شمانیوز

فیلم‌های سینمایی «۲۳ نفر» به کارگردانی مهدی جعفری، «تیغ و ترمه» به کارگردانی کیومرث پوراحمد و «جان‌دار» به کارگردانی مشترک حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری از این هفته روی پرده سینماها می‌روند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز وبه نقل از فارس: فیلم سینمایی «تیغ و ترمه» در گروه آستارا، «۲۳ نفر» در گروه باغ کتاب و «جان‌دار» در گروه آزادی از چهارشنبه، بیستم آذر اکران می‌شوند.

به گفته غلامرضا فرجی، سخنگوی شورای صنفی نمایش، اکران فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز؛ رد خون» طبق آیین نامه می‌تواند تا سه هفته دیگر ادامه داشته باشد. همچنین سینماهایی که آثار کودک و نوجوان را اکران کرده‌‌اند، موظفند یک سانس از ساعت ۱۵ تا ۱۹ را به آن فیلم اختصاص دهند.

 

K4WnjFngP9WD

 

به گزارش فارس، «تیغ و ترمه» به کارگردانی کیومرث پوراحمد و تهیه‌کنندگی علی قائم‌مقامی در جشنواره سی و هفتم فیلم فجر با واکنش‌های منفی روبه‌رو شد. همین موضوع سبب تغییرات اساسی در تدوین فیلم شد و به گفته حاضران در اکران خصوصی اخیر این فیلم، «تیغ و ترمه» به اثری معقول تبدیل شده است.

 

 

0fEytHpalT54

 

«۲۳ نفر» که روایت اسارت ۲۳ رزمنده نوجوان ایرانی در سال‌های ابتدایی جنگ تحمیلی است، اثری درخشان و گیرا به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه‌کنندگی مجتبی فرآورده و محصول مرکز فیلم و سریال سازمان هنری رسانه‌ای اوج است. این فیلم در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ بهترین فیلم از نگاه ملی شد. پروانه زرین بهترین فیلم و بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم کودک نوجوان اصفهان و فیلم برگزیده یونسکو در ایران از دیگر افتخارات «۲۳ نفر» است.

 

AWxQwkNjjCYQ

فیلم پربازیگر «جان‌دار» اثر دو نویسنده و کارگردان جوان است که با رویکرد ضدقصاص ساخته شده و در جشنواره سی و هفتم فیلم فجر به دلیل ایراد حقوقی در فیلمنامه (سپردن حضانت فرزند به عمو) و همچنین شائبه‌هایی درباره سرمایه‌گذاری محمد امامی در آن ـ که از سوی تهیه‌کننده رد شد ـ نشست خبری پرحاشیه‌ای را تجربه کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه