کد خبر : 899861

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخواردر مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت معدن طلای موته با همکاری‌های وزارت صنعت معدن و اداره کل محیط زیست استان اصفهان توسعه می‌یابد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از دنیای معدن: حسینعلی حاجی دلیگانی صبح امروز در شاهین شهر اظهار کرد: فعالیت معدن طلای موته با همکاری‌های وزارت صنعت معدن و تجارت و اداره کل محیط زیست استان اصفهان توسعه می‌یابد. وی به جلسه اخیری که به تازگی در مجلس با علی مقدم معاون بهره برداری و اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علیرضا طالاری مدیرعامل مجتمع طلای موته و دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای موته برگزار شد اشاره کرد و افزود: در این جلسه مقرر شد با توجه به اکتشاف‌های اخیر ذخایر طلا، مجوز‌های های لازم بهره برداری گرفته شود.
تولید طلا از معدن موته افزایش می‌یابد نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ذخایر موجود مجتمع معدنی طلای موته با فعالیت مستمر مهندسان و کارگران، حداکثر تا دو سال آینده نیاز این مجتمع فرآوری را تأمین خواهد کرد. حاجی دلیگانی، توافق‌های دیگر این جلسه را این چنین تشریح کرد که مقرر شد: جوانان روستا برای ساخت مصنوعات طلا و نقره آموزش ببینند، سالن نیمه کاره ورزشی روستا با مساعدت مجتمع طلای موته تکمیل شود، اولویت بکارگیری نیرو‌های جدید این مجتمع معدنی از جوانان بومی روستای موته باشد و برخی از کار‌های ساختمانی معدن به شرکت محلی این روستا سپرده شود. به گزارش فارس، معدن طلای موته از توابع شهرستان شاهین شهر و میمه در نزدیکی روستای موته و روستای رباط ترک و در فاصله ۵۰ کیلومتری از شهر میمه قرار دارد. این معدن به صورت روباز و دارای کانسار‌های طلادار متعددی است. در حال حاضر با تلاش ۲۵۰ نیروی کار موجود، سالانه نزدیک به ۲۰۰ کیلو طلا از معدن طلای موته استخراج می‌شود. کارخانه فرآوری طلای ایران در موته ۱۵ سال پیش به بهره برداری رسید.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید