارخانه صنعتی و تولیدی است شناخت راهکار‌های انقلاب صنعتی چهارم جزو استراتژی‌های این کارخانه به عنوان پیشرفته‌ترین کارخانه فولادی کشور است. وی با اشاره به اینکه در فولاد هرمزگان اتوماسیون حائز اهمیت زیادی است، افزود: در راستای شناخت فرصت‌هایی که انقلاب صنعتی چهارم پیش روی ما قرار می‌دهد همایش IOT برگزار شد. مدیر فناوری اطلاعات شرکت فولاد هرمزگان بیان داشت: شرکت ایریسا همایش IOT را با هدف معرفی و ایجاد ذهنیت صحیح از انقلاب صنعتی چهارم، اینترنت اشیاء و کاربرد‌های آن در صنعت، جهت شناسایی فرصت‌ها و تعریف نقشه راه برگزار کرد. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: موضوع انقلاب صنعتی چهارم موضوع جدیدی است و صحبت از عملیاتی شدن آن امروز زود است، زیرا نه تنها در کشور ما بلکه در دنیا مفهوم جدیدی است. مدیر فناوری اطلاعات فولاد هرمزگان اظهار داشت: با توجه به نقش محوری که در گروه فولاد مبارکه به عهده شرکت ایریسا گذاشته ایم، طبیعتا سعی خواهیم کرد که از دانش شرکت‌های داخلی و خارجی برای استفاده از تجارب موفق و برنامه ریزی دقیق‌تر برای ورود به این حوزه استفاده کنیم و این مسئولیت را به شرکت ایریسا محول کرده ایم. وی استقبال را به دلیل جذاب و جدید بودن مطالب، خوب تشریح کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه فولاد هرمزگان یک کارخانه عملیاتی است امکان حضور تمام کارکنان در این همایش نبود و عمدتا واحد‌های مرتبط مانند فناوری اطلاعات، اتوماسیون، دفاتر فنی و کارشناسان بخش‌های مرتبط شرکت در همایش حضور دارند. نوک زاده با بیان اینکه حمایت مدیران ارشد شرکت از برگزاری همایش بسیار خوب بوده است، تصریح کرد: در این همایش بیشتر به مباحث فنی پرداخته شد و انشاء الله در گام‌های بعدی مباحث کلان و مدیریتی برای مدیران ارشد شرکت ارائه می‌شود. مدیر فناوری اطلاعات شرکت فولاد هرمزگان ایجاد امکان تبادل نظر و اطلاع یافتن از آخرین فعالیت‌های پژوهشی و کاربردی در حوزه اینترنت اشیا در ایران و جهان، گسترش پژوهش و ارتقای کاربرد‌ها و کسب و کار‌های مبتنی بر اینترنت اشیا در ایران، ایجاد همگرایی بیشتر میان مراکز علمی-پژوهشی و مراکز صنعتی با محوریت زیرساخت‌ها و کاربرد‌های اینترنت اشیاء از دیگر اهداف مهم برگزاری این همایش خواند. گفتنی است این همایش یک روزه با میزبانی فولاد هرمزگان و با حضور فعالین صنعتی استان در سالن همایش دانشکده مهندسی کشتی سازی و صنایع دریایی امیر کبیر در بندرعباس برگزار شد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید