شمانیوز

ارزش صندوق‌های قابل معامله (ETF) در بازار سرمایه را با افزایش ۲ برابری به بیش از ۲۵۴هزار میلیارد ریال رسید.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی سمات: شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام کرد: ارزش صندوق‌های قابل معامله (ETF) در بازار سرمایه را با افزایش ۲ برابری به بیش از ۲۵۴ هزار میلیارد ریال رسید.
بر اساس جدیدترین آمارها، ارزش صندوق‌های قابل معامله در پایان فروردین ۹۸ به رقم ۲۵۴ هزار و ۴۰۶ میلیارد ریال رسید. هم اکنون ۳۸ صندوق قابل معامله در بازار سرمایه ایران فعال هستند که صندوق سرمایه گذاری آرمان پرند مپنا با ۷۷ هزار و ۹۳ میلیارد ریال بزرگترین صندوق ETF است.
افزایش ۲ برابری ارزش صندوق‌های ETF صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان با ۲۴ هزار و ۱۰۷ میلیارد ریال، امین یکم فردا با ۲۰ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال، ارمان آتی کوثر با ۱۸ هزار و ۸۶۲ میلیارد ریال، کمند با ۱۰ هزار و ۱۰۲ میلیارد ریال و پارند پایدار سپهر با ۱۰ هزار و ۹۵ میلیارد ریال به ترتیب در رتبه‌های دوم تا ششم بزرگترین صندوق‌های ETF بازار سرمایه قرار دارند. همچنین صندوق‌های سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه یکم، کیان، سرمایه گذاری پشتوانه طلای لوتوس و توسعه اندوخته اینده در مکان‌های هفتم تا دهم جدول بزرگترین صندوق‌های ETF ایستاده اند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied