شمانیوز

کمپانی دیزنی اعلام کرد نمایش موفق «همیلتون» را در قالب فیلم سینمایی درمی‌آورد.

 

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر : نمایش «همیلتون» که با اقبال وسیعی روبه رو شده بود، در نسخه‌ای سینمایی روی پرده‌ها می‌رود. گفته شده این فیلم به روش «لایو کپچر» خلق می‌شود. در این روش بهترین عناصر تئاتر زنده با عناصر سینمایی ترکیب شده و حاصل کار اجرایی سینمایی می‌شود.

برای ساخت این نسخه سینمایی از ۳ اجرای زنده و تصاویری از اجراهایی بدون حضور تماشاگر بهره گرفته می‌شود تا از زوایای چندگانه فیلم شکل بگیرد.

لین مانوئل میراندا که خالق این اثر بود، کارگردانی فیلم را انجام می‌دهد. وی هفته پیش در جشنواره ساندنس در مصاحبه‌ای گفته بود این نمایش را باید در سینماها دید اما از این پروژه صحبتی نکرده بود.

فیلم‌های نسخه سینمایی تابستان ۲۰۱۶ در سالن تئاتر «ریچارد راجرز» ضبط شد اما توافق شد تا سال ۲۰۲۰ روی پرده نرود. این فیلم در مدت ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه ساخته می‌شود.

فیلم جدید با همان بازیگران تئاتر جان می‌گیرد که شامل میراندا در نقش الکساندر همیلتون، دیوید دیگز در نقش مارکی دو لافایت / توماس جفرسون، رنه الیزه گلدزبری در نقش انجلیکا شویلر و لزلی ادوم در نقش آرون بر است.

کریستوفر جکسون نیز در نقش جورج واشنگتن و جاناتاک گراف در نقش شاه جورج دیده می‌شوند.

باب ایگر مدیرعامل دیزنی گفته است: لین مانوئل میراندا خالق تئاتر «همیلتون» بود که به یک پدیده فرهنگی واقعی تبدیل شد. همه آنهایی که نمایش را با بازیگران اصلی دیدند هرگز آن تجربه را فراموش نمی‌کنند و ما بسیار خوشحالیم که فرصت به اشتراک گذاشتن تجربه دیدن تئاتر برادوی را با میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا داریم.

میراندا نیز دیروز در یک توئیت تولید این پروژه سینمایی را تأیید کرد.

گفته شده دیزنی برای کسب حق پخش جهانی این فیلم ۷۵ میلیون دلار پرداخت کرده است.

نمیاش «همیلتون» نخستین بار سال ۲۰۱۵ در برادوی روی صحنه رفت و جوایز متعددی کسب کرد که ۱۱ جایزه تونی و جایزه پولیتزر برای نمایش از جمله آنها بود.

با اکران نسخه سینمایی مخاطبان بدون هزینه کردن برای خرید بلیت‌های ۵۰۰ دلاری می‌توانند این اثر فرهنگی را تماشا کنند و بعد نیز دیزنی فیلم را در سرویس استریمینگ دیزنی پلاس بار دیگر در دسترس می‌گذارد.

کمپانی دیزنی نمایش موزیکال «همیلتون» را از ۱۵ اکتبر سال ۲۰۲۱ در قالب این فیلم سینمایی به پرده‌ها می‌برد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied