شمانیوز
شما نیوز

فال حافظ

فال حافظ روزانه / فال حافظ فردا پنجشنبه 24 خرداد 1403 را بخوانید

فال حافظ روزانه / فال حافظ فردا پنجشنبه 24 خرداد 1403 را بخوانید

در خبر زیر فال حافظفردا پنجشنبه 24 خرداد ماه 1403 را بخوانید.

به گزارش شمانیوز :خواندن فال حافظ در فرهنگ ایرانی جایگاه ویژه‌ای دارد و افراد اغلب از این روش استفاده می‌کنند تا حکمت و پیامی که حافظ در بیت‌هایش جای داده است را درک کنند. فال حافظ چندین بیت از شعر حافظ را به طور تصادفی انتخاب می‌کند و با توجه به سوال و شرایط فرد، به عنوان پاسخ و راهنمایی شخص خوانده می‌شود. هر فال حافظ تفسیر چندگانه‌ای دارد و بسته به دیدگاه و تفسیر خود هر فرد، ممکن است به نوعی برایشان مفهوم داشته باشد.فال حافظ در بین ایرانی ها بسیار مرسوم است و در سال نو شب یلدا معمولا از فال حافظ استفاده میکنند. در ادامه فال حافظ فرداپنجشنبه 24 خرداد 1403 را بخوانید. 

فـال حـافـظ متولدین فروردین

ساقی حدیث سرو و گل و لاله می‌رود

وین بحث با ثلاثه غساله می‌رود ‌

از ره مرو به عشوه دنیا که این عجوز

مکاره می نشیند و محتاله می‌رود

تعبیر 

تفسیر فال حافظ امروز شما فروردین ماهی عزیز نشان می دهد که خوشحال باش که به مراد دل می‌رسی و کار و صنعت تو بالا می‌گیرد و زبانزد همه‌ مردم می‌شوی. تو ره صد ساله را می خواهی یک شبه طی بکنی. مواظب آدم های شیطان‌صفت باش که می‌خواهند خرابت کنند. نعمت بسیاری به سویت روانه است. دنیا فانی و زودگذر است؛ سعی کن از تک تک لحظات عمرت نهایت استفاده را ببری.

فـال حـافـظ متولدین اردیبهشت

کنار آب و پای بید و طبع شعر و یاری خوش

معاشر دلبری شیرین و ساقی گلعذاری خوش

الا ای دولتی طالع که قدر وقت می‌دانی

گوارا بادت این عشرت که داری روزگاری خوش

تعبیر

نتیجه تفال به دیوان حافظ شما اردیبهشت ماهی عزیز این است که از خواب غفلت بیدار شو و این چند صباح عمر را غنیمت دان که روزگار به کامت است. موفقیت و خوشبختی به رویت لبخند می زند. خودت هم همتی کن، همه چیز برای رسیدن به هدف و حاجت مهیاست. برخیز، ان شاالله که موفق می شوی.

فـال حـافـظ متولدین خرداد

یاری اندر کس نمی​بینیم یاران را چه شد

دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

کس نمی​گوید که یاری داشت حق دوستی

حق شناسان را چه حال افتاد یاران را چه شد

تعبیر

فال حافظ امروز شما خرداد ماهی عزیز نشان می دهد که به هر کسی خوبی کردی بدی دیدی، دست به هر کاری می زنی نتیجه خوبی را نمی‌بینی، هیچ کس نمی‌داند چه حکمتی در کار است. تنها چاره دعا و توکل بر خداست، ان‌شاءالله که این دوران به زودی سپری خواهد شد.

فـال حـافـظ متولدین تیر

اگر به مذهب تو خون عاشق است مباح

صلاح ما همه آن است کان تو راست صلاح

ز چین زلف کمندت کسی نیافت خلاص

از آن کمانچه ابرو و تیر چشم نجاح

تعبیر

فال حافظ امروز شما تیر ماهی عزیز این تفسیر را دارد که هر چیزی را که برای خود نمی پسندی برای دیگران هم مپسند. خود را گرفتار مسئله ای کرده ای که نجات از آن بسیار سخت است. آنقدر خود را غرق در این کار کرده ای که اطرافیان را از یاد برده ای. مقاومت کن و سعی کن خود را رهایی دهی.

فـال حـافـظ متولدین مرداد

حالیا مصلحت وقت در آن می‌بینم

که کشم رخت به میخانه و خوش بنشینم

جام می گیرم و از اهل ریا دور شوم

یعنی از اهل جهان پاکدلی بگزینم

تعبیر

نصیحت حافظ به شما مرداد ماهی عزیز این است که افراد دورو و بداندیش شما را احاطه کرده اند، سعی کنید تا آنجا که امکان دارد از آنها دور شوید. نشست و برخاست با این افراد باعث گرفتاری و سختی‌های زیادی خواهد شد. برای رسیدن به آرامش دل از یاد خداوند غافل نشوید و به او توکل داشته باشید. در برابر سختی و رنج صبوری پیشه کنید که به زودی روزهای سخت به پایان خواهد رسید.

فـال حـافـظ متولدین شهریور

منم که دیده به دیدار دوست کردم باز

چه شکر گویمت ای کارساز بنده نواز

به نیم بوسه دعایی بخر ز اهل دلی

که کید دشمنت از جان و جسم دارد باز

تعبیر

در تعبیر فال حافظ امروز شما شهریور ماهی عزیز آمده است که خداوند نعمات بسیاری را در اختیارت قرار داده که باید شکرگزار او باشی. بدان که همیشه حوادث بد و ناگوار و خطراتی در کمین انسان است که جز خدا کسی قادر به حفاظت انسان در مقابل آنها نیست. پس از مشکلات نترس و از راه خدا بازنگرد. روابط خود را با دیگران مستحکم کن و با عشق و محبت زندگی کن.

فـال حـافـظ متولدین مهر

یاد باد آن که ز ما وقت سفر یاد نکرد

به وداعی دل غمدیده ما شاد نکرد

دل به امید صدایی که مگر در تو رسد

ناله​ ها کرد در این کوه که فرهاد نکرد

تعبیر

حافظ امروز به شما مهر ماهی عزیز توصیه کرده است که گذشته ها گذشته. کینه ها را فراموش کنید و از خودتان مروت و گذشت نشان بدهید. بسیار دلتنگ هستید، منتظر پیامی، خبری ، نشانه‌ای از کسی هستید. امیدوار باشید؛ ان‌شاءالله که انتظارتان به زودی به پایان برسد.

فـال حـافـظ متولدین آبان

سبت سلمی بصدغیها فؤادی

و روحی کل یوم لی ینادی

نگارا بر من بی‌دل ببخشای

و واصلنی علی رغم الاعادی

نتیجه تفال به دیوان حافظ:

تعبیر

فال حافظ امروز شما آبان ماهی عزیز نشان می دهد که غصه نخور که روزگار به هیچ کس وفا نمی‌کند و این عمر کوتاه را هرگونه که بگذرانی بالاخره سپری می‌شود و مشکلات شما هم روزی به اتمام می‌رسد. سعی کن ایمان خودت را حفظ کنی و به آنچه معتقدی پایبند بمانی که شاید تمام اینها برای امتحان تو از سوی خداوند باشد.

فـال حـافـظ متولدین آذر

دیشب به سیل اشک ره خواب می‌زدم

نقشی به یاد خط تو بر آب می‌زدم

ابروی یار در نظر و خرقه سوخته

جامی به یاد گوشه محراب می‌زدم

تعبیر

فال حافظ امروز شما آذر ماهی عزیز می گوید که انجام نیتی خواب و خوراک را از تو گرفته و شوق آن در وجود تو هیاهویی را به راه انداخته است اما بدان برای رسیدن به مقصود، خیالبافی ثمری ندارد و باید واقع‌بین بود و با حقایق زندگی کرد. با تلاش وسیع و همت والا می‌توانی آنچه را که در رویا آرزویش را می‌کشی در عالم واقعی به دست آوری و اکنون زمان آغاز است.

فال حافظ متولدین دی

دیدم به خواب دوش که ماهی برآمدی

کز عکس روی او شب هجران سر آمدی

تعبیر رفت یار سفرکرده می‌رسد

ای کاش هر چه زودتر از در درآمدی

تعبیر

فال حافظ شما دی ماهی عزیز اینگونه تفسیر می شود که حاجتی که داری به زودی روا خواهد شد. تسلیم تقدیر و سرنوشت باش؛ زیرا بعضی امور با زور و زر مهیا نمی‌شود. کسانی را که در حق تو بدی کرده‌اند به خدا واگذار کن که او بهترین انتقام گیرنده است و داد مظلوم را از ظالم خواهد ستاند. پس تو آینه دل را با غبار کینه سیاه نکن.

فـال حـافـظ متولدین بهمن

می‌دمد صبح و کله بست سحاب

الصبوح الصبوح یا اصحاب

می‌چکد ژاله بر رخ لاله

المدام المدام یا احباب

تعبیر

فال حافظ امروز شما بهمن ماهی عزیز اینگونه تفسیر می شود که در کارت عجله نداشته باش و اصرار نکن. اگر می خواهی به مقصود برسی باید مشکلات زیادی را پشت سر بگذاری. این در بسته وقتی باز می شود که حقوق دیگران را رعایت کنی. غم خوردن سودی ندارد. با گذشت زمان به مراد خود خواهی رسید.

فـال حـافـظ متولدین اسفند

گلبرگ را ز سنبل مشکین نقاب کن

یعنی که رخ بپوش و جهانی خراب کن

بفشان عرق ز چهره و اطراف باغ را

چون شیشه‌های دیده ما پرگلاب کن

تعبیر

فال حافظ امروز شما اسفند ماهی عزیز می گوید که رفتار خوب و منش پسندیده‌ای که دارید باعث جذب اطرافیان شده است. خصلت‌های نیکو و حسن و کمال تان به حد اعلاست! عهد و پیمانی بسته‌اید که نتایج خوبی را به بار خواهد آورد. خدا را شکرگزار باشید که چرخ گردون به کام‌تان خواهد چرخید و از لطف فرد خاصی بهره مند می‌شوید. نیت دل‌تان برآورده می‌شود و حال شما هر روز بهتر خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی