کد خبر : 899713

هیات عامل ایمیدرو:

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اعلام اینکه به دنبال استفاده حداکثری از تسهیلات صندوق ضمانت صادرات در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم گفت: تاکنون تمرکز این صندوق به سایر بخش‌های صنعتی بوده است، اما این سازمان در تلاش برای جذب سهم بخش معدن و صنایع معدنی از تسهیلات صندوق است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو): خداداد غریب پور افزود: خوشبختانه محصولات معدنی ما به ۱۲۳ کشور دنیا صادر می‌شود که این خود بخشی از مسیر را تسهیل کرده و هدف این سازمان را برای جذب منابع صندوق ضمانت صادرات را آسان می‌کند.
فعال سازی ۱۵۰ معدن کوچک وی در بخش دیگری از سخنان با اشاره به حمایت از معادن کوچک بیان کرد: ایجاد واحد سیار فرآوری در معادن کوچک، یکی از دستاوردی این سازمان در حوزه تحقیقاتی بوده است. وی ادامه داد: امسال تصمیم بر آن است برای ۱۵۰ معدن کوچک بسته اجرایی تهیه و ۵۰ معدن در ۱۵ استان کشور را فعال کنیم.
خیز بخش معدن و صنایع معدنی برای جذب تسهیلات صندوق ضمانت صادرات
به گفته رئیس هیات عامل ایمیدرو، با اجرای این رویه شاهد اشتغال زایی و ارزش افزوده در معادن کوچک خواهیم بود. تفاهمنامه همکاری با سازمان نظام مهندسی معدن معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره جلسه اخیر خود با سازمان نظام مهندسی معدن ایران، اظهار کرد: تفاهمنامه‌ای در ۳ بخش آموزشی، پژوهشی و سرمایه گذاری به امضا رسید که براساس آن، قرار بر این شد که در بخش آموزشی از خدمات سازمان نظام مهندسی معدن ایران در سراسر کشور استفاده کنیم. وی افزود: طبق مفاد این تفاهمنامه، بررسی راهکار‌های جذب سرمایه در بخش تولید در شمار برنامه‌های این سازمان قرار دارد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید