شمانیوز
شما نیوز

سریال نجلا

فصل دوم سریال نجلا در غیاب نجلا

سریال پر مخاطب نجلا که سال گذشته به عنوان سریال اربعینی به آنتن ایام اربعین شبکه سه سیما رسید به فصل دوم رسید اما در غیاب نقش اصلی خود نجلا . پس از سریال «بچه مهندس 4» و «گیسو»، بازیگر اصلی سریال «نجلا» هم در فصل جدید تغییر کرد.

به گزارش شمانیوز: چندی پیش خبری از تغییر در شخصیت اصلی نجلا به همراه جزئیاتی منتشر شد که گروه در تهران فیلمبرداری را آغاز کرده‌اند. همه بازیگران قدیمی به تناسبِ شخصیت‌ و اتفاق، جلوی دوربین می‌روند و فقط سارا رسول‌زاده که نقش اصلی سریال بود و نام سریال را داشت حضور ندارد. او همچنین به حضور ایوب آقاخانی و تورج فرامرزیان در سریال نجلا اشاره کرد.

 

1400061413250760523535614

او همچنین در توضیحات بیشتر تأکید کرد که این سریال 30 قسمتی است و ما تلاش‌ می‌کنیم آن را به آنتن 1401 برسانیم. در نهایت خود شبکه سه سیما تصمیم‌گیرنده است.

روابط عمومی این پروژه در جدیدترین خبرها از این سریال تلویزیونی به تصویربرداری در جنوب تهران اشاره کرده که تا نیمه مهرماه تولید در تهران ادامه پیدا می‌کند و پس از آن گروه برای ادامه کار عازم جنوب کشور و سپس کشور عراق خواهند شد. (اتفاقی که قرار بود در فصل اول بیفتد و تصاویری از کربلا ضبط شود که به دلیل مشکلات کرونایی این اتفاق محقق نشد؛ و حالا قرار است این امکان برای فصل دوم ایجاد شود.)

همچنین در ادامه این خبر آمده از میان بازیگران حضور ایوب آقاخانی در پروژه قطعی شده و قرار است در فواصل کار چندین بازیگر دیگر نیز به سریال اضافه شوند. همچنین با توجه به حضور سارا رسول‌زاده در پروژه‌ای دیگر، محیا دهقانی در فصل دوم جایگزین این بازیگر شده است.

"نجلا" با موضوع اربعین؛ عاشقانه‌ای معنوی را برای تلویزیون ایجاد کرد که حالا مخاطبین علاقه‌مندند فصل دوم این سریال هم از شبکه سه روی آنتن برود. کاری که با حسام منظور به عنوان بازیگر نقش اصلی و کارگردانی خیرالله تقیانی‌پور از تئاتری‌های با اصالت، ساخته شد. تقیانی‌‌پور پیش از این به خبرنگار تسنیم درباره داستان سریال گفته بود: عبِد (حسام منظور) را با همین داستان وارد جنگ می‌کنیم و در نهایت به اشغال خرمشهر برمی‌خوریم.

 احتمال دارد "نجلا" برای رمضان 1401 آماده پخش شود.

در فصل اول "نجلا" که به عنوان سریالی اربعینی به آنتن ایام اربعین شبکه سه سیما رسید، حسام منظور نقش عبد دشتی، سارا رسول‌زاده به عنوان نجلا و بازیگر نقش اصلی، آزیتا حاجیان نقش عمه نجلا، ملیکا شریفی‌نیا نقش دوست نجلا و عاشق عطا، هدایت هاشمی نقش عاشق نجلا و فرمانده عراقی، سیدمهرداد ضیایی نقش شیخ ابراهیم و پدر نجلا، سوگل طهماسبی نقش خواهر عبد، مصطفی ساسانی نقش عطا دوست عبد، جواد پورزند نقش دوست شیخ ابراهیم، عالی غابشی  نقش برادر عامر و پسردایی نجلا و... ایفای نقش کردند.

حسام منظور، محیا دهقانی، ملیکا شریفی‌نیا، مصطفی ساسانی، سوگل طهماسبی، ایوب آقاخانی، مرتضی شاه‌کرم، بدرالسادات برنجانی، محسن پوشایی، حسین شفیعی، تورج فرامرزیان، وحید نفر، جمال بیات، ابراهیم گله‌دارزاده، رستا رضوی، مهدی ملاک، سیامک توده‌فلاح، اسحاق احمدپور، محسن مرادی، امیر دهلکی، سامان خلیلیان و (با هنرمندی) هدایت هاشمی، سیدمهرداد ضیایی و آزیتا حاجیان بازیگرانی هستند که در فصل جدید این سریال به ایفای نقش می‌پردازند.

فصل دوم سریال «نجلا» به کارگردانی خیرا... تقیانی‌پور جلوی دوربین رفته و بازیگر نقش اصلی آن سارا رسول‌زاده در این فصل تغییر کرده است. پیش از «نجلا» به تازگی فصل چهارم «بچه مهندس» نیز با تغییر بازیگر اصلی‌اش یعنی روزبه حصاری ساخته شده   و فصل دوم سریال «عاشقانه» با نام «گیسو» هم در نمایش خانگی با تغییر اجباری مهناز افشار جلوی دوربین رفته بود. تغییر بازیگر «نجلا» به سود یا ضرر سریال تمام خواهد شد؟

جدایی بر سر اختلاف نظر

معمولا بازیگران به دلیل اختلاف بر سر مسائل مالی، تداخل کاری یا به توافق نرسیدن با تهیه‌کننده و کارگردان درباره مسائل مختلف، در فصل دوم یا سوم سریالی از آن پروژه جدا می‌شوند اما درباره سریالی مانند «گیسو» موضوع فرق می‌کرد. به دلیل حضور مهناز افشار در خارج از ایران و حواشی وی، سازندگان ناچار بودند با تغییر قصه، بازیگر دیگری را جایگزین او کنند. علت جدایی روزبه حصاری از «بچه مهندس» به صورت شفاف و روشن اعلام نشد. سعید سعدی تهیه‎‌کننده سریال در متن انتشار خبر جدایی این بازیگر، «درخواست‌های نامتعارف و غیرحرفه‌ای» را دلیل این اتفاق اعلام کرد. حصاری هیچ واکنشی نشان نداد و مدتی بعد در ویژه‌برنامه نوروزی «فرمول یک» گفت که تمایل ندارد درباره این موضوع صحبت کند. در سریال «نجلا» نیز فعلا دلیل جدایی سارا رسول‌زاده و جایگزین شدن محیا دهقانی مشخص نیست و تهیه‌کننده سریال در گفت‌وگو با صبا، فقط از وقوع این تغییر خبر داده است.

 

5482869

بازیگران کم‌کار در «نجلا» و «بچه مهندس»

در هردو سریال «نجلا» و «بچه مهندس» به جای بازیگر اولیه سریال از چهره‌هایی استفاده شد که چندان پرکار نبوده‌اند. محیا دهقانی که قرار است نقش «نجلا» را به جای رسول‌زاده ایفا کند، مجموعه «قهر و آشتی»، «پایتخت 4» و «همبازی» را در کارنامه سریال‌های تلویزیونی خود دارد. «قهر و آشتی» و «همبازی» سریال‌های پربیننده‌ای نیستند و احتمالا مخاطبان این بازیگر را با نقش «سوسن» در «پایتخت 4» به یاد دارند. محمدرضا رهبری که با سریال «میوه ممنوعه» شناخته می‌شود، نیز بیشتر نقش‌های فرعی را در سریال‌های تلویزیونی بازی کرده است. هانیه توسلی که به جای مهناز افشار در «گیسو» ایفای نقش کرد، موردی استثنا ست.

تاثیر منفی و مثبت غیبت بازیگر

طبیعی است که تغییر بازیگر نقش اصلی یک سریال، آن مجموعه را با مشکلاتی روبه‌رو خواهد کرد اما این موضوع به کیفیت قصه سریال در فصل جدید و بازی چهره جدیدی نیز که به پروژه اضافه می‌شود، بستگی دارد. هنوز بازی محیا دهقانی را در نقش شخصیت «نجلا» ندیده‌ایم و نمی‌توان قضاوت کرد، اما سازندگان سریال تلاش کرده‌اند از جهت ظاهری، بازیگری را جایگزین سارا رسول‌زاده کنند که تا حدی به او شباهت داشته باشد. حضور محمدرضا رهبری به جای روزبه حصاری نیز لطمه مهمی به «بچه مهندس» نزد و طولی نکشید که مخاطبان او را به عنوان شخصیت «جواد» پذیرفتند. با این حال غیبت مهناز افشار و جایگزینی هانیه توسلی تاثیر منفی بر سریال «گیسو» داشت. سناریوی جراحی پلاستیک «گیسو»، غیرمنطقی و غیرقابل باور بود و واکنش منفی مخاطبان را به دنبال داشت.

منبع:تسنیم 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied