شمانیوز

مرکزتحقیقات سازمان صدا وسیما در نظرسنجی اخیر خود به بررسی سریال‌های پخش شده درآبان ۹۸ پرداخت که براساس آن بیش از ۵۲ درصد بیننده یکی از سریال‌های جدید تلویزیون بوده‌اند و درمیان این سریال‌ها «ستایش۳» با ۶۸.۳ درصد و «گیله‌وا» با ۲۱.۶ درصد، در صدر سریال‌های تلویزیون به لحاظ جذب مخاطب قرارگرفتند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز وبه نقل از خبرآنلاین: مرکز تحقیقات سازمان صدا وسیما درنظرسنجی اخیر خود به بررسی سریال‌های پخش شده در آبان ۹۸ پرداخت که براساس آن بیش از ۵۲درصد بیننده یکی از سریال‌های جدید تلویزیون بوده‌اند و در میان این سریال‌ها «ستایش۳» با ۶۸.۳ درصد، در صدر سریال‌های پخش شده در این ماه به لحاظ جذب مخاطب قرار گرفتند. نکته جالب توجه اما بالاتر قرار گرفتن سریال‌ «یوسف پیامبر» از سریال‌هایی مثل «گیله‌وا» و «پناه آخر» است.

همچنین براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی بیش از ۸۰ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران، اعم از سریال، فیلم سینمایی، مسابقه، مستند، سخنرانی، گفتگومحور، ورزشی و اخبار هستند.
 
براین اساس ۶۸.۳درصد از مردم بیننده مجموعه ۴۱قسمتی «ستایش۳» بوده اند که ۷۹.۵درصد از آن‌ها درحد زیاد از این سریال رضایت داشته اند.
 
براساس این نظرسنجی، ۲۱.۶درصد از مردم بیننده سریال شش قسمتی «گیله‌وا» بوده‌اند که ۷۱.۶درصد از آن‌ها از این سریال در حد زیاد رضایت داشته‌اند.
 
بعد از دوسریال شبکه سه سیما، سریال ده قسمتی «پناه آخر» شبکه یک با ۱۴.۲ درصد بیننده در رتبه سوم سریال‌های تلویزیونی که در ماه آبان پایان یافته‌اند قرارگرفته است که ۷۶.۵ درصد از مخاطبان در حد زیاد از این سریال رضایت داشته‌اند.
 
دراین نظرسنجی سریال‌های تکراری که از شبکه‌های مختلف سیما پخش می‌شوند نیز مورد ارزیابی قرارگرفته اند که در میان آن‌ها سریال تلویزیونی «یوسف پیامبر» از شبکه آی فیلم برون مرزی، با ۲۳.۹درصد مخاطب و ۹۹ درصد رضایت در صدر این سریال‌های تکراری درآبان ماه قرارگرفته است.
 
براساس این نظرسنجی، ۳۷ درصد از مردم اصلا با پخش سریال‌های تکراری موافق نیستند و در مقابل ۳۲ درصد از مردم در حد زیاد و ۳۱ درصد هم در حد کم از پخش سریال‌های تکراری رضایت دارند.
 
همچنین نکته جالب توجه دیگر در این نظرسنجی میزان اقبال شرکت‌کنندگان در نظرسنجی به سریال‌های شبکه نمایش خانگی است که حدود یک سوم از این افراد مخاطب سریال‌های این شبکه هستند و  ۳۳.۶ درصد از مردم سریال‌های شبکه نمایش خانگی را دنبال می‌کنند و ۱۷.۶ درصد هم بیننده سریال‌های شبکه‌های ماهواره‌ای هستند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه