شمانیوز
شما نیوز

سریال خاتون

قسمت 5 سریال خاتون امروز منتشر می‌شود

قسمت پنجم سریال خاتون امروز دوشنبه 15 شهریورماه منتشر می‌شود.

به گزارش شمانیوز، قسمت پنجم سریال خاتون را از دست ندهید.اولین قسمت سریال خاتون با موضوع تاریخی از دوشنبه 18 مردادماه در شبکه خانگی قابل دانلود است.قسمت پنجم سریال خاتون را می‌توانید از پلتفرم نماوا تماشا کنید.

خاتون یک سریال تاریخی، عاشقانه است که در بستر وقایع سال 1320 و در دوران برکناری رضا شاه و مشخصا شهریور 20 روایت می‌شود. خاتون با بازی نگار جواهریان، داستانی زنی از زنان این سرزمین را روایت می‌‌کند که روزی روزگاری برای زندگی جنگیده‌‌اند.این سریال خوش ساخت که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد را از دست ندهید و دنبال کننده آن باشید.

negar-javaherian-and-ashkan-khatibi-in-party-in-khatoon-s-series

مروری بر قسمت‌های گذشته 

در قسمت‌های قبل دیدیم که پس از اشغال تاسف بار کشور ما به وسیله نیروهای متفقین (شوروی در شمال و بریتانیا در جنوب) نیروهای شوروی برای آرام کردن اوضاع متشنج کشور به تیمسار آریا پیشنهاد همکاری با آن‌ها و فرماندهی شهر گیلان را می‌دهند که البته این مرد میهن‌دوست حاضر به پذیرش این ننگ نیست و در کمال ناباوری وی تیرباران می‌شود. در ادامه این بار همین پیشنهاد به سرگرد ملک می‌شود و حال شیرزاد ملک بر سر دوراهی سختی گیر می‌کند. از سویی اگر این پیشنهاد را بپذیرد محکوم به همکاری با دشمن می‌شود و از سویی دیگر می‌داند که اگر نپذیرد به سرنوشت تیمسار آریا دچار خواهد شد.

negar-javaherian-and-ashkan-khatibi-in-first-khatoon-s-plan

در نهایت سرگرد ملک که مجبور به قبول مسئولیت فرمانروایی گیلان می‌شود از زندان آزاد شده و به نزد خانواده خود می‌رود ولی در عین ناباوری وی با مساله فوت فرزند خود روبه‌رو می‌شود. شیرزاد در این واقعه خاتون را مقصر می‌داند و به شدت او را سرزنش و حتی تنبیه می‌کند. در ادامه وقتی که خاتون متوجه می‌شود که پدرش در زمان حمله بیگانگان سعی کرده با او تماس بگیرد و مادر شیرزاد از این واقعه جلوگیری کرده، بار سفر می‌بندد تا به یافتن پدرش بپردازد. او که هنوز از نوع برخورد شیرزاد و سیلی که از او در مراسم ختم فرزندشان خورده، دلخور است حتی پای جدایی و طلاق را نیز به میان می‌کشد!

20210708125658984438

در سریال خاتون علاوه بر حضور بازیگران مطرحی چون نگار جواهریان، اشکان خطیبی، بابک حمیدیان و مهران مدیری، چهره‌های نوظهوری نیز معرفی شده‌اند. موسیقی‌دان برجسته ایرانی کیهان کلهر نیز به عنوان آهنگساز در سریال خاتون همکاری کرده است. علی اسدزاده پیش از این با تهیه‌کنندگی سریال قورباغه همکاری موفقی با نماوا داشته است.

ac-image-Hs1627790795uV

کارگردان خاتون را بهتر بشناسید

تینا پاکروان متولد ۱۳۵۶ در تهران و فارغ التحصیل رشته کارگردانی سینما از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر است.

او فعالیت حرفه‌ای خود را با همکاری با نشریات سینمایی آغاز کرد و به عنوان منشی صحنه و دستیار کارگردان وارد عرصه سینما و تلویزیون شد. سپس برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفت و در دانشگاه یوسی‌اِل‌اِی آمریکا در رشته سینما تحصیل کرد. در آنجا چند فیلم کوتاه و مستند ساخت و پس از بازگشت به ایران فعالیت خود را با همکاری با کارگردانان مطرح ایرانی به عنوان دستیار کارگردان و مدیر تولید و ساخت فیلم کوتاه از سر گرفت.

پاکروان اولین کار بازیگری خود را با سریال تلویزیونی سال‌های مشروطه به کارگردانی محمدرضا ورزی تجربه کرد که مدیر تولید، طراح دکور و مشاور فیلمنامه ی آن هم بود.

متروپل به کارگردانی مسعود کیمیایی، خانه کاغذی به کارگردانی مهدی صباغ زاده، سارا و آیدا به کارگردانی مازیار میری و بی‌وزنی به کارگردانی مهدی قادری فرد، دیگر آثاری هستند که تینا پاکروان به عنوان بازیگر در آن ها حضور داشته است.

پاکروان تاکنون سه فیلم بلند سینمایی هم کارگردانی کرده است: خانوم (محصول سال ۹۲)، نیمه شب اتفاق افتاد (محصول سال ۹۴) و لس آنجلس تهران (محصول سال ۹۶)، که جز مورد دوم که فیلمنامه آن اثر طلا معتضدی است، نویسندگی بقیه برعهده ی خود پاکروان بوده است.

پاکروان کار تهیه کنندگی را هم تجربه کرده و تهیه کننده همه ساخته‌های خود نیز بوده است.

فیلم‌شناسی

همراه محمود دولت‌آبادی و نوید محمّدزاده

کارگردان

سریال نمایش خانگی خاتون (١۴٠٠)

فیلم سینمایی لس آنجلس تهران (۱۳۹۶)

فیلم سینمایی نیمه‌شب اتفاق افتاد (۱۳۹۴)

فیلم سینمایی خانوم (۱۳۹۲)

فیلم تلویزیونی پل (۱۳۹۰)

فیلم کوتاه اینجا شهر من بود (۱۳۸۹)

فیلم کوتاه گره (۱۳۸۸)

فیلم کوتاه آکتور آکتور (۱۳۸۶)

فیلم کوتاه رویا خاله (۱۳۷۹)

تهیه‌کننده

فیلم سینمایی لس آنجلس تهران (۱۳۹۶)

فیلم سینمایی خانهٔ کاغذی (۱۳۹۵)

فیلم سینمایی نیمه‌شب اتفاق افتاد (۱۳۹۴)

فیلم سینمایی یحیی سکوت نکرد (۱۳۹۳)

فیلم سینمایی خانوم (۱۳۹۲)

فیلم تلویزیونی داستان عوضی (۱۳۹۱)

فیلم تلویزیونی مسافر بهشت (۱۳۹۰)

نویسنده

سریال نمایش خانگی خاتون (١۴٠٠)

فیلم سینمایی لس آنجلس تهران (۱۳۹۶)

فیلم سینمایی خانوم (۱۳۹۲)

فیلم کوتاه اینجا شهر من بود (۱۳۸۹)

فیلم کوتاه گره (۱۳۸۸)

فیلم کوتاه معجزه

بازیگر

فیلم سینمایی بی وزنی(۱۳۹۷)

فیلم سینمایی سارا و آیدا (۱۳۹۵)

فیلم سینمایی خانهٔ کاغذی (۱۳۹۵)

فیلم سینمایی متروپل (۱۳۹۲)

فیلم تلویزیونی مسافر بهشت (۱۳۹۰)

مجموعهٔ تلویزیونی سال‌های مشروطه (۱۳۸۸)

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied