شمانیوز
شما نیوز

فال حافظ

فال حافظ روزانه / فال حافظ فردا شنبه 26 خرداد 1403 را بخوانید

فال حافظ روزانه / فال حافظ فردا شنبه 26 خرداد 1403 را بخوانید

در خبر زیر فال حافظ فردا شنبه 26 خرداد 1403 را بخوانید.

به گزارش شمانیوز :فال حافظ یک سنت معروف در ادبیات فارسی است که بر اساس شعرهای حافظ انجام می‌شود.افراد معمولاً با تعهد و اعتقاد به اعتبار شعر حافظ، برای پیش‌بینی و تفسیر وضعیت خود از فال حافظ استفاده می‌کنند. فال حافظ بر اعتقاد به قدرت شعر و ادبیات برای راهنمایی و تأمل در زندگی انسان‌ها تأکید دارد.فال حافظ می‌تواند به عنوان یک روش معنوی برای یافتن راهنمایی و پیش‌بینی در مواقع مختلف مورد استفاده قرار گیرد.در ادامه فال حافظ فردا شنبه 26 خرداد 1403 را بخوانید.

فـال حـافـظ متولدین فروردین

می‌فکن بر صف رندان نظری بهتر از این

بر در میکده می کن گذری بهتر از این

در حق من لبت این لطف که می‌فرماید

سخت خوب است ولیکن قدری بهتر از این

تعبیر 

تفسیر فال حافظ امروز شما فروردین ماهی عزیز نشان می دهد که چون کاری را شروع می کنی با سعی و تلاشی در خور همراه باشد. در هر مرحله از زندگی عقل و تفکر، گره گشای امور است، پس در کارها عاقلانه بیندیش و با حوصله تصمیم بگیر. فکر و نیتی که در سر داری برای تو بهترین انتخاب است. زیاده خواهی و طمع ورزی مکن و به امید خدا وارد عمل شو تا کامیاب و سرافراز شوی.

فـال حـافـظ متولدین اردیبهشت

رواق منظر چشم من آشیانه توست

کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

به لطف خال و خط از عارفان ربودی دل

لطیفه‌های عجب زیر دام و دانه توست

تعبیر

نتیجه تفال به دیوان حافظ شما اردیبهشت ماهی عزیز این است که دوستداران را باید با جان و دل پذیرفت و قدر آنها را دانست و کامروایی را نصیب شان کرد که سزای پاک باختگی و عشق فراگیر و بی حدشان جز کامرانی نیست.

فـال حـافـظ متولدین خرداد

در خرابات مغان گر گذر افتد بازم

حاصل خرقه و سجاده روان دربازم

ماجرای دل خون گشته نگویم با کس

زان که جز تیغ غمت نیست کسی دمسازم

تعبیر

فال حافظ امروز شما خرداد ماهی عزیز نشان می دهد که بسیار غمگین و اندوهگین هستید و دوست قابل اعتماد و رفیق شفیق پیدا نمی کنید تا با او درد دل کرده و خود را خالی کنید به همین دلیل افسرده شده اید. از ناامیدی و خودخوری دست کشیده و به توانایی های خود اعتماد کنید. اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و با ایمان به هدف به تلاش و کوشش خود ادامه دهید.

فـال حـافـظ متولدین تیر

حالیا مصلحت وقت در آن می‌بینم

که کشم رخت به میخانه و خوش بنشینم

جام می گیرم و از اهل ریا دور شوم

یعنی از اهل جهان پاکدلی بگزینم

تعبیر

فال حافظ امروز شما تیر ماهی عزیز این تفسیر را دارد که افراد دورو و بداندیش شما را احاطه کرده اند، سعی کنید تا آنجا که امکان دارد از آنها دور شوید. نشست و برخاست با این افراد باعث گرفتاری و سختی‌های زیادی خواهد شد. برای رسیدن به آرامش دل از یاد خداوند غافل نشوید و به او توکل داشته باشید. در برابر سختی و رنج صبوری پیشه کنید که به زودی روزهای سخت به پایان خواهد رسید.

فـال حـافـظ متولدین مرداد

ترسم که اشک در غم ما پرده در شود

وین راز سر به مهر به عالم سمر شود

گویند سنگ لعل شود در مقام صبر

آری شود ولیک به خون جگر شود

تعبیر

نصیحت حافظ به شما مرداد ماهی عزیز این است که صبر داشته باش. هرچند که دلت خون می شود راز خود را به کسی نگو. صبور باش. از رقبا و نزدیکان تازه به دوران رسیده هراس نداشته باش که لطف و مرحمت پروردگار با توست.

فـال حـافـظ متولدین شهریور

دی پیر می فروش که ذکرش به خیر باد

گفتا شراب نوش و غم دل ببر ز یاد

گفتم به باد می​دهدم باده نام و ننگ

گفتا قبول کن سخن و هر چه باد باد

تعبیر

در تعبیر فال حافظ امروز شما شهریور ماهی عزیز آمده است که دست به کاری زده ای که سود و زیان آن مشخص نیست ولی آن را ادامه دهید و تلاش کنید تا کار مفیدی را انجام دهید.

فـال حـافـظ متولدین مهر

آن ترک پری چهره که دوش از بر ما رفت

آیا چه خطا دید که از راه خطا رفت

تا رفت مرا از نظر آن چشم جهان بین

کس واقف ما نیست که از دیده چه‌ها رفت

تعبیر

حافظ امروز به شما مهر ماهی عزیز توصیه کرده است که حرفی زده ای که عده ای از تو رنجیده اند، دل آنها را به دست بیاور، حتی اگر فکر می کنی کمی دیر شده بدان که ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است و الان هم دیر نیست.

فـال حـافـظ متولدین آبان

در سرای مغان رفته بود و آب زده

نشسته پیر و صلایی به شیخ و شاب زده

سبوکشان همه در بندگیش بسته کمر

ولی ز ترک کله چتر بر سحاب زده

تعبیر

فال حافظ امروز شما آبان ماهی عزیز نشان می دهد که اگر از لحظه های زندگی به خوبی استفاده کرده و فرصت ها را غنیمت شمارید بخت و اقبال به شما روی آورده و خوشبخت خواهید شد به شرط آنکه سهل انگاری نورزید. در تصمیماتی که می گیرید خوب فکر کنید و با درایت و اندیشه جلو بروید، مشورت با بزرگان و افراد خردمند خوب است، اقدامات عجولانه و بدون فکر نکنید و به پروردگار توکل داشته باشید.

فـال حـافـظ متولدین آذر

خدا را کم نشین با خرقه پوشان

رخ از رندان بی‌سامان مپوشان

تو نازک طبعی و طاقت نیاری

گرانی‌های مشتی دلق پوشان

تعبیر

فال حافظ امروز شما آذر ماهی عزیز می گوید انسانی پاکدل، صادق و راستگو هستید و همین خلوص نیت شما ممکن است باعث سوءاستفاده برخی افراد بدخواه و حسود شود. مراقب توطئه‌چینی آنها باشید. برای گذشتن از موانع و مشکلات اراده فولادین و عزم راسخ نیاز است، توانایی و استعدادهای فراوانی دارید که قبل از شروع هر کار ابتدا باید آنها را شناخته و خود را محک بزنید.

فال حافظ متولدین دی

دوستان وقت گل آن به که به عشرت کوشیم

سخن اهل دل است این و به جان بنیوشیم

می‌کشیم از قدح لاله شرابی موهوم

چشم بد دور که بی مطرب و می مدهوشیم

تعبیر

فال حافظ شما دی ماهی عزیز اینگونه تفسیر می شود که اندوهگین نباشید. غم و غصه را رها کنید و به شیرینی‌های زندگی فکر کنید. اگرچه روزها به سختی می‌گذرد و ناراحتی‌های زیادی را تحمل کرده‌اید اما می‌توان از دل این غم و غصه نیز شادی‌ها را بیرون کشید. اگر در راه رسیدن به مقصود شکست خورده‌اید همچنان امید داشته باشید و صبوری پیشه کنید، شکست مقدمه پیروزی است و زندگی سرشار از پستی و بلندی‌هاست.

فـال حـافـظ متولدین بهمن

نسیم صبح سعادت بدان نشان که تو دانی

گذر به کوی فلان کن در آن زمان که تو دانی

من این حروف نوشتم چنان که غیر ندانست

تو هم ز روی کرامت چنان بخوان که تو دانی

تعبیر

فال حافظ امروز شما بهمن ماهی عزیز اینگونه تفسیر می شود که شما همچون زمین تشنه‌ای هستید که با قطره قطره‌ باران سیراب می‌شود و همچون پرنده‌ای که آرزوی پرواز دارد. این امیدواری است که نجات بخش شماست. رازدار باشید و راز خود را با هرکس در میان نگذارید تا سعادتمند باشید.

فـال حـافـظ متولدین اسفند

می‌دمد صبح و کله بست سحاب

الصبوح الصبوح یا اصحاب

می‌چکد ژاله بر رخ لاله

المدام المدام یا احباب

تعبیر

فال حافظ امروز شما اسفند ماهی عزیز می گوید که در کارت عجله نداشته باش و اصرار نکن. اگر می‌خواهی به مقصود برسی باید مشکلات زیادی را پشت سر بگذاری. این در بسته وقتی باز می شود که حقوق دیگران را رعایت کنی. غم خوردن سودی ندارد. با گذشت زمان به مراد خود خواهی رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی