شمانیوز

باکس آفیس جدید نشان می‌دهد که احتمالاً فیلم سینمایی «یخ‌زده ۲» رکورد جدیدی در تاریخ انیمیشن‌های سینما خواهد زد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز وبه نقل از تسنیم: انیمیشن سینمایی «یخ‌زده 2» فروش خوبی را در افتتاحیه خود تجربه کرد.

این انیمیشن که بعد از 6 سال از قسمت اولش ساخته و اکران می‌شود در 4400 سالن سینما در آمریکای شمالی اکران شده و پیش‌بینی می‌شود که بتواند 130 میلیون دلار تا پایان هفته فروش داشته باشد.

اگر این پیش‌بینی درست از آب دربیاید، این بیشترین فروش برای افتتاحیه انیمیشن بعد از «شیرشاه» است که فروش 191 میلیون دلار به‌دست آورده بود. «یخ‌زده 2» در روز نخست اکران خود توانسته است 8 میلیون و 500 هزار دلار به‌دست آورد و در مجموع فروش خود تا امروز به ملغ 45 میلیون دلار رسیده است.

قسمت اول این انیمیشن سینمایی توانسته بود یک رکورد تاریخی در انیمیشن‌های سینمایی باشد  به‌طوریکه در سینماهای آمریکای شمالی 400 میلیون دلار کسب و در مجموع فروش جهانی خود بتواند به مبلغ 1 میلیارد و 28 میلیون دلار  دست پیدا کند.

محصوفل مشترک  دیزنی و فاکس یعنی «فورد دربرابر فراری» در هفته دوم اکران خود احتمالاً  با 18 میلیون دلار فیلم «یک روز خوب در محله» با بازی تام هنکس را که در راتن تومیتوز امتیاز 96درصد را به‌علاوه 25 میلیون دلار به‌دست آورده است، پشت سر می‌گذارد. فیلم هیجان‌انگیز «21 پل» با درجه بندی بزرگسالان نیز طبق پیش بینی‌ها در محدوده 9 میلیون دلار فروش می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied