شمانیوز

بیژن علیمحمدی صداپیشه مطرح و باسابقه مجموعه‌های تلویزیونی صبح امروز بر اثر ایست قلبی در بیمارستان درگذشت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر: علی همت مومیوند دوبلور باسابقه ضمن تأیید خبر درگذشت بیژن علیمحمدی، عنوان کرد: متاسفانه بیژن علیمحمدی دوبلور پیشکسوت سینما و تلویزیون امروز صبح بر اثر ایست قلبی درگذشت.

وی افزود: علیمحمدی حدود دو هفته به دلیل سکته قلبی در بیمارستان بستری بود و امروز ۱۴ آبان در بیمارستان امام خمینی(ره) درگذشت.

علیمحمدی متولد سال ۴۰ از جمله گویندگانی بود که در دهه ۶۰ وارد واحد دوبلاژ صدا و سیما شد و تحت آموزش اساتید نسل دوم دوبله قرار گرفت. از کارهای متأخر این هنرمند می‌توان به نقش‌گویی‌هایش در سریال «معمای شاه» اشاره کرد.

سریال‌های تاریخی امام علی(ع)، روشن‌تر از خاموشی، فیلم سینمایی روز واقعه و ... از جمله آثاری بودند که در آن‌ها به عنوان صداپیشه حضور داشته است.

 

 

بیوگرافی بیژن علیمحمدی:

بیژن علی محمدی در سال 1340 در تهران به دنیا آمد. و کار دوبله را از سال 1364 با مجموعه تلویزیونی خارجی جزیره گریز آغاز کرد.

بیژن علی‌محمدی نخستین بار در تلویزیون حضور یافته و سال 1394 در سریال معمای شاه به کارگردانی محمدرضا ورزی بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم ناسور، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای بیژن علی‌محمدی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون امیر‌یل ارجمند، محمدعلی نجفی، سید حسام نواب‌صفوی و ثریا قاسمی را تجربه کرد.

بیژن علی‌محمدی در سال 1394 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 2 فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم بیژن علی‌محمدی در این سال، بازیگری در سریال معمای شاه به کارگردانی محمدرضا ورزی و فیلم ناسور به کارگردانی کیانوش دالوند محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی بیژن علی‌محمدی بازی در فیلم ناسور بوده است. بیژن علی‌محمدی سال 1394 فیلم ناسور نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با کیانوش دالوند همکاری داشته است. بیژن علی‌محمدی توانست با بازی در فیلم ناسور تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر حسین عرفانی، ژرژ پطرسی، بهرام زند و علی همت مومیوند بر تجارب او افزود.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی بیژن علی‌محمدی آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • ناشناس

    روحش شاد انشاالله

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه