شمانیوز

اسفندیار غره‌باقی خواننده پیشکسوت موسیقی انقلاب با اشاره به اهمیت حفظ عزت و اقتدار سردار سلیمانی در تولید آثار هنری مرتبط با این شهید بزرگوار، از خلق سرودی تازه در این باره خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از افکارنیوز: اسفندیار قره‌باغی خواننده پیشکسوت موسیقی انقلاب که در کارنامه خود سرود معروف «آمریکا آمریکا، ننگ به نیرنگ تو» را دارد، درباره ابعاد غیرقانونی حمله تروریستی آمریکا به سرداران بزرگ مقاومت و به شهادت رساندن سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: از نظر قوانین حقوق بشر، ورود به کشور سوم حمله نظامی محسوب می‌شود. آمریکا به جای اینکه از ۱۱ هزار کیلومتر آن طرف‌تر به موضوع حضور سردار سلیمانی در عراق ورود می‌کند، در اصل باید از خودش بپرسد که چرا از آن سوی کره خاکی در مسائل ایران و عراق و مراودات این دو کشور دخالت می‌کند؟ و از خود بپرسد که مجوز قانونی و انسانی ترور سرداران مقاومت جهانی و ایجاد چنین فاجعه‌ای را از کجا آورده است؟

وی با اشاره به جایگاه رفیع حاج قاسم سلیمانی، ادامه داد: ترور این شهید بزرگوار احمقانه‌ترین تصمیمی بود که ترامپ اتخاذ کرد، چراکه این اقدام وحشیانه تمام منطقه را به جنگ خواهد کشاند و اگر ایران هوشیار نباشد اتفاقات بدی رخ خواهد داد. به هر حال این آتشی است که در دل ما ایرانی‌ها برپا شده و به حدی است که نخواهیم گذاشت حتی یک آمریکایی در خیابان راحت راه برود.

این خواننده با اشاره به رویکرد آمریکا درباره مسئله حقوق بشر عنوان کرد: برای مشخص شدن رویکرد آمریکا در حوزه حقوق بشر مثال جنگ ویتنام کافی است. وقتی کشوری بمب اتم را در سرزمین ملتی که هیچ سلاحی ندارد منفجر می‌کند، نباید دم از حقوق بشر بزند. شاید منظور آمریکا از «بشر» کسانی از سیاره‌های دیگر است، وگرنه این‌ها بارها ثابت کرده‌اند بویی از حقوق بشر نبرده‌اند. به هر حال جامعه جهانی در واکنش به این ترور به دو دسته تقسیم می‌شوند. یکی کشورهایی که با آمریکا و رژیم صهیونیستی همدست هستند، که اقدام آمریکا را نیز تایید خواهند کرد و دیگری کشورهایی هستند که حتی ممکن است با ما دوستی نداشته باشند، اما انسانی فکر می‌کنند، این نوع جنایت در همه جای دنیا محکوم است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه