شمانیوز

حواشی پنجمین روز جشنواره فیلم فجر

فیلم کمدی در پنجمین روز جشنواره سی و هشتم در سینمای رسانه روی پرده رفت و پس از آن نشست خبری‌اش برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از تیتر برتر:  فیلم کمدی در پنجمین روز جشنواره سی و هشتم در سینمای رسانه روی پرده رفت و پس از آن نشست خبری‌اش برگزار شد.

1580980322_P3aP6

 

شوخی سام درخشانی با قاسمخانی در حاشیه فجر

1580980492_P8iI4

در نشست خبری فیلم «خوب، بد، جلف» سام درخشانی با پیمان قاسمخانی شوخی کرد.

پیمان قاسمخانی، آغازگر صحبت‌های عوامل فیلم در این نشست خبری بود. او درباره کارگردانی «خوب، بد، جلف۲؛ارتش سری» گفت: «کارگردانی این فیلم به صورت مشترک با محسن چگینی بود و اگر از لحاظ تکنیکی پیشرفتی نسبت به کار قبلی من دیده می‌شود، مدیون محسن است. باید توضیح بدهم اگر اسم وی در تیتراژ به عنوان کارگردان نیامده است، دلیلش این بوده که نامش را دیر به وزارت ارشاد داده‌اند.»

در واکنش به این صحبت قاسمخانی، سام درخشانی به شوخی گفت: «اگر به لحظ تکنیکی تغییری در بازی من می‌بینید، به این دلیل است که پژمان در کنار من حضور داشته است و اگر در تیتراژ نامش را نیاوردیم به این دلیل بوده که اسمش را دیر به ارشاد داده‌ایم!»

 

کدام فیلم‌ها در روز پنجم «فجر ۳۸» به سانس فوق‌العاده رسیدند؟

1580980649_P4nD4

 فیلم‌های «شنای پروانه»، «درخت گردو» و «روز صفر» در روز پنجم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر سانس فوق‌العاده اکران داشتند.

1580980560_S3oM6

در پنجمین روز از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر فیلم سینمایی «شنای پروانه» ساخته محمد کارت در پردیس کورش و باغ کتاب، «درخت گردو» به کارگردانی محمدحسین مهدویان در سینما بهمن و فیلم سینمایی «روز صفر» ساخته سعید ملکان در پردیس آزادی، جوان و ماندانا به سانس فوق‌العاده رسیدند.

در نیمه نخست جشنواره این سه فیلم رقابت اصلی را بر سر بیشترین سانس فوق‌العاده مردمی داشتند.

1580980699_S2hF9

دو فیلم «کشتارگاه» و «مردن در آب مطهر» به جای سه فیلم دیگر از امروز در جشنواره 38 اکران می‌شوند.

عباس امینی با چهارمین فیلم خود در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کند. کشتارگاه بازیگران شناخته شده‌ای دارد حضور بازیگرانی؛ مانند باران کوثری، مانی حقیقی، حسن پورشیرازی از نقاط قوت این فیلم است. این فیلم که در بخش نگاه نو جشنواره پذیرفته شده است، ماجرای زندگی مردی به اسم امیر است که چند ماه قبل از فرانسه دیپورت شده است.

او به خاطر پدرش شریک یک جنایت هولناک می‌شود که قصه اصلی این فیلم را شکل می‌دهد؛ جنایت هولناکی که پیرامون قاچاق گوشت شکل می‌گیرد. این فیلم سینمایی ساعت ۱۳.۳۰ پنج‌شنبه ۱۷بهمن در کاخ جشنواره به نمایش در می‌آید. تصویربرداری این درام اجتماعی در بوشهر انجام شده است. امینی پیش از این با ساخت فیلم های والدراما، قصه شب و از نفس افتاده‌ها خود را در عرصه فیلمسازی مطرح کرده بود.

نوید و جمشید محمودی در دومین سانس روز ششم جشنواره فیلم فجر (ساعت ۱۹.۳۰) با فیلم مردن در آب مطهر حضور پیدا می‌کنند. آن‌ها طی چند سال گذشته با ساخت فیلم‌هایی مانند چند متر مکعب عشق، رفتن و شکستن همزمان بیست استخوان مسائل مربوط به مهاجران افغانستانی را به تصویر کشیدند.

برادران محمودی، دو فیلم‌ساز مهاجر برای چهارمین فیلم سینمایی خود، سراغ همان دغدغه قدیمی رفته‌اند. چالش اجتماعی که با قصه عشقی گره می‌خورد و عاقبت آن هم همیشه خوش نیست. این‌بار شخصیت‌های مهاجر فیلم‌ برادران محمودی در کنار همان اتفاق‌های عاشقانه‌شان، قصد دارند به اروپا مهاجرت کنند. مهاجرت غیرقانونی از راه دریا.

مستند زمستان است را مهرداد زاهدیان ساخته و تهیه کنندگی آن را شهردار تهران بر عهده داشته است. این مستند روز پنج‌شنبه ساعت ۲۲.۳۰ برای اهالی رسانه اکران خواهد شد. مستندی که قصه‌اش در خیابان لاله‌زار تهران روایت می‌شود. خیابان پرخاطره‌ای که نه تنها تهرانی‌ها بلکه اغلب شهرهای کشور اسم آن را شنیده‌اند، این خیابان گذرگاه فرهنگی است. در کنار آن وقایع تاریخی زیادی را هم دیده است از کودتای ۱۳۳۲ گرفته تا اتفاقات پس از آن.

تولید این پروژه سه سال به طول انجامید. فیلم کوتای پاندای قرمز را علی پاک‌نیا با حضور بازیگرانی مانند احسان منصوری و امیرعلی الیاس مهر کارگردانی کرده است.

این فیلم آروزی مرد مسافرکشی را به تصویر می‌کشد که بزرگ‌ترین دغدغه‌اش آرزوی سفر به دانمارک است. روز و شب به این آرزو در ذهن خود پر و بال می‌دهد و دست آخر از این همه رویاپردازی مسافری نصیبش می‌شود که بعد از ۸ سال از دانمارک بازگشته مردی که رویای او را زندگی کرده است. در سانس دوم ششمین روز از جشنواره به دلیل نمایش شهراورد تهران در ساعت ۱۶:۳۰ فیلمی اکران نمی‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه