شمانیوز

معاون سیما سریال «سلمان فارسی» را در تراز کارهایی قرار داد که در هالیود ساخته می‌شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایسنا : صبح دوشنبه (۱۴ بهن ماه) انیمیشن «چیا» با حضور مرتضی میرباقری (معاون سیما)، رییس و مدیران مرکز صبا و همچنین عوامل ساخت و تهیه این پویانمایی رونمایی شد.

 

میرباقری در بخشی از این مراسم با اشاره به شروع رسمی سریال «سلمان فارسی» توضیح داد: در چند وقت گذاشته اتفاقاتی رخ داد که موجب خوشحالی است و نشان داد ما در راستای گام دوم انقلاب حرکت می‌کنیم. هفته گذشته در قشم با حضور رییس صداوسیما سریال «سلمان فارسی» شروع شد و آقای داوود میرباقری (کارگردان اثر) با اشراف مطرح کردند که این پروژه نسبت به کارهای مشابهی که در جهان ساخته می‌شود، در تراز عالی‌ترین کارهایی است که در هالیوود انجام می شود.

معاون سیما در ابتدای این نشست هم درباره ساخت انیمیشن با کیفیت 4k گفت: یکی از وظایف رسانه ملی این است که سبد مصرفی مردم را با کیفیت عرضه کند که بخشی از این سبد فرهنگی برای بچه‌ها و کودکان است. ما در بخش نیروی انسانی از ظرفیت قابل قبولی برخوردار هستیم و حتی برخی از کشورهای همسایه علاقمندند از این ظرفیت استفاده کنند.

میرباقری اظهار کرد: ما جلساتی را با آقای لیوانی رییس مرکز صبا داشتیم تا موانع را شناسایی کنیم. چرخه تولید باید فراهم باشد تا دوستان ما در حوزه پویانمایی بتوانند کار کنند. بارها در این زمینه صحبت شده است و حتی رییس صداوسیما تاکیداتی داشته و صحبت‌هایی را هم خدمت مقام معظم رهبری در این زمینه داشته اند، باید این چرخه را به صورت یک صنعت ببینیم.

وی افزود: باید عزیزان ما بتوانند در بازارهای جهانی حضور پیدا کنند و بخش عمده‌ای از سودشان را نصیب خود کرده و بازگشت سود داشته باشند تا مشکلات مالی را در این عرصه به حداقل برسانیم.

میرباقری با اشاره به اقدامات انجام شده، ساخت انیمیشن «چیا» را در همین راستا دانست و اظهار کرد: آقای سحرخیز (تهیه‌کننده و کارگردان این اثر) کار شاهکاری را انجام داده‌اند که با استانداردهای جهانی هماهنگ است. در این اثر برای اولین بار به صورت ۴k وارد تولید ۵۲ قسمت شده‌ایم که تابستان عرضه می‌شود.

معاون سیما خطاب به تیم تولید این مجموعه هم گفت: خوشحالم مقهور این نشدید که سبک زندگی غیرایرانی اسلامی را در کار نشان دهید. لوکیشن، شخصیت‌ها و تصاویر کاملا شناسنامه خود ما را دارد و این شاید اصیل‌ترین نقطه کار باشد.

وی گفت: سال آینده سومین همایش برنامه‌های انیمیشن و عروسکی برگزار می‌شود و این کار و دیگر انیمیشن‌های موفقی را آنجا خواهید دید. امیدوارم همه شبکه‌ها به اچ دی شدن نزدیک شوند چون آثار با فرمت ۴k ساخته می شوند.

محمدرحیم لیوانی، رییس مرکز صبا نیز در این مراسم گفت: در گام دوم انقلاب، تولیدات سیمای رسانه ملی با ساخت پویانمایی با فناوری ۴k وارد عرصه جدیدی از تولیدات سازمان صدا و سیما شده است.

لیوانی افزود: افزایش کیفیت محتوایی و فنی تولیدات مرکز صبا آینده بسیار روشنی را برای تولیدات پویانمایی رسانه ملی نوید می دهد.

رییس مرکز پویانمایی صبا ادامه داد: ورود به تولیدات انیمیشن با فناوری ۴k نشان دهنده این است که مرکز صبا نگاهی جدی تر به بازارها و جشنواره های جهانی دارد.

لیوانی، حضور پرانرژی جوانان با استعداد و تحصیلکرده به بخش پویانمایی را فرصتی بسیار مغتنم دانست و گفت: چند قسمت از انیمیشن «چیا» ساخته شده و پیش‌بینی می شود که در تابستان سال آینده کاملا آماده پخش باشد.

وی در پایان نحوه پخش بی‌کیفیت برخی آثار انیمیشنی مرکز صبا از تلویزیون و انتقادهایی که در این زمنیه از سوی سازندگان مطرح بوده است را یادآور شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه