کد خبر : 896266

در نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت با جمعی از تولیدکنندگان فولاد:

در نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت با جمعی از تولیدکنندگان فولاد و محصولات فولادی راهکار‌های افزایش ظرفیت تولید این محصولات بررسی شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از شاتا: رضا رحمانی امروز دوشنبه در نشست مشترک با جمعی از تولیدکنندگان فولاد و محصولات فولادی ضمن بررسی وضعیت این صنعت، به بحث و تبادل نظر پیرامون افزایش ظرفیت تولید این محصول پرداخت. در این نشست، فعالان حوزه فولاد با برشمردن مشکلات این صنعت، گزارشی از طرح‌های در حال ساخت ارائه کردند.
همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم افزایش تولید ساخت داخل به ویژه محصولات خاص صنعتی تاکید کرد و از برنامه ریزی برای افزایش صادرات فولاد و محصولات فولادی در سال ۹۸ خبر داد.
بررسی راهکار‌های افزایش تولید و صادرات فولاد
وی همچنین بر تولید ورق مورد نیاز صنایع نفت و گاز تاکید کرد و افزود:تولید ورق صنایع لوازم خانگی از جمله یخچال و ماشین لباس شویی و تامین حداکثری قطعات خودرو با استفاده از فولاد داخل از جمله مواردی است که در سال ۹۸ باید مورد توجه قرار گیرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تامین فولاد صنعت لوله و پروفیل نیز یاد آور شد:در جابجایی محصولات فولادی توسعه ناوگان بخصوص استفاده از حمل و نقل ریلی اهمیت ویژه‌ای دارد.
رحمانی تصریح کرد:شرکت فولاد و شرکت‌های بزرگ فولادی باید به تامین مواد اولیه واحد‌های تولید داخل در سال جاری اهتمام ویژه داشته باشند.
بر اساس آمار‌های جهانی، ایران در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۵ میلیون تن فولاد تولید کرد که ۴ میلیون تن بیش از تولید سال ۲۰۱۷ است. با این حجم از تولید، ایران در سال گذشته میلادی در جایگاه دهمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان قرار گرفت.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید