شمانیوز

زندگی نامه مصطفی کیایی متولد ۲۲ بهمن ۱۳۵۵ است که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۳ تاکنون در سینما به عنوان کارگردان، تهیه کننده و نویسنده فیلم آغاز کرده است.

بیوگرافی مصطفی کیایی :

 • متولد : 1355/11/22 – بهمن ماه

 • ملیت : ایرانی – کرج

 • زمینه فعالیت : فیلم نامه نویس، کارگردان، تهیه کننده و تدوینگر

 • سال های فعالیت : از سال 1373 تا کنون

 • رشته تحصیلی : فیلم سازی

 • اولین فیلم : بعدازظهر سگی (نقش: کارگردان)

 • همسر : عاطفه فلاحی

 • سال ازدواج : 1390

 • فرزندان : کارن و جانان

 

زندگی نامه مصطفی کیایی :

زندگی نامه مصطفی کیایی متولد ۲۲ بهمن ۱۳۵۵ است که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۳ تاکنون در سینما به عنوان کارگردان، تهیه کننده و نویسنده فیلم آغاز کرده است. ملیت وی ایرانی بوده و در سال ۱۳۹۰ با عاطفه فلاحی ازدواج کرده است، همچنین او از همسر خود صاحب دو فرزند با نام های کارن و جانان است و دو برادر با نام‌های میلاد کیایی و محسن کیایی دارد.

 

بیوگرافی مصطفی کیایی

 

فعالیت مصطفی کیایی

مصطفی کیایی فعالیت هنری خود را در مرکز آموزش فیلم سازی “اداره ارشاد کرج” آغاز کرد. در سال ۱۳۷۶ همزمان با تحصیل در دانشگاه به عنوان دستیار کارگردان در مجموعه های تلویزیونی و سینمایی مشغول به کار شد. او پس از اتمام دوران تحصیل در سال ۱۳۸۱ به عنوان “نویسنده” “کارگردان” “تدوینگر” در برنامه های تلویزیونی مشغول به فعالیت شد و به فعالیت خود ادامه داد.

 

مصطفی کیایی در سال ۱۳۸۶ درخواست پروانه ساخت اولین فیلم سینمایی خود به نام “بعدازظهر سگی” را به اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد ارسال نمود، متاسفانه موفق به اخذ پروانه ساخت نگردید، وی با تعویض تهیه کننده فیلم بعدازظهر سگی (جوزان) در سال ۱۳۸۸ موفق به اخذ پروانه ساخت فیلم خود شد و اولین فیلم بلند سینمایی خود را جلوی دوربین برد.

 

بیوگرافی مصطفی کیایی

 

در ادامه بیوگرافی های بیشتر این هنرمند را از زبان خود او بشنوید:

تیم ورزشی مورد علاقه شما چیست؟

پرسپولیسی هستم و این که چرا پرسپولیسی شدم؛ وقتی 6 ساله بودم از عمویم یک دست لباس پرسپولیسی هدیه گرفتم که در واقع بخش مهمی از این هواداری ما در این خانواده به تیم پرسپولیس منتقل شده است.

 

در کدام یک از زمینه های فعالیتی خود علاقه دارید؟

در طول زندگی خود نویسندگی و کارگردانی هردو برایم جذاب بودند و هستند اما نویسند‌‌گی برایم سخت‌ تر است، چراکه اصولاً نوشتن کار خیلی سختی است و برای فیلمنامه نویسی مطلوب باید‌‌ زمان زیاد‌‌ی را صرف نوشتن کرد. در بین فعالیت های خود به کارگردانی بیشتر علاقه دارم.

 

بیوگرافی مصطفی کیایی

 

همچنین به سینمای آمریکا علاقه دارم؛ چرا که قصه دارد و تعریف اصلی سینما همین است این که تو وارد یک فضای تاریک و بعد از آن درگیر قصه‌ای میشوی یعنی باید در طول یک فیلم عاشق شوی، ناراحت شوی و حتی بخندی و سینمای آمریکا تمام این ویژگی ها را در خود د‌‌ارد‌‌.

 

فیلم های مصطفی کیایی

⭕️ در وجه حامل – محصول سال ۱۳۹۶ (تهیه کننده)

⭕️ خروس – محصول سال ۱۳۹۲ (نویسنده)

⭕️ راه در رو – محصول سال ۱۳۹۰ (نویسنده)

⭕️ نقطه سر خط – محصول سال ۱۳۹۰ (نویسنده)

⭕️ هم گناه – محصول سال ۱۳۹۸ (کارگردان)

⭕️ مطرب – محصول سال ۱۳۹۷ (کارگردان)

⭕️ چهارراه استانبول – محصول سال ۱۳۹۶ (کارگردان، نویسنده و تهیه کننده)

⭕️ بارکد – محصول سال ۱۳۹۴ (تهیه کننده و کارگردان)

⭕️ عصر یخبندان – محصول سال ۱۳۹۳ (نویسنده و کارگردان)

⭕️ خط ویژه – محصول سال ۱۳۹۲ (کارگردان)

⭕️ ضد گلوله – محصول سال ۱۳۸۹ (نویسنده و کارگردان)

⭕️ بعدازظهر سگی – محصول سال ۱۳۸۸ (نویسنده و کارگردان)

 

بیوگرافی مصطفی کیایی

 

جوایز کیایی در طول زندگی نامه خود

مصطفی کیایی در سال ۱۳۸۹ با فیلم سینمایی “ضد گلوله” موفق شد برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه از سی امین جشنواره فیلم فجر را از آن خود کند.

 

در سال ۱۳۹۳ با فیلم سینمایی عصر یخبندان نامزد سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم فجر شد.

 

در سال ۱۳۹۴ هم با فیلم سینمایی بارکد توانست نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم از دید تماشاگران از جشنواره فیلم فجر را از آن خود کند.

 

چهارراه استانبول از دیگر آثار هنری وی در سال ۱۳۹۶ بود که توانست نامزد بهترین فیلم از دید تماشاگران در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر را با افتخار دریافت کند.

 

حضور در دورهمی

مصطفی کیایی به همراه برادرش محسن کیایی در روز پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ در برنامه دورهمی حضور پیدا کردند و با مهران مدیری به گفتگو پرداختند.

 

بیوگرافی مصطفی کیایی

 

اینستاگرام

در مطلب بالا بیوگرافی مصطفی کیایی نویسنده و کارگردان ایرانی را خواندید، همچنین شما برای پیگیری فعالیت‌های هنری وزندگی روزانه وی می‌توانید به آدرس اینستاگرام وی مراجعه کنید.

 

بیوگرافی مصطفی کیایی و همسرش عاطفه فلاحی | ستاره

 

 mostafakiaie@

 

 

منبع: مجله ستاره ، بیومووی

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
  
  روی خط رسانه