`
شمانیوز
شما نیوز

در میدان امام حسین(ع) برگزار شد؛

بدرقه پیکر مطهر شهدای مدافع حرم در تهران/ همسر شهید اسکندری: همسرم شهادت حسین گونه را در اعتکاف آرزو کرد +ویدئو و عکس

مراسم تشییع و وداع با پیکر مطهر 5 شهید تازه تفحص شده محور خان‌طومان سوریه با حضور گسترده مردم و نیز مقامات کشوری و لشکری در میدان امام حسین(ع) تهران برگزار شد.

به گزارش  شمانیوز و به نقل از سراج24؛ آیین وداع و بدرقه پیکر مطهر 5 شهید تازه تفحص شده محور خان‌طومان سوریه، سردار شهید عبدالله اسکندری، شهید رحیم کابلی، شهید مصطفی تاش موسی، شهید محمد امین کریمیان و شهید عباس آسمیه، با حضور پرشور و عاشورایی مردم قدرشناس و شهید پرور تهران و همچنین برخی از مقامات کشوری و لشکری عصر امروز پنج شنبه 13 مرداد ماه 1401 در میدان امام حسین (ع) برگزار شد.

با وجود گرمای هوا، از ساعاتی پیش از آغاز مراسم، مسیرهای منتهی به میدان امام حسین با ازدحام جمعیت مواجه شد و خیل کثیری از مردم برای بدرقه شهدا راه این مراسم شدند.

 

*خدمت رسانی۱۰۰ موکب‌ حسینی به زوار شهدا

رده‌های مقاومت بسیج سپاه تهران بزرگ به منظور پذیرایی از زائران شهدا در خیابان‌های ۱۷ شهریور، انقلاب و دماوند موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی را به تعداد ۱۰۰ جایگاه دایر کردند و با پذیرایی‌هایی به سبک موکب‌های اربعینی به زائران شهدا خدمات ارائه نمودند.

 

*سری به نیزه بلند است

میدان امام حسین با پرچم‌های حاوی پیام «سری به نیزه بلند است» سرخ رنگ شد، عاشقان ولایت در بدرقه شهدای مدافع حرم یک به یک علمدار شهیدان شدند و به پیشواز سردار بی‌سر سپاه حسین علیه السلام آمدند.

 

*آغاز مراسم با حضور پیکرهای مطهر

مراسم رسما با تلاوتی از آیات کلام الهی و حضور منور و مطهر شهدای مدافع حرم آغاز شد.

 

*اجرای سرود ویژه مدافعین حرم توسط گروه نسیم قدر

سرود ویژه مدافعین حرم با بیان شعر زیبای «ز کودکی خادمِ این تبارِ محترمم؛ چونان حبیبِ مظاهر، مدافعِ حرمم» توسط گروه سرود نسیم قدر اجرا شد.

همزمان نیز این برنامه از شبکه افق سیما پخش شد.

 

*سخنرانی همسر شهید بی سر سردار عبدالله اسکندری: ایشان خود شهادت حسین گونه را در اعتکاف آرزو کرد

همسر شهید بی سر عبدالله اسکندری در این مراسم با اشاره به ایام سوگواری حضرت اباعبدالله گفت: اگر قیام امام حسین نبود من چطور میتوانستم با پیکر بدون سر عبدالله استقامت کنم و اگر ناله فرزندان حسین نبود من چطور میتوانستم در مقابل این مصیبت سربلند کنم.

وی افزود: ما همه چیزمان را مدیون حضرت زینب هستیم شهدا ندای هل من ناصر امام را به گوش جان شنیدند ودر آغوش امام حسین آرام گرفتند. و بعد از سالها پیکرشان فضای کشور را عطرآگین کرده است.

همسر شهید اسکندری تصریح کرد: همسرم سراسر زندگی اش جهاد و مقاومت و خدمت به نظام و انقلاب بود. سیره شهدا یعنی مقاومت تا زمانیکه نفس میکشیم و توان داریم. شهید اسکندری خود شهادت حسین گونه را در اعتکاف آرزو کرد و دیری نپایید که آرزویش مستجاب شد.

شهدای مدافع حرم

*سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، جمعی از مقامات لشکری و کشوری، رییس شورای شهر تهران و زینب سلیمانی فرزند سردار شهید سلیمانی در مراسم آیین وداع با پیکر مطهر 5 شهید مدافع حرم حضور یافتند.

*سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: این شهدا نشان‌دهنده صدق وعده ما هستند که تا آخر می‌مانیم.

سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در جریان آیین وداع و بدرقه پیکر مطهر شهدای مدافع حرم در حضور پرشور مردم عاشورایی تهران با بیان اینکه هیچ دلیل و بهانه‌ای برای ترک میدان جهاد در برابر مشرکان و کافران وجود ندارد، گفت: حتی اگر در اوج نابرابری قدرت در برابر دشمن از نظر ظاهری باشیم. این حجت عاشورا در مکتب اهل بیت (ع) است.

وی با بیان اینکه فقط نام‌ها عوض شده‌اند، افزود: امروز هم صف‌بندی این واقعه پابرجاست. نایب امام زمان (عج الله) و وارث حسین (ع) ایستاده است و اصحابش، آنها که وفادارند، تا آخر در میدان می‌مانند. عاشورای امروز برای آن است که نسبتمان را با امامان روشن کنیم که کجای این معرکه هستیم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه نبرد حق و باطل و نبرد عدالت و ظلم، برقرار است، اضافه کرد: ما هستیم که باید تعیین موقعیت کنیم. اگر در سپاهِ امام نباشیم، متعلق به جبهه سومی نیستیم، اما ملت ما در امتداد عاشورا ایستاده‌اند و آن را ترسیم کرده‌اند که امتداد عظمت‌ها است و نوری است که هرگز خاموش نمی‌شود.

سرلشکر سلامی با اشاره به وداع مردم با شهدای «خان طومان»، گفت: این شهدا نشان‌دهنده صدق وعده ما هستند که تا آخر می‌مانیم.

وی خاطرنشان کرد: ما با حاج عبدالله اسکندری در جبهه همراه بودیم. روزی در کارون و کرخه می‌جنگید و حالا از مدیترانه آمده است. نگاه کنید که چگونه این جوانان توانسته‌اند دشمنان را تا شرق مدیترانه فراری دهند. او بعد از جهاد به آغوش خانواده خویش که ملت ایران است بازگشته است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سال‌های سال است که می‌دانید دشمن آرایش گرفته است، تصریح کرد: راه غلبه بر ایران توسط دشمن وجود ندارد. اگر شما روزی در مناطق جنگی دفاع مقدس می‌جنگیدید، افرادی در کنار دریای سرخ راه غلبه را بر دشمن بسته‌اند.

سرلشکر سلامی افزود: در یمن که فکر می‌کردند می‌توانند آن را شکست دهند آتش‌بس کرده‌اند. بین دو قدرت نابرابر آتش‌بس برقرار شده یعنی کشوری که در ظاهر ضعیف‌تر است، پیروز است. در دریای عمان و خلیج فارس شاهد هستیم رزمندگان اسلام راه را بر دشمن بسته‌اند و دیگر حضور متراکم دهه‌های گذشته را ندارند و از منطقه خارج کرده‌اند.

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها می‌فهمند «خیبریون» چه کسانی هستند، تصریح کرد: کافی است رژیم صهیونسیتی اشتباه کند، یک عملیات بیت‌المقدس کافی است. در سوریه نیز دیدیم که ابوالفضل انقلاب اسلامی چگونه سفینه نجات امت اسلام را در دستان جانباز خود گرفته است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه نظام سوریه ایستاد، اظهار کرد: ما می‌خواستیم که این نظام بایستد، اما آمریکا جهان عرب و اروپا نمی‌خواست و حالا ببینید چه کسی در این کشور ایستاده است. در محدوده کوچکی که فاقد تأثیر هستند، حالا حضور دارند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه در عراق و ایران که مهد مقاومت است، نیز همین‌گونه است، تاکید کرد: قدرت، اراده، ایمان در کشور برای عبور از چالش‌ها می‌جوشد.

وی با بیان اینکه آمریکا چمدان‌های خود را بسته است و در حال خروج از منطقه است، تصریح کرد: دیگر آنها نمی‌توانند فشار حداکثری اعمال کنند، به دلیل آنکه قدرتی برای اعمال این فشار ندارند.

فرمانده کل سپاه به تحریم دشمن علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: فکر می‌کردند این ملت با تحریم فلج می‌شود؛ ملت ایران از تحریم عبور کرده است، البته همه جهان مشکل دارند اما ما خدا را داریم.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: مشکلات امروز به تحریم‌ها ارتباطی ندارد و قابل حل است.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه دشمن تلاش می‌کند زنان و دختران ما را حجاب گریز و نماز گریز کند، گفت: آنها می‌خواهند سیمای معصوم دختران ما را مانند غربی‌ها کنند؛ نمی‌دانند زنان این سرزمین با وقار هستند و از گوهر حجاب خود مانند سنگر دفاع می‌کنند.

وی تصریح کرد: ملت ما آگاه هستند و هرگز پیاده نظام دشمن نمی‌شوند. دختران و زنان ما بر واقعیتِ تلخ سیاست دشمن آگاه هستند، از این رو ایمان خود را به دنیای او نمی‌فروشند.

فرمانده کل سپاه اظهار کرد: ما قدرتمند و قوی و با هم هستیم، ما با حسین و ملت امام حسین (ع) هستیم.

 

*گروه سرود ابناءالحسن به اجرای برنامه پرداخت

 

*حاج محمدرضا طاهری در این مراسم به مدیحه سرایی پرداخت و در ادامه نیز کربلایی حسین طاهری با همراهی گروهی دمام زن، اشعاری در رثای امام حسین(ع) خواند.

 

حسن ختام مراسم با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام ابوترابی

در پایان بخش مراسم تشییع 5 شهید مدافع حرم، نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت تهران اقامه شد.

ac719302-dfcb-49dd-8d21-0304f478c1fb_7u7i.jpg

لازم ذکر است پیش از برگزاری مراسم عصر امروز پنجشنبه 13 مردادماه در میدان امام حسین (ع) تهران، زمان برگزاری مراسمات بدرقه و وداع با پیکر مطهر 5 شهید تازه تفحص شده محور خان‌طومان سوریه در شهرهای دیگر ایران نیز اعلام شده بود که به شرح ذیل است؛

۱/ آیین طواف و زیارت پیکرهای مطهر شهیدان در حرم ملکوتی حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) در مشهد مقدس دوشنبه ۱۰ مردادماه، بعد از نماز مغرب و عشا (برگزار شد)

۲/ آیین استقبال از پیکر مطهر ۵ شهید مدافع حرم در مصلای بزرگ شهر بابل سه شنبه ۱۱مرداد ماه ساعت ۲۳(برگزار شد)

۳/ آیین وداع و بدرقه پیکر شهدا با حضور پرشور و عاشورایی مردم قدرشناس و شهید پرور تهران پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه ساعت ۱۸ میدان امام حسین (ع) (برگزار شد)

۴/ آیین وداع با پیکر مطهر شهدای استان مازندران ( شهیدان محمد امین کریمیان و مصطفی تاش موسی ) جمعه ۱۳ مرداد ماه ساعت ۲۲ در شهر ساری ، بوستان ولایت

۴ / آیین وداع، تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهید استان فارس ( سردار شهید عبدالله اسکندری )  دوشنبه ۱۷ مرداد ماه همزمان با عاشورای حسینی در آستان مقدس حضرت احمد بن موسی (ع) در شیراز

بر اساس این گزارش؛ شهیدان مدافعان حرم، سردار شهید عبدالله اسکندری، شهید رحیم کابلی، شهید مصطفی تاش موسی، شهید محمد امین کریمیان و شهید عباس آسمیه در محور خان‌طومان سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و پیکر مطهرشان نیز از طریق تطبیق نمونه DNA تایید شده‌اند و به کشور بازگشتند که در این راستا، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اخیرا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

«بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض تسلیت و تعزیت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)،به آگاهی ملت شهیدپرور و عاشورایی ایران اسلامی می‌رساند؛

در راستای پیگیری دستور سردار سرافراز سپاه اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر پیگیری ویژه مفقودین محور خان‌طومان، با عنایات الهی و تلاش‌های مستمر و شبانه‌روزی گروه تفحص، هویت پیکر مطهر پنج شهید مدافع حرم از استان‌های مازندران، البرز و فارس با نام‌های سردار شهید «عبدالله اسکندری»، سردار شهید «رحیم کابلی»، شهید والامقام «مصطفی تاش موسی»، شهید والامقام «محمد امین کریمیان» و شهید والامقام «عباس آسمیه»، از طریق تطبیق نمونه DNA در مرکز ژنتیک سپاه شناسایی و تأیید شد و پیکرهای مطهر این شهدای والامقام به میهن اسلامی بازگشت.»

 

  • شهدای مدافع حرم
  • شهدای مدافع حرم
  • شهدای مدافع حرم
  • شهدای مدافع حرم
  • شهدای مدافع حرم
  • شهدای مدافع حرم
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها