شمانیوز

نیما رئیسی یکی از مهمترین دلایل داشتن آرامش زیاد را قوت حس نوستالژی در وجودش می‌داند و می‌گوید: گذشته ام را دوست دارم، اصولا آدم نوستالژیکی هستم.

بیتوته نوشت :

زمینه فعالیت: بازیگر و گوینده

تولد: ۳ مرداد ۱۳۵۴

محل تولد: رشت

ملیت: ایرانی

نیما رئیسی بازیگری که در شهر رشت به دنیا آمده‌  متولد 3 مرداد 1354 است، او یکی از پرمشغله‌ترین بازیگران سینما و تلویزیون است، چراکه علاوه بر بازیگری، خوانندگی، دوبله، اجرا و گویندگی می‌کند. نیما رئیسی فردی بسیار آرام است و کار کردن با او برای همکارانش بسیار آسان.

نیما رئیسی فارغ التحصیل لیسانس رشته روانشناسی از دانشگاه آزاد تهران است، 2 برادر و یک خواهر دارد و رابطه بسیار خوبی هم با آنها دارد. نیما رئیسی بعد از قبولی در دانشگاه به تهران آمد و ماندگار شد. روابط اجتماعی بسیار خوب نیما رئیسی یکی از مهمترین عوامل پیشرفت اوست. نیما رئیسی بلافاصله بعد از ورود به دنیای بازیگری وارد عرصه دوبله و گویندگی و سپس خوانندگی شد.

 

نیما رئیسی,بیوگرافی نیما رئیسی,زندگینامه نیما رئیسی

 

آغاز فعالیت های هنری نیما رئیسی

نیما رئیسی فعالیت خود را از کلاس های آزاد تئاتر در دانشکده هنرهای زیبا شروع کرد و سپس در سال 1374 وارد عرصه بازیگری شد.

شروع کار نیما رئیسی در رادیو

نیما رئیسی درباره اینکه چطور در رادیو مشغول به کار شد می‌گوید:

همزمان با بازیگری به لطف عده ای از دوستانم برای گویندگی در رادیو دعوت شدم و به‌ واسطه فعالیت مستمر در کارهای دوبله نیز حضور پیدا کردم البته دوره ای را نیز جسته و گریخته نزد استادانی چون آقای مقامی حضور داشتم و سعی کردم همزمان تمام این فعالیت ها را تجربه کنم.

 

نیما رئیسی,بیوگرافی نیما رئیسی,زندگینامه نیما رئیسی

عکس کودکی نیما رئیسی
 

ازدواج نیما رئیسی

نیما رئیسی دهه 80 ازدواج کرد و به رغم اینکه همسرش هم در کار هنری است اما هرگز جلوی دوربین با نیما حاضر نشده و زندگی شخصی این زوج به طور کامل از حاشیه دور است. 

 

 

نیما رئیسی,بیوگرافی نیما رئیسی,زندگینامه نیما رئیسی

 

  دلیل آرامش زیاد نیما رئیسی از زبان خودش

نیما رئیسی یکی از مهمترین دلایل داشتن آرامش زیاد را قوت حس نوستالژی در وجودش می‌داند و می‌گوید: گذشته ام را دوست دارم، اصولا آدم نوستالژیکی هستم و در همان لحظه ای که مشغول انجام کاری هستم به آن لحظه حس نوستالژی دارم و می دانم روزی خاطره می شود. در رنگ ها، رنگ سبز را دوست دارم ولی علاقه ام به نارنجی و قرمز بیشتر است. 

نیما رئیسی,بیوگرافی نیما رئیسی,زندگینامه نیما رئیسی

 

پر کردن اوقات فراغت

نیما رئیسی اوقات فراغتش را با خواندن کتاب و موسیقی پر می‌کند و می‌گوید:

اگر یک روز تعطیل در خانه باشم، موزیک گوش می دهم، فیلم می بینم، کتاب می خوانم، اگر فرصتی باشد سفر را خیلی دوست دارم و دلم می خواهد ایران را بگردم. در خارج هم ایتالیا و شهر ونیز بعد هم اسپانیا را دوست دارم.

نیما رئیسی,بیوگرافی نیما رئیسی,زندگینامه نیما رئیسی

 

دهه های مورد علاقه نیما رئیسی

 

راستش دهه های ۵۰, ۶۰ و ۷۰ میلادی دهه های مورد علاقه من در همه زمینه ها است از گوش دادن موزیک گرفته تا طرز لباس پوشیدن آن ها و طرز حرف زدن شان که خیلی مؤدبانه تر هستند. اصلا اگر می شد و دست من بود از یه جایی به بعد طرز لباس پوشیدن آدما را متوقف می کردم و می گفتم همه باید مثل آدمای این دهه لباس بپوشند. همیشه با خودم فکر می کنم ای کاش در آن زمان ها زندگی می کردم و در اواخر دهه ۷۰ عمرم تمام می شد.

 

نیما رئیسی,بیوگرافی نیما رئیسی,زندگینامه نیما رئیسی

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied