شمانیوز

آنا نوشت: برنامه «عکس‌های تکان‌دهنده» (Fotos que sacuden al mundo) از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی در این قسمت گلی که مارادونا در فینال جام جهانی ۱۹۸۶ با دست به ثبت رساند را بررسی می‌کند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز وبه نقل از خبرانلاین : در فینال جام جهانی ۱۹۸۶ مارادونا به دور از چشم داور با دست به انگلیس گل زد و در جواب خبرنگاری که از او در مورد این گل سوال کرده بود گفت که این گل به دست خدا زده شده است که می‌تواند در جواب شکست ارتش آرژانتین در درگیری با ارتش انگلیس در تصاحب جزایر فالکلند باشد!

باب توماس؛ عکاس انگلیسی لحظه گل زدن مارادونا با دست را به ثبت رسانده است. توماس کار خود را در زمینه عکاسی از سال ۱۹۷۳ و در سن ۱۵ سالگی آغاز کرد. او در سال ۱۹۸۴ جایزه بهترین عکاس ورزشی انگلیسی را از بابی چارلتون فوتبالیست افسانه‌ای دریافت کرد. علاوه بر «دست خدا» این عکاس تصاویر بسیاری از چهره های عالی ورزشی را به ثبت رسانده است که ستارگان بوکس مثل محمد علی کلی و برخی از مشهورترین فوتبالیست‌های جهان از جمله جورج بست و پل گاسکوئین تنها تعداد معدودی از آنها هستند. او در اوایل دهه ۱۹۹۰ پس از مسابقات جام رایدر در سال ۱۹۹۳ از عکاسی ورزشی بازنشسته شد.

«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی به تهیه کنندگی کیانوش الطافی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است و روزهای پنج‌شنبه ساعت ۱:۴۵ به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعات ۴:۴۵، ۱۳:۴۵ و ۲۰:۱۵، جمعه ساعت ۱۰:۱۵ و یک‌شنبه ساعت ۴:۱۵ و ۲۰:۴۵ روی آنتن هیسپان تی‌وی می‌رود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه