کد خبر : 896135

به دنبال بارش شدید باران طی روز‌های گذشته و جاری شدن سیل در برخی از روستا‌های شهرستان سرخس، در راستای مسئولیت اجتماعی (CSR) وزارت نفت، مجموعه شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق همگام با دیگر سازمان‌ها و نهاد‌ها در امر امدادرسانی به روستا‌های آسیب دیده حضور داشت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل ازروابط عمومی شرکت ملی نفت ایران: سید ابوالحسن محمدی، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در رابطه با کمک‌های صورت گرفته برای هموطنان گرفتار سیل در شرق کشور، گفت: در اثر بارش‌های سنگین و جاری شدن سیلاب در برخی از روستا‌های شهرستان سرخس از قبیل: صمدآباد، دولت آباد، قوش علی جان و چاله زرد، مجموعه شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق با هدف کمک به سیل‌زدگان در مناطق آسیب دیده حضور یافت. این کمک‌ها شامل اعزام ماشین آلات سبک و سنگین از قبیل: تریلر، لودر، بیل مکانیکی و کامیون و استقرار آن‌ها در مناطق آسیب دیده، همکاری با آبفای روستایی شهرستان سرخس جهت آبرسانی به روستا‌های آسیب دیده و همچنین مساعدت و همکاری با کمیته بحران شهرستان سرخس از سوی این شرکت است.
کمک‎رسانی نفت و گاز شرق به روستا‌های سیل‎زده سرخس وی افزود: تهیه و تامین مواد غذایی و کالا‌های ضروری از طریق کمک‌های جمع آوری شده در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق نیز از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در جهت کمک رسانی به هموطنان است. محمدی ضمن حضور در مناطق آسیب دیده و همدردی و دلجویی از هموطنان سیل زده اظهار کرد: برنامه ریزی‌ها و پیش بینی‌های لازم در خصوص مدیریت بحران و حوادث احتمالی در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق از قبل انجام شده است. بر اساس این گزارش، برگزاری جلسات مدیریت بحران در منطقه عملیاتی خانگیران، اعلام آماده باش کامل واحد‌های مختلف از جمله HSE، ترابری، حراست، خدمات پشتیبانی، بهره برداری، تعمیرات و ... در مناطق عملیاتی خانگیران و گنبدلی، استقرار ماشین آلات راه سازی در نزدیکترین فاصله ایمن به نقاط مستعد سیلاب جهت تسریع در امر امدادرسانی، ایجاد کانال جهت هدایت و کنترل سیلاب، بازدید مجدد از کلیه پل‌ها و آبرو‌ها در جهت لایروبی و رفع انسداد احتمالی آنها، آمادگی کامل جهت خدمت رسانی به همکاران مستقر در محل چاه‌ها و تاسیسات گازی، افزایش گشت‌های خودرویی جهت پایش مستمر وضعیت جاده‌های مواصلاتی در کلیه ساعات شبانه روز از جمله اقداماتی است که توسط شرکت بهره برداری نفت وگاز شرق قبل از بروز شرایط جوی ناپایدار انجام گرفت.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید