شمانیوز

فیلمبرداری فیلم سینمایی «پسر کشی» آخرین ساخته محمد هادی کریمی پس از ۵۲ جلسه در شهرهای تهران ، کاشان و قزوین به پایان رسید، کریمی این فیلم را برای حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر آماده می‌کند.

 فیلمبرداری فیلم سینمایی «پسر کشی» آخرین ساخته محمد هادی کریمی پس از ۵۲ جلسه در شهرهای تهران ، کاشان و قزوین به پایان رسید ، کریمی این فیلم را برای حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر آماده می کند.

 

پسر کشی ششمین تجربه محمد هادی کریمی در عرصه کارگردانی است ، وی پیشتر سابقه آثاری همچون «غیر منتظره» ، «برف روی شیروانی» ، «امشب شب مهتابه» و «کمدی انسانی» را در کارنامه خود می‌ بیند.

 

 

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: داستان «پسر کشی» که بیست و چهارمین نوشته‌ ای است که از این سینماگر ساخته می شود ، در دو دهه ۴۰ و ۷۰ می‌ گذرد.

 

ششمین ساخته محمد هادی کریمی ، داستانی ‌معمایی از پیچیدگی های روابط خانواده ای است که به خاطر یک باور غلط ، دهه ها دچار بحران هستند.

 

آخرین اخبار از فیلم سینمایی "پسرکشی"

 

 

در این فیلم ژاله صامتی ، آرمان درویش ، بهاره کیان افشار ، نسیم ادبی ، فرخ نعمتی ، گلوریا هاردی ، صحرا اسداللهی ، زینب قادری و لیلااوتادی ، با حضور لیلا زارع با معرفی شهناز نصرتی و سهیل قاصدی بازیگران زیر به ایفای نقش پرداخته اند.

 

مدیریت تصویر ، صدای همزمان ، چهره پردازی ، صحنه و‌ تولید «پسر کشی» به ترتیب بر عهده حسن کریمی ، عباس رستگارپور ، شهرام خلج ، حمید بخشی و حمید غفاریان بوده و صادق یاری تهیه کننده این اثر می‌ باشد.

 

محمد هادی کریمی متولد ۱۳۵۱ تهران ، فارغ التحصیل پزشکی است. وی فعالیت هنری را سال ۱۳۷۶ با نگارش فیلم «ساغر» به کارگردانی سیروس الوند آغاز کرد. از دیگر فعالیت‌ های وی می توان به مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریات «تصویر روز» و سینما جهان» اشاره کرد.

 

جایزه اول بهترین نقد هنری از دومین جشنواره مطبوعات، برنده جایزه بهترین فیلمنامه برای فیلم «مارال» از ششمین جشنواره فیلم کرالا و همچنین برنده جایزه ادبی سووران چاکرام برای فیلم «مارال» از هند ، کاندیدای دریافت سه سیمرغ بلورین برای فیلم «برف روی شیروانی داغ» در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر دوره بیست و نهم و همچنین جایزه بهترین فیلمنامه برای فیلم «آدمکش» از دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم‌ های ایرانی تورنتو از جمله جوایز و عناوینی هستند که کریمی تاکنون از آن خود کرده است.

 

آخرین اخبار از فیلم سینمایی "پسرکشی"

 

«پسر کشی» ماجرای بحران در یک خانواده به مرحله فنی رسید

 

مراحل فنی فیلم «پسر کشی» ساخته جدید هادی کریمی آغاز شد.

 

در حالی که این روزها تدوین فیلم «پسر کشی» جدیدترین ساخته محمد هادی کریمی توسط احسان شیبانی آغاز شده ، محمدحسین سروقدی نیز طراحی نامواره (لوگو) ثابت و پویانمایی شده این فیلم را به اتمام رساند.

در بیست و چهارمین فیلمنامه نویسنده آثار متفاوت سینمای قصه گوی دهه های پیشین سینما، پیچیدگی های روابط خانواده ای که به دلیل یک باور غلط دچار بحران هستند طی چند دهه به نمایش درمی آید.

 

 

بیوگرافی محمد هادی کریمی کارگردان فیلم سینمایی پسرکشی

 

محمدهادی کریمی (زاده ۱۵ شهریور ۱۳۵۳ - تهران) پزشک ، فیلمساز ، نویسنده و شاعر ایرانی است. از دیگر فعالیت های وی می‌توان به مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریات تصویر روز و سینما جهان اشاره کرد، وی مدرس فیلمنامه نویسی و عضو شورای داوری و هیئت انتخاب جشنواره‌ های فیلم فجر ، کودک ، مقاومت ، یاس ، سلامت و جشنواره‌ های موضوعی دیگر بوده است. کتاب شعر او با نام برف و شیروانی داغ در سال ۱۳۹۳ توسط نشر معتبر نگاه عرضه شد و در کمتر از یک سال به چاپ چهارم رسید. وی در سومین دوره جشنواره مطبوعات به عنوان منتقد هنری برتر شد و برای فیلمنامه‌ هایش جوایز داخلی و خارجی متعددی را کسب کرده‌است.

 

آخرین اخبار از فیلم سینمایی "پسرکشی"

 

کارگردانی

فیلم   /  سال ساخت   /  توضیحات

پسرکشی   /  ۱۳۹۸     

کمدی انسانی  /   ۱۳۹۵   /  شرکت در بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر و برنده بهترین فیلم از تامیل نروژ

بشارت به یک شهروند هزاره سوم  /   ۱۳۹۱  /   شرکت در بخش مسابقه سی و یکمین جشنواره فیلم فجر

برف روی شیروانی داغ  /   ۱۳۸۹  /   شرکت در بخش مسابقه بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر و کاندیدای دریافت سه سیمرغ بلورین

امشب شب مهتابه   /  ۱۳۸۷    / شرکت در بخش مسابقه بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر

غیرمنتظره  /   ۱۳۸۵     

 

آخرین اخبار از فیلم سینمایی "پسرکشی"

 

نویسندگی

فیلم  /   سال ساخت  /   توضیحات

کمدی انسانی  /   ۱۳۹۵     

ایران برگر  /   ۱۳۹۳     

ساکن طبقه وسط   /  ۱۳۹۳     

برف روی شیروانی داغ  /   ۱۳۸۹     

آدم‌کش   /  ۱۳۸۸  /   جایزه بهترین فیلمنامه چهارمین دوره فستیوال فیلم‌ های ایرانی تورنتو برای فیلمنامه «آدمکش»

امشب شب مهتابه  /   ۱۳۸۷     

انعکاس  /   ۱۳۸۶     

غیرمنتظره  /   ۱۳۸۵     

رستگاری در هشت و بیست دقیقه  /   ۱۳۸۳     

الهه زیگورات  /   ۱۳۸۲     

شمعی در باد  /   ۱۳۸۲     

چشمان سیاه /    ۱۳۸۱     

اتانازی  /   ۱۳۸۰     

رخساره   /  ۱۳۸۰     

شهرت  /   ۱۳۷۹     

مارال   /  ۱۳۷۹   /  بهترین فیلم‌نامه در ششمین دوره جشنواره فیلم کرالا - برنده جایزه ادبی سووران چاکرام کشور هند به خاطر پیوند بین ادبیات و سینما برای فیلم «مارال»

دختران انتظار   /  ۱۳۷۸     

سیب سرخ حوا  /   ۱۳۷۷     

ساغر  /   ۱۳۷۶     

 

آخرین اخبار از فیلم سینمایی "پسرکشی"

 

بازیگری

نام فیلم  /   کارگردان  /   سال ساخت

ساکن طبقه وسط  /   شهاب حسینی   /  ۱۳۹۳

 

مشاور فیلمنامه

نام فیلم  /   کارگردان  /   سال ساخت

زیر سقف دودی   /  پوران درخشنده   /  ۱۳۹۵

بچه‌ های ابدی  /   پوران درخشنده  /   ۱۳۸۵

 

 

منابع : ویکی پدیا ، خبرگزاری میزان ، سینماپرس

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه