شمانیوز
شما نیوز

رضا داوودنژاد | بیوگرافی رضا داوود نژاد

سیر تا پیاز ازدواج مرحوم رضا داوودنژاد با غزل بدیعی | از اشنایی تا عکس خاطره ها

سیر تا پیاز ازدواج مرحوم رضا داوودنژاد با غزل بدیعی | از اشنایی تا عکس خاطره ها

بیوگرافی کامل رضا داوود نژاد و عکس های شخصصی اش را در ادامه ببینید.

به گزارش شمانیوز: رضا داوودنژاد متولد ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹ بود. رضا داوود نژاد فرزند کارگردان علیرضا داوودنژاد و برادر بازیگر زهرا داوودنژاد بود.رضا داوودنژاد در ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ به علت عوارض ناشی از عفونت خون پس از پیوند کبد درگذشت. بیوگرافی کامل رضا داوود نژاد فرزند علی“رضا داوودنژاد” کارگردان را همراه کارنامه هنری و عکس های شخصی و حرفه ایی این بازیگر را در ادامه ببینید.

 بیوگرافی رضا داوود نژاد بازیگر

نام:رضا

لات نام خانوادگی: داوودنژاد

تاریخ تولد:1359/2/29

محل تولد:تهران (چهار راه لشکر)

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

نام همسر:غزل بدیعی

تاریخ ازدواج:مهرماه 1389

فرزند:ندارد

رضا داوود نژاد

زندگی شخصی و خانواده رضا داوودنژاد

رضا داوودنژاد در تاریخ 29 اردیبهشت ماه 1359 در یک خانواده هنری در تهران متولد شد. رضا داوودنژاد فرزند علیرضا داوودنژاد کارگردان و برادر زهرا داوودنژاد بازیگر فرزند دوم خانواده است و یک برادر کوچکتر از خود به نام علی داوود نژاد دارد.

عکس کودکی رضا داوود نژاد  

خانواده رضا داوود نژاد نیاز به معرفی چندانی ندارند چرا که هر کدام از آنها به نحوی عضو خانواده سینما و تلویزیون محسوب می‌شوند و از این رو تک تک آنها را می شناسیم. رضا داوودنژاد خوش انرژی تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در رشته علوم انسانی ادامه داد و جزو بازیگرانی است که به دانشگاه نرفته است.

رضا داوودنژاد

ازدواج و همسر رضا داوود نژاد

رضا داوودنژاد متاهل است و سال‌ها پیش با غزل بدیعی خواهر مرحومه عسل بدیعی ازدواج کرده است. در مورد همسرش اطلاعات شخصی چندانی منتشر نشده است که بتوان آن را در قالب بیوگرافی غزل بدیعی همسر رضا داوودنژاد ارائه کرد و در این حد می‌دانیم که در زمینه فعالیت همسر و خانواده همسرش کار نمی‌کند.

رضا داوودنژاد

فرزندان رضا داوود نژاد

رضا داوود نژاد فرزندی ندارد.

نسبت محمدرضا داوودنژاد با رضا داوود نژاد

محمدرضا داوودنژاد بازیگر، عموی رضا داوودنژاد است و برادر کوچک‌ علی‌رضا داوودنژاد است.

پدر رضا داوود نژاد

علی‌رضا داوودنژاد کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده پدر رضا داوودنژاد است که یک خانواده کاملا هنرمند دارد و فرزندانش، مادر و برادرش هم از اهالی سینما و تلویزیون هستند. پدر رضا داوودنژاد در واقع پسر احترام السادات حبیبیان (بازیگر)، برادر بزرگتر محمدرضا داوودنژاد (بازیگر) و پدر زهرا داوودنژاد (بازیگر) است. رضا داوود نژاد و پدرش در چندین فیلم با هم همکاری داشتند که مهمترین آنها مصائب شیرین بود.

خواهر رضا داوود نژاد

زهرا داوودنژاد بازیگری که این روزها نقش آفرینی اش در سریال دفتر یادداشت را شاهد هستیم، خواهر رضا داوودنژاد است.

نسبت رضا داوود نژاد با عسل بدیعی

همسر رضا داوود نژاد خواهر مرحومه عسل بدیعی بوده و در واقع رضا داوودنژاد همسر خواهر عسل بدیعی است.

عسل بدیعیزندگی مستقل رضا داوودنژاد از نوجوانی

رضای خانواده داوود نژادها در سن 15 سالگی تصمیم گرفت به شکل مستقل و تنها زندگی کند و برای گذران امور زندگی و تامین هزینه‌هایش مشغول کار شیرینی‌پزی و آشپزی شد.

بیماری رضا داوودنژاد و پیوند کبد

چند سال پیش بود که خبر بیماری رضا داوودنژاد در فضای مجازی و رسانه منتشر شد؛ خبر نگران کننده‌ای که متاسفانه با شایعات رضا داوود نژاد درگذشت هم همراه شد. بازیگر سریال پشت کنکوری‌ها در مورد علت بیماری و مشکلات جسمی او را به شیراز و زیر تیغ جراحی پیوند کبد کشاند، توضیحات کاملی را در برنامه یک فنجان چای شبکه سوم سیما ارائه داد شفاف‌سازی کرد که دلیل لاغری و بیماری‌اش نه مصرف قرص‌های لاغری بوده و نه رژیم‌های سخت بلکه عمل جراحی بای پس معده سرآغاز تمام این مشکلات برای آقای بازیگر بوده است.

او پس از انجام این جراحی سر صحنه فیلمبرداری سریال فراموشی از حال رفته به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان منتقل شد، اما متاسفانه با وخامت حالش به کما رفت و اینجا بود که پزشکان از کار افتادگی کبد او را تشخیص دادند و او به شکلی اورژانسی برای پیوند کبد به شیراز منتقل شد.

شروع بازیگری رضا داوودنژاد

رضا یکی از بازیگرانی است که این حرفه را از دوران کودکی و 6 سالگی آغاز کرده است؛ فیلم بی پناه اولین فیلم سینمایی رضا داوود نژاد بود که در سال 1365 و به کارگردانی پدرش ساخته شد اما بعد از آن رضا تا سن 18 سالگی به دلیل تمرکز روی درس و تحصیل در هیچ فیلمی بازی نکرد.

شهرت رضا داوودنژاد با فیلم مصائب شیرین

سال 1377 رضا داوودنژاد در سن 18 سالگی با بازی در فیلم مصائب شیرین باز هم به کارگردانی پدرش به این عرصه بازگشت و برای بازی در این فیلم کاندید دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول در جشنواره فیلم فجر شد، به همین دلیل این فیلم را می‌توان نقطه اوج شهرت رضا داوود نژاد دانست.

مروری بر فیلم های رضا داوود نژاد

رضا داوود نژاد که بیشتر در ژانر طنز ایفای نقش نموده است، در کارنامه خود بازی در فیلم سریال هایی را دارد، او در فیلم های بهرام بیضایی و داریوش مهرجوئی نیز حضور داشته و نقش آفرینی نموده است. در ادامه چند آثار شاخصی که داوود نژاد در آنها بازی کرده است، آورده ایم.

رضا داوودنژاد در زخم کاری

رضا داوودنژاد در زخم کاری و رضا داوودنژاد در زخم کاری 2 از بیشترین سرچ های کاربران در مورد آقای بازیگر هستند، رضا داوود نژاد در زخم کاری بازی نکرده است اما او همزمان با پخش آخرین قسمت سریال «زخم کاری» محمد حسین مهدویان واکنش جالبی نشان داد و نوشت:

تو یه رستوران قدیمی خیلی خوب، هم غذای بد خوردیم و هم مالیات بر ارزش افزوده اضافه الکی دادیم…

علی بحرینی از عوامل سریال زخم کاری و یکی از نویسندگان این مجموعه به این واکنش رضا داوودنژاد پاسخ گفت و نوشت:

«آقازاده‌ای که از شش سالگی در فیلم‌های پدرش بازی کرده و تا همراهی با بهرام بیضایی و داریوش مهرجوئی پیش رفته، اما نهایتاً به خروجی مطبوعی نرسیده حالا میانبر زده و می‌خواهد با آویزان شدن به طناب زخم کاری2 تبدیل به شاخ مجازی شود. مقصر محمد حسین مهدویان است که به ذهنش نرسید بعضی از کاراکتر‌های زخم کاری2 می‌توانند راننده‌هایی بی دیالوگ داشته باشند که نقشهایشان را چنین آقازاده‌هایی بازی کنند. اگر مهدویان خلاق بود. این شازده هم حال بهتری داشت.»

رضا داوودنژاد در مهمونی

مهمونی مجموعهٔ نمایش خانگی ایرانی در ژانر گفتگو محور به نویسندگی، کارگردانی و مجری‌گری ایرج طهماسب است که فصل اول آن از نوروز 1401 در رسانهٔ شبکهٔ خانگی نماوا پخش شد؛ همچنین فصل دوم این مجموعه از نوروز 1402 در پلفترم‌های نماوا و فیلیمو پخش‌ شد. ایرج طهماسب کارگردان ومجری معروف برنامه‌های کودک بعد از 5 سال دوری از تلویزیون با فصل سوم برنامه مهمانی به صدا و سیما بازگشت.برنامه ایرج طماسب قرار است در 9 قسمت عید 1403از شبکه نسیم پخش شود. رضا داوودنژاد در برنامه مهمانی شرکت نکرده است.

رضا داوودنژاد در از سرنوشت

فصل چهارم سریال از سرنوشت به کارگردانی محمدرضا خردمندان و به تهیه ‌کنندگی اکبر تحویلیان به اتفاقات دوران جوانی دو شخصیت اصلی داستان یعنی هاشم و سهراب می ‌پردازد که ایفای نقش آن‌ ها را دارا حیایی و کیسان دیباج بر عهده دارند. رضا داوودنژاد در سریال از سرنوشت 4 نقش فرزام را کنار بازیگرانی چون مجید واشقانی ، حسین پاکدل، لیلا بلوکات ، ساناز سعیدی، سیدمهرداد ضیایی، نگین صدق‌گویا، سولماز غنی، مائده طهماسبی، رضا بنفشه‌خواه، شاهو رستمی و...بازی کرده است.

رضا داوود نژاد در شهباز

شهباز سریال تلویزیونی به کارگردانی حمید رضا لوافی درباره یک گروه سایبری است که به دنبال هکری بین المللی هستند. رضا داود نژاد در سریال شهباز نقش ماموراطلاعاتی به نام مجید را ایفا نموده است، او در این سریال با آرش مجیدی ، علیرضا آرا ، رضا داودنژاد ، میلاد میرزایی، مهدخت مولایی، نیما نادری، فاطیما بهارمست ، غزال نظرو...همبازی بوده است.

رضا داوودنژاد در پنچری

سریال پنچری به کارگردانی برزو نیک نژاد و تهیه کنندگی مهران مهام در ژانر درام، اجتماعی و کمدی ساخته شده و داستان پسری است که همه مقدمات را چیده تا به دختر مورد علاقه‌اش برسد اما در این مسیر اتفاقاتی رخ می‌دهد که او برای رسیدن به خواسته‌اش همه اطرافیانش را به چالش می‌کشد. رضا داودنژاد در سریال پنچری نقش قادر پیش دست را در کنار بازیگرانی چون مریم سعادت، حمید لولایی ، سولماز غنی، یوسف تیموری و...ایفا می کند.

رضا داوودنژاد در فراموشی

فراموشی سریالی به کارگردانی سعید سلطانی روایتگر زندگی مردی بازاری و ثروتمند به نام حاج نقی است که به تنهایی در شهرستان روزگار می‌گذراند. محمد کاسبی ، رضا داوودنژاد، برزو ارجمند، مهران رجبی ، سحر جعفری جوزانی ، فلامک جنیدی ، فرهاد بشارتی و... از بازیگران این سریال هستند. رضا داود نژاد چند سال پیش به علت عمل بای پس اشتباه روده و لاغری سریعش سر صحنه فیلمبرداری سریال فراموشی دچار مشکل شد و به بیمارستان منتقل شد، پزشکان عمل پیوند کبد را برای این هنرمند کشورمان لازم دانستند و این پیوند در شیراز با موفقیت انجام شد.

فیلم شناسی رضا داوودنژاد

رضا داوود نژاد در فیلم های سینمایی و سریال های زیر ایفای نقش نموده است.

فیلم های سینمایی رضا داوودنژاد

بیرو:1400

لب خط :1399

لامینور :1398

رضا :1396

مصائب شیرین 2 :1396

فراری :1394

کلاس هنرپیشگی :1390

روبیت :1390

خیابان‌های آرام :1389

دردسر بزرگ :1389

زن‌ها شگفت انگیزند :1389

کنسرت روی آب :1389

مرهم :1389

همه چی آرومه :1389

نیش زنبور :1388

تیغ زن :1387

چپ دست :1384

هوو :1384

هشت پا :1383

روایت سه‌گانه (اپیزود دوم، شوخی‌های خدا) :1382

بانوی کوچک :1380

بچه‌های بد :1379

مصائب شیرین :1377

بی‌پناه:1365

رضا داوود نژاد در فیلم بچه های بد

رضا داوود نژاد و سیاوش حکمت شعار در فیلم بچه های بد

سریال های تلویزیونی رضا داوود نژاد

پشت کنکوری‌ها:1381

باغچه مینو:1382

زندگی به شرط خنده:1384

متهم گریخت :1384

من نه منم :1385

نون و ریحون :1389

فراموشی :1390

پنچری :1396

زندگی شگفت‌انگیز است :1398

بعد از آزادی :1400

از سرنوشت 4:1401

شهباز:1401

نیکان:1402

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی