`
شمانیوز
شما نیوز

آیین نکوداشت آیت الله حسن زاده آملی برگزار می شود

مراسم نکوداشت دانشمند فرزانه علامه حسن زاده آملی و نخستین سالگرد رحلت ایشان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

به گزارش شمانیوز، مراسم نخستین سالگرد رحلت علامه حسن زاده آملی«علامه ذوالفنون» روز سه شنبه ۲۹ شهریورماه سالجاری ساعت ۱۶:۳۰ در مرکز همایش های بین المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

این مراسم با همکاری ستاد بزرگداشت نخستین سالگرد رحلت علامه حسن زاده آملی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

علامه ذوالفنون حسن‌زاده آملی فیلسوف، فقیه، ادیب، منجم، ریاضیدان وعارف معاصر شیعه، متولد 1307 در روستای ایرا از توابع لاریجان آمل است که نزد اساتید بزرگی همچون مهدی الهی قمشه‌ای، علامه شعرانی، علامه طباطبایی و سید محمدحسن الهی تلمذ نمود.

از علامه حسن‌زاده آملی آثار فراوانی در فلسفه، عرفان، ریاضی، نجوم، ادبیات فارسی و عربی برجای مانده است. دیوان اشعار وی نیز مورد اقبال اهالی شعر و ادب فارسی قرار گرفته است.

علامه حسن‌زاده آملی ۳ مهر ۱۴۰۰ (۱۸ صفر ۱۴۴۳ق) و در 92 سالگی بر اثر بیماری قلبی در آمل درگذشت و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

در بخشی از پیام مقام معظم رهبری که بمناسبت رحلت علامه حسن زاده آملی صادر شده، آمده است:

این روحانی دانشمند و ذوفنون ازجمله چهره های نادر و فاخری بود که نمونه های معدودی از آنان در هر دوره، چشم  و دل آشنایان را می نوازد و تواماً دانش و معرفت و عقل و دل آنان را بهره‌مند می سازد. نوشته ها و منشات این بزرگوار منبع پرفیضی برای دوستداران معارف و لطائف بوده و خواهد بود. ان شاء الله

خبرنگار : معصومه قلباربند

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها