کد خبر : 896169

براساس آمار‌های منتشر شده در گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ به طور میانگین روزانه ۶۵۷ هزار و ۳۰۹ بشکه میعانات گازی در این سال توسط ۴ شرکت تولید کننده میعانات گازی ایران تولید شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از خبرگزاری فارس: براساس آمار‌های منتشر شده در گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶، جزئیات تولید میعانات گازی ایران به تفکیک ۴ شرکت تولیدکننده به شرح زیر است: براساس این گزارش دیوان محاسبات، شرکت نفت مناطق نفتخیز جنوبی در طول سال ۹۶، ۳۱ هزار و ۸۸۵ بشکه میعانات گازی تولید کرد.
جزئیات تولید میعانات گازی ایران در سال ۹۶ همچنین شرکت نفت مناطق مرکزی که یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده گاز در کشور است در ابتدای دوره یک میلیون و ۸۱۸ هزار و ۹۸۷ بشکه میعانات گازی داشت که در طول سال ۹۶ نیز ۲۱ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۹۹۵ بشکه میعانات گازی تولید کرد که می‌توان گفت: مجموع تولید و ابتدای دوره میعانات گازی توسط این شرکت به میزان ۲۲ میلیون و ۹۷۹ هزار و ۹۸۲ بشکه بود. این گزارش اضافه می‌کند میزان میعانات گازی در ابتدای دوره شرکت فلات قاره به میزان ۳۰ هزار و ۱۸۸ بشکه بود که در طول دوره نیز ۵ هزار و ۲۱۰ بشکه میعانات گازی تولید کرد که در مجموع این شرکت ۳۵ هزار و ۳۹۸ بشکه میعانات گازی تولید کرده است. بنا براطلاعات تفریغ بودجه سال ۹۶، میزان میعانات گازی شرکت نفت و گاز پارس که بزرگترین شرکت تولید کننده گاز و میعانات گازی در کشور است و میدان گازی پارس جنوبی را مدیریت می‌کند در ابتدای دوره ۱۶ میلیون و ۸۱۷ هزار و ۲۵۷ بشکه بود که در طول دوره ۲۱۸ میلیون و ۷۲۰ هزار و ۴۶۱ بشکه میعانات گازی تولید کرده است که در مجموع میزان تولید و موجودی ابتدای دوره این شرکت به میزان و ۲۳۵ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۷۱۸ هزار بشکه بوده است. با توجه به اعداد فوق، مجموع میعانات گازی تولید شده توسط این ۴ شرکت با احتساب ابتدای دوره به میزان ۲۵۸ میلیون و ۵۸۴ هزار و ۹۸۳ بشکه بوده است که معادل روزانه ۷۰۸ هزار و ۴۵۲ بشکه میعانات گازی است. اگر این رقم را بدون احتساب ابتدای دوره محاسبه کنیم، میزان تولید میعانات گازی ایران در سال ۹۶، ۲۳۹ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۵۵۱ بشکه بوده است که معادل روزانه ۶۵۷ هزار و ۳۰۹ بشکه میعانات گازی است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید