شمانیوز

دبیر بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران معتقد است که جریان تئاتر در استان تهران پویا است و گروه‌های نمایشی به شکل مداوم در اندیشه تولید تئاتر باشند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از تسنیم: ابراهیم شریفی معاونت هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و دبیر بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران با اشاره به پویایی جریان تئاتر در استان تهران، گفت:گروه‌های نمایشی شهرستان‌های تهران باید به شکل مداوم در اندیشه تولید تئاتر باشند.

وی تصریح کرد: امسال با تلاش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، با وجود کمبود منابع مالی برای برگزاری جشنواره تئاتر استان تهران، این جشنواره همچون برخی استان‌های دیگر متوقف یا به بخشش خصوصی واگذار نشد و انجمن هنرهای نمایشی استان تهران به عنوان بازوی اجرایی معاونت هنری و سینمایی اداره کل تهران، کوشش بسیاری در برگزاری آن داشت.

وی افزود: گرچه پردیس تئاتر تهران به لحاظ جغرافیایی در شعاع مرکز نمایش تهران قرار ندارد و دسترسی به آن برای تماشاگران و علاقه‌مند کمی دشوار است، اما خوشبختانه استقبال خوبی از اجراهای این دوره از جشنواره صورت گرفت. 

دبیر بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران عملکرد کادر اجرایی جشنواره را مثبت ارزیابی کرد و گفت: از شهرستان‌های تهران برای تولید و آماده‌سازی آثار نمایشی برای ارائه در دور بعدی جشنواره دعوت می‌کنم تا از فرصت گفت‌وگو،  تعامل و تجربه‌اندوزی گروه‌های دیگر بهره ببرند. 

وی خاطرنشان کرد: در جشنواره امسال، همچون سال گذشته مسابقه عکاسی را برگزار کردیم و جوایز کانون نویسندگان و منتقدین نیز در این دوره اضافه شد که امکان رشد و ارتقای سطح کیفی جشنواره را فراهم کرد. 

محمد خوشابی رئیس دبیرخانه و مدیر اجرایی جشنواره بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران آرامش خاطر گروه‌های نمایشی حاضر در جشنواره را نتیجه ارتباط صمیمانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران با ستاد اجرایی جشنواره دانست و گفت:  تیم ستادی جشنواره استان تهران به پشتوانه سال‌ها تجربه انجام  مسئولیت اجرایی، مسئولیت جشنواره بیست و چهارم را بر دوش گرفت و به یاری خدا با برنامه‌ای منسجم آن را به پایان خواهد رساند.

وی تصریح کرد: هرچند پوشش جشنواره بیست و چهارم تئاتر  استان تهران از سوی بخش‌هایی مستقل در ستاد جشنواره انجام می‌پذیرد اما ارتباط شبکه‌ای این بخش‌ها همچون کانون نویسندگان و منتقدین، کانون عکاسان و خبرنگاران و سایر بخشها با یکدیگر موجب پیوستگی و نظم اجرایی جشنواره گردیده است .

خوشابی ضمن تشکر از حمایت و همکاری مدیران پردیس تئاتر تهران گفت: جشنواره تئاتر تهران حلقه وصل گروه‌های نمایشی شهرستانهای استان تهران است. 
 

وی با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر استان تهران ظرفیت معرفی هنرمندانی چون "نوید محمدزاده" را دارا است، افزود: برخی اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تمرکز خود را به برگزاری جشنواره تئاتر استانی معطوف می‌کنند اما پس از پایان یافتن جشنواره هیچ نقشه راهی در ادامه آن ندارند و در ادامه نیز پاسخگوی هیچ هنرمندی نیستند.

وی یادآور شد: جشنواره تئاتر استانی محلی برای ارائه و دیده شدن توانایی‌ گروه‌های نمایشی شهرستانهای استان تهران است. کار در بخش مدیریت فرهنگی و دبیری جشنواره‌های هنری همواره چالش برانگیز  است و ارائه خدمات میزبانی مورد رضایت و خشنودی مخاطبان، خواست و آرزوی قلبی همه مسئولین و دبیر اجرایی این جشنواره است

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه