شمانیوز

مراسم تشییع پیکر تورج شعبانخانی آهنگساز پیشکسوت کشورمان در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: مراسم تشییع پیکر تورج شعبانخانی از آهنگسازان پیشکسوت کشورمان، با حضور جمعی از هنرمندان در تالار وحدت برگزار شد.

محمدعلی بهمنی ترانه سرای کشورمان در ابتدای این مراسم گفت: استاد شعبانخانی ظرفیت‌ها و معرفت‌های زیادی را در موسیقی و اخلاق داشت؛ صدایش هم بسیار دلنشین بود. واقعاً باعث تأسف است که ناصر عبداللهی و تورج شعبانخانی را که «بهار بهار» خواندند، از دست دادیم. شرمنده خانواده او هستم؛ از من گله کرده بودند و حق هم داشتند.

در ادامه، داودی صدابردار و همکار دیرینه شعبانخانی اظهار کرد: من به عنوان صدابرداری که از اواخر دهه چهل با تورج همکاری داشتم، می گویم که تورج داخل و خارج استودیو یکی بود. بیشتر هنرمندان دو چهره بوده اند؛ یک چهره داخل استودیو و دیگری خارج از آن؛ اما شعبانخانی یک رو بود.

عبدالجبار کاکایی از ترانه سرایان کشورمان هم در این مراسم حضور داشت و درباره شعبانخانی گفت: تورج استثنا بود؛ او مدار‌های روانی را شناخت و با آثاری که ساخت ماندگار شد. هر چند خیلی کار سختی است، اما او شبیه هنرش شد. ما همکاری چندانی با هم نداشتیم، اما بیشترین علاقه در میان آهنگسازان را به تورج داشتم. در دیدار‌های آخر فهمیدم که این علاقه از سوی او هم بوده است.

اکبر آزاد از خوانندگان کشورمان هم بیان کرد: چه درد بزرگی است سفر بی بازگشت دوستان. عزیز دیگری هم بار سفر بست؛ اشخاصی مانند تورج با مرگ تن نمی‌میرند. دوست دارم تورج جانم رفیق روز‌های جوانی ام را در دنیای دیگر ببینم.

قابل ذکر است؛ تورج شعبانخانی علاوه بر خوانندگی آثار متنوع و متعدد در سبک موسیقی پاپ، در حوزه آهنگسازی و ترانه‌سرایی نیز به صورت جدی فعال بود و برای خوانندگان مطرح این ژانر موسیقی آثاری ماندگار خلق کرد. شعبانخانی ۱۵ بهمن ۱۳۲۹ در تهران به دنیا آمد و هجدهم آذرماه ۹۸ در سن ۶۹ سالگی درگذشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه