کد خبر : 899689

براساس گزارش‌های حسابرسی نشده، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در حالی تا پایان دوره ۹ ماهه به سود ۸۸۲ ریالی دست یافته بود که این رقم در پایان سال به ۱۲۲۰ ریال افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از چیلان: باید گفت: گل گهر که با نماد "کگل" در بورس فعالیت می‌کند در سه ماهه پایانی سال به لطف فروش ۳۱۴۹۳ میلیارد ریالی، ۳۳۸ ریال سود محقق نموده است. البته حاشیه سود شرکت در فصل زمستان نسبت به پائیز کاهشی بوده و از ۵۷ درصد به ۳۸ درصد رسیده است. نکته مهم اینکه، درآمد سرمایه‌گذاری‌ها هنوز شناسایی نشده و این یعنی احتمالا در گزارش حسابرسی شده رشد ۱۰ درصدی را در سود شرکت شاهد باشیم.
پیش بینی رشد ۱۸ درصدی فروش سال ۹۸ گل گهر گزارش‌های تفسیری عملکرد گل گهر نشان می‌دهد، با توجه به امکان تولید ۱۲ میلیون تن گندله در سال ۹۸، شرکت پیش‌بینی می‌کند تا پایان سال ۹۸ به فروش ۱۰.۵ میلیون تن گندله به ارزش ۷۷۹۷۱ میلیارد ریال دست یابد درحالی که این رقم برای سال اخیر، ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تن به ارزش ۷۴۵۰۰ میلیارد ریال بوده است. همچنین درخصوص فروش کنسانتره داخلی، با توجه به قرارداد‌های فی ما بین با مشتریان و سهمیه‌های مورد توافق با شرکت‌های فولاد خوزستان، فولاد مبارکه و فولاد خراسان، شرکت پیش‌بینی می‌کند تا پایان سال ۹۸، حدود ۲ میلیون تن کنسانتره به ارزش ۸۴۴۵ میلیارد ریال به مشتریان داخلی به فروش برساند درحالی که این مقدار برای سال ۹۷ بالغ بر یک میلیون و ۴۸۹ هزار تن معادل ۶۳۲۱ میلیارد ریال بوده است. شرکت پیش بینی می‌کند تا پایان سال ۹۸، یک میلیون و ۴۰۰ میلیون تن کنسانتره به مشتریان خارجی به ارزش ۱۰۳۴۷ میلیارد ریال به فروش برساند. این مقدار برای سال ۹۷ یک میلیون و ۱۸۵ هزار تن معادل ۴۹۲۰ میلیارد ریال بوده است. در سال ۹۷ شرکت اقدام به صادرات گندله به میزان ۳۷۶ هزار تن نموده و از این محل ۳۰۰۶ میلیارد ریال درآمد کسب نموده است و پیش بینی می‌گردد تا پایان سال ۹۸ فروش گندله صادراتی شرکت به ۱.۶ میلیون تن معادل ۱۶۳۷۳ میلیارد ریال برسد. در مجموع باید گفت، کگل پیش‌بینی نموده برای سال ۹۸ رقمی بالغ بر ۱۱۳۱۳۶ میلیارد ریال درآمد کسب کند. این رقم برای سال اخیر ۹۵۶۲۶ میلیارد ریال بوده است؛ بنابراین باید گفت که فروش سال ۹۸ با رشد ۱۸ درصدی برآورد شده است.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید