شمانیوز
شما نیوز

جراحی های جنجالی بازیگران زن ایرانی + عکس

اقدام به جراحی بینی و صورت در بین بازیگران ایرانی بسیار پرتعداد است که ما دراین پست جنجالی ترین آنها را معرفی میکنیم

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از ایران ناز: در تعداد زیادی از سریال ها و فیلمهای سینمایی تاریخی, دیدن چهره شخصیت های تاریخی با بینی عمل کرده ملموس نیست و همیشه کارگردان چنین طرح هایی, در پی بازیگری است که بینی اش عمل کرده نباشد. بازیگری که خندیدن و گریه کردنش مصنوعی نباشد و بتواند حس بگیرد, اما قرارداد بستن و هنرپیشگی برای بازیگری که صورتش و هیچ یک از اعضای آن, متعلق به خودش نیست, ممکن و شدنی نیست.

چه بسا بازیگری هم که دنبال مدل شدن است و میـــخواهد صورتش فانتزی و عروسکی باشد, به درد بازی در چنین طرح هایی نمی‌خورد, یا باید مبدل به بازیگر کلیپ ها و تیزرهای تبلیغاتی بشود یا اصلا قید بازیگری را بزند.

اتفاقا در سریالی مانند شهرزاد هم پرند بازیگرانی که دماغ عمل کرده اند و کارگردان نتوانسته آنرا مخفی کند. اما ماجرای دماغ عمل کردن و زیبایی صورت یک طرف و مبدل شدنت به یک عروسک چینی طرفی دیگر. اگر این جراحی های زیبایی در راستای التیام قیافه و طبیعی تر جلوه دادن آن باشد, مسئله متمایز تر از زمانی است که با افتادن دراین مرداب و تقلا کردن بیشتر و بیشتر غرق میشوی. دراین گزارش نگاهی داشته ایم به عمل های مشهور و پرسر و صدایی که میان بازیگران زن ایرانی انجام شده است و البته گفتگویی هم با خودشان داشتیم.

 

سه بار بینی ام شکست!


جراحی بینی یکی از متعارف ترین و رایج ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی میان زنان و مردان ایرانی قلمداد میشود, که در بیشتر مواقع با هدف زیبایی و داشتن ظاهری متناسب میان آنها متعارف شده است. قبل و بعد از انقلاب هم تعداد زیادی از بازیگران زن که دغدغه مشهور و چهره شدن در سینما را داشتند,

 

574440724-irannaz-com

 

 

تصمیم رفتند که با اندکی تغییر و با انجام یک جراحی, فرم صورتشان را برای مخاطب قابل پذیرش تر کنند. البته غالباً این جراحی ها در آن دوره, در جهت رفع نواقص و کوچک کردن بینی بزرگ بود, که به زیبایی و ترکیب چهره ها کمک میکرد. اما به مرور این دغدغه از علت اصلی اش خارج شد و بازیگران جوان تری هم که به عرصه بازیگری پیوستند, با این‌که بینی شان هیچ ایرادی نداشت, آنرا جراحی کردند.

 

نگار فروزنده, از جمله بازیگرهای جوان سینمای کشور ایران بود که درسال 77, به علت عمل زیبایی که روی صورتش انجام داد, مسیر بازیگری اش هم تغییر کرد. او با انجام این عمل و درشت تر نشان داده شدن چشمانش, از چهره ای معصومانه و دست نخورده, به دختری پرجنب و جوش و گاهی هم شوخ طبع و شر مبدل شد.

 

 

1679327313-irannaz-com

 

 

به گونه ای که اگر نقش های قبل از عمل وی را , با نقش هایی که در فیلمهای «دعوت», «محاکمه در خیابان» و «اخراجی ها» نقش بازی کرده مشاهده نمایید, به سهولت متوجه این نغییرات می‌شوید.او که به گفته خودش ناخواسته وادار شده در سن 18 سالگی به عمل زیبایی تن دهد, دراین باره میگوید: «سر سریال «راه سوم»,

در یکی از سکانس ها, ناگهان حواسم پرت شد و صورتم با در برخورد کرد. همان لحظه به بیمارستان سجاد منتقلم کردند, احتمال می رفت که حتی ضربه مغزی هم شده باشم! اما این آسیب دیدگی به شکستگی بینی ام منجر شد و متاسفانه از سه نقطه ضربه دید. برای همین, به اجبار بینی ام را جراحی کردم چون اگر این رخداد برایم نمی افتاد, هیچگاه چنین جراحی و ریسک بزرگی را انجام نمی دادم.

من چهره و فرم اصلی و سابق صورتم را خیلی دوست داشتم و مایل بودم با همان شکل و شمایلی که کارم را شروع کردم آنرا ادامه بدهم, اما رخداد دیگری برایم افتاد و مسیرم تغییر کرد. من برعکس خیلی از بازیگرها که عمل زیبایی خودرا مخفی میکنند, از همان ابتدا این موضوع را در رسانه ها مطرح کردم و حتی دو سه روزبعد از مرخصی از بیمارستان, با همان بینی پانسمان شده و صورت ورم کرده, در دفتر یکی از روزنامه ها حضور پیدا کردم و گفتگو مفصلی دراین باره انجام دادم.»

البته خیلی ها می‌گویند که فروزنده دو بار بینی اش را عمل و حتی گونه هایش را هم برجسته کرده, اما او به شدت این قضیه را تکذیب می‌کند: «بعد ازآن رخداد, دو دفعه دیگر هم بینی ام دچار ضربه شد و حتی یکبار دیگر شکست, منتها اینبار ریسکی انجام ندادم و حتی اقدام به روتوش شکستگی بینی ام هم نکردم.

نخستین و آخرین جراحی ام همان بود که در 18 سالگی انجام دادم و گونه ام را برجسته و تزریق لب نکرده ام. چون غالباً بانوان 50 تا 60 ساله, این نوع جراحی ها را انجام می‌دهند, اما من متولد 57 هستم و احتیاجی به این عمل ندارم.بازیگرهای زیادی هستند که لبشان را جراحی میکنند و گونه می گذارند, اما هیچگاه صحبتی از انها نیست

جالب این جاست که من شدم, سردمدار این موضوع چرا نام آن بانو بازیگری که بینی اش را در 15 سال گذشته, سه دفعه عمل کرده و بینی اش اندازه یک بند انگشت شده و حتی هزارجور جراحی دیگر روی صورتش انجام داده, اسمش در هیچ جا نیست. نمی‌دانم داستانش چیست

اما اگر تصاویر من را در اینترنت جست و جو کنید و صورتم را مشاهده نمایید, از سن 18 سالگی به بعد, همه ی به یک شکل هستند. این چیزی نیست که نتوانم آنرا اثبات کنم, حتی حاضرم خودم را در دسترس معاینه هم قرار دهم تا به بعضی رسانه ها ثابت کنم, هیچ نوع عمل زیبایی به غیر از جراحی بینی انجام نداده ام. کافی است هر شخصی عکس رادیولوژی بگیرد تا هر پروتزی در صورتش کار شده باشد, بی درنگ در عکس رادیولوژی مشخص شود.»

جالب است فروزنده برخلاف کسانی که با عمل جراحی مخالف هستند و معتقدند که چنین بازیگرانی با محدودیت انتخاب نقش روبه‌رو میشوند, اما او چنین اعتقادی ندارد: «همین حالا یک مقدار شرایط بازیگران متمایز شده, شاید اصلا ملاک هیچ یک از اینها نباشد.

ولی حداقل در دو سه سال اخیر, هیچ یک از آنها دخیل نبوده. حتی به نظرم بازیگرانی که صورتشان را جراحی کردند, خیلی بیشتر از بازیگرهایی که هیچ نوع عملی را روی صورتشان انجام ندادند, دارند بازی می‌کنند! متاسفانه این نوع بازیگرها, دچار یک سری زد و بندها میشوند و سیاست هایی را در پیش می‌گیرند که غالباً پوسترها و بیلبوردهای فیلم ها را هم بخود اختصاص می‌دهند.»

فروزنده اما مخالفتی هم با انجام عمل های زیبایی در بین زنان ندارد: «به هرحال بعضی افراد, نواقصی روی صورتشان دارند که ناچارند جراحی زیبایی انجام دهند. بنابر این این جراحی ها, تا اندازه ای, خیلی خوب و زیباست. اما چیزی که اینروزها مد شده, حالت وسواس گونه و اغراق در انجام این نوع عمل هاست. به گونه ای که انگار شابلون گذاشته اند و همه ی صورت ها به یک شکل درآمده است. به نظرم این‌ها از کمبود اعتماد به نفس و عزت نفس, یک سری از آدم ها سرچشمه می‌گیرد.»

 

حکایت آش نخورده و دهن سوخته


بعضی بازیگران به شکل شاید ظریف و نامحسوس, چهره شان را جراحی میکنند و وقتی از آنها می پرسی که صورتت را دست زده ای یا نه, منکر این قضیه می‌شوند! کسانی هم هستند که با این‌که اجزای صورتشان خدادادی و طبیعی است, این وسط, متهم به انجام انواع و اقسام این جراحی ها می‌شوند,

لیلا بلوکات که جزو این دسته است, می‌گوید: «من به علت بینی کوچک و گونه برجسته ای که دارم, بارها مورد قضاوت قرار گرفته ام. حتی غالباً کارگردان ها فکر میکنند که هیچ جای صورتم مال خودم نیست! اما سوگند میخورم که حتی یکبار هم صورتم را جراحی یا از ژل هم استفاده نکرده ام. من جراحی را دوست ندارم و اصلا خوشم نمیآید که دخترها, جراحی های خفن«!» روی صورت خود انجام دهند و قیافه هایشان شبیه به هم باشد.

به اعتقاد او, در سینما اصلا به این جور بازیگرها هیچ توجهی نمیکنند: «هیچگاه کارگردان کاربلد و حرفه ای, دنبال بازیگری نمیرود که صورتش را جراحی کرده است, حتی اگر استار باشد. بازیگرهای خوب سینما, مانند هدیه تهرانی, مریلا زارعی, ترانه علیدوستی, لیلا حاتمی و فاطمه معتمد آریا,

تابه حال هیچ نوع عملی روی صورتشان انجام نداده اند و همیشه هم در فیلمهای خوب بازی و کارگردان ها از انها استقبال کرده اند. این جوان ها هستند که صورتشان را دستکاری میکنند. متاسفانه من هم که صورتم را جراحی نکرده ام, انگش به من خورده است.

 

 

419377508-irannaz-com

 

 

شراره رخام, که یکی از نخستین بازیگرهایی است که به تزریق ژل لب روی آورده, زیاد هم از اینکار رضایت ندارد. او میگوید: «اینکار یک هوس آنی یا یک نوع سلیقه شخصی بود. فکر می‌کنم من باید کمی بیشتر روی این موضوع فکر میکردم و تامل بیشتری برای اینکار انجام می دادم چون این موضوع تاثیر منفی روی کارم گذاشت. مشخصا با چهره ای که من داشتم, یک سری از نقش ها مانند نقش های تاریخی و پلیسی رابه من نمی دادند.

 

 

514583999-irannaz-com

 

 

او که مدتی است ژل لبش را تخلیه کرده, در مورد عوارض دیگر این ژل ها میگوید: «زمانی که من به لب ام ژل تزریق کردم, باید از مواد دائمی استفاده می‌کردم چون هنوز ژل های موقت و شش ماهه به بازار نیامده بود. اما این نوع ژل ها, مورد تایید نظام دکتری نیست و تمام چیزهایی که دائمی باشد برای بدن زیان آور است.

خیلی ها نسبت به ژل های دائمی حساسیت و آلرژی پیدا کردند و حتی نیمی از صورتشان به شکل دائمی کبود شد و زیبایی شان از بین رفت, اما این ژل ها برای من عوارضی نداشت, شاید اگر تخلیه اش نمی‌کردم, چند سال بعد هم بدن و صورت من نسبت به آن مواد, واکنش و حساسیت نشان می داد و دچار آسیب می‌شدم,.»

رخام هم چنین در جواب به این سوال که آیا برای دیده شدن دوچندان تصمیم به تزریق لب کرده بود یا نه, می‌گوید: «حقیقت این است که من آن زمان, خیلی تحت تاثیر آنجلینا جولی قرار گرفته بودم. البته او به شکل طبیعی همین است. منتها آن هنگام هوس کردم اینکار را انجام دهم. شاید اگر آن زمان تفکر الانم را داشتم

اینکار را نمی‌کردم. اما از تمام بانو های ایرانی خواهش میکنم که اینکار را انجام ندهند و اگرهم میخواهند ژل تزریق کنند؛ حداقل دنبال ژل های دائمی نروند. مثلاً از ژل های موقت دو سه ماهه که بعد از چند ماه تاثیرشان از بین میرود, استفاده کنند. ولی مواد دائمی خطرناک است و من به کسی توصیه نمیکنم. مطمئنم اگر زمان به عقب برگردد, هیچگاه اینکار را نخواهم کرد.»

کتایون ریاحی و افسانه بایگان بازیگران میان سال دیگری هستند که سال‌ها پیش دست به اینکار زدند. اما کسی مانند الناز شاکردوست انجام این عمل را تکذیب کرده است, که چندی پیش با انتشار یکی از تصاویر زمان دانشجویی اش توسط یکی از همکلاسی های قدیمی اش, موضوع فاش شد.

شیلا خداداد هم که پیش از ازدواج با پزشک فرزین سرکارات بینی اش را توسط ایشان جراحی کرد و دیگر از دست زدن به صورتش خودداری کرد, تا این‌که در اواسط فیلمبرداری سریال قلب یخی برای رهایی از اثرات سن و سال بوتاکسی خفیف و طبیعی انجام داد.نیکی کریمی و هانیه توسلی هم بازیگران دیگری هستند که به علت بوتاکس یا جراحی لیفتینگ صورت در مظان اتهام اند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied