شمانیوز
شما نیوز

محمود جعفری؛

خاطره بازیگر پیشکسوت از تزریق واکسن کرونا

بازیگر پیشکسوت تلویزیون خاطره خود را از تزریق واکسن کرونا تعریف کرد.

به گزارش شما نیوز: «محمود جعفری» بازیگر سریال در حال پخش «در کنار پروانه‌ها» با حضور در برنامه زنده شبکه دو، خاطره واکسن زدنش در حین بازی در سریال داریوش یاری در شمال کشور را تعریف کرد.
جعفری گفت: تصویربرداری سریال «در کنار پروانه‌ها» در فضای سرسبز مازنداران بود. یک روز به من گفتند ساعت ۶ صبح آفیش سریال «در کنار پروانه ها» هستم و باید سر فیلمبرداری باشم، از طرفی هم قرار بود همان روز همه عوامل سریال، دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کنند. من هم گفتم باید واکسن بزنم؛ بنابراین همان روزی که همگی آفیش سریال بودیم، حوالی ساعت هشت صبح واکسن زدم و زمانی که رسیدم سر صحنه فیلمبرداری، دیدم همه عوامل سرکار بودند! راستش خجالت کشیدم؛ چرا که همه عوامل آن روز اسمشان در لیست واکسن بود اما به خاطر تعهد کاری نرفته بودند واکسن بزنند.
او درباره ورودش به عرصه بازیگری، یادآور شد: من از نوجوانی با جمعی چون عبدالرضا اکبری، پرویز پرستویی، نقی سیدجمالی و مهدی میامی و کریم اکبری مبارکه، همه بچه محل بودیم و جمع شدیم و گروهی تئاتری را تشکیل دادیم. من بچه میدان شوش (پاخط) هستم. کم کم که بزرگتر شدیم وارد دانشکده شدیم و بیشتر هم در زمینه تئاتر فعالیت می کردیم. در حقیقت پس از انقلاب بود که ما به سریال و سینما کشیده شدیم.
بر اساس این گزارش، سریال «در کنار پروانه ها» به کارگردانی داریوش یاری و تهیه کنندگی بهروز مفید این روزها ساعت ۲۱ و ۱۵ دقیقه از شبکه دو پخش می شود. جعفری در این سریال نقش محمود، پدر لیلا را بازی می کند. پروانه معصومی، برزو ارجمند، محمود جعفری، شهین تسلیمی، مهران رجبی و ... از بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.
گفتنی است، برنامه شبانگاهی «دست در دست» در هفته سه شب جمعه، شنبه و یکشنبه بعد از گفتگوی ویژه خبری از شبکه دو سیما به شکل زنده روی آنتن می رود.

بیوگرافی محمود جعفری

محمود جعفری متولد 8 مهر 1332 در تهران بازیگر ، نویسنده و کارگردان ایرانی است. فارغ التحصیل لیسانس رشته بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال 1357 است با تئاتر شروع کرد و با تلویزیون به شهرت رسید.
وی کار بازیگری را از محله نجف آباد (بی سیم شوش) در سال 1350 به عنوان یکی از موسسان گروه تئاتر کوچ آغاز کرد و در این گروه عبدالرضا اکبری و پرویز پرستویی هم حضور داشت.

اولین بازی در سینما

بازیگری در سینما را از سال 1352 با فیلم «قیامت» به کارگردانی هوشنگ حسامی آغاز کرد.
در سال 1362 با سریال محله برو بیا وارد تلویزیون شد و همین سال با فیلم سینمایی بازجویی یک جنایت به سینما بازگشت اما شهرت اش از سال 63 با سریال محله بهداشت شروع شد.
بازی درخشان ایشان در سال 73 در سریال پدر سالار هم در خاطره ها ماندگار است. او در نقش اکبر داماد اسدالله خان بازی کرد و فرحناز منافی ظاهر نقش مهری همسرش در این سریال بود.

سریال روزی روزگاری

محمود جعفری بازی درخشانی را در نقش شعبان پدر گل آقا در سریال روزی روزگاری انجام داد.مجموعه ای تلویزیونی به کارگردانی و نویسندگی امرالله احمدجو که در 1370-1371 از شبکه یک تلویزیون ایران پخش شد.

جوایز

محمود جعفری در سال 1367 برنده جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل مرد برای فیلم «زرد قناری» شد و دریافت دیپلم افتخار برای فیلم «شاخه های بید» از دیگر افتخارات اوست.

وضعیت ازدواج و همسر محمود جعفری

محمود جعفری قبل از انقلاب با طیبه میامی ازدواج کرد ، خانم میامی از بازیگران سابق تئاتر بوده و خواهر مهدی میامی بازیگر سینما و تلویزیون است. از همسر و فرزندان محمود جعفری اطلاعات دقیق تری در دست نیست.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied