شمانیوز

رامین پرچمی متولد ۲۷ شهریور ۱۳۵۲ در بندر کیاشهر استان گیلان و بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. پرچمی پس از حواشی فراوانی که در سال ۸۸ و در جریان اعتراضات سیاسی برای او رقم خورد، از دنیای هنر و بازیگری کنار گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز: رامین پرچمی که مدرک کارشناس ارشد کارگردانی و بازیگری تئاتر را از دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کرده، علاوه بر بازیگری، کارگردان فیلم کوتاهی با عنوان راه حل بوده‌است. پرچمی فعالیت خود را با بازی در سریال در پناه تو و فیلم سینمایی ضیافت آغاز کرد. وی برای مدتی سردبیر هفته‌نامه فرهنگی هنری نقش‌آفرینان بود.

شهرت او به خاطر بازی در سریالهایی، چون در پناه تو، پس از باران، همسایه‌ها، زیر آسمان شهر ۳ و فیلم هایی، چون ضیافت، اعتراض، تلفن، خاکستری، مهمان مامان، اخراجی‌های ۲ است.

رامین پرچمی به دلیل حضور در اعتراضات پس از انتخابات ۸۸ و در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در تهران دستگیر و به زندان اوین منتقل شد و پس از چندین ماه تحمل زندان، در ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ موقتاً آزاد شد و جهت انجام کار‌های اداری به تهران آمد. این خبر در آن زمان بنا به درخواست پرچمی رسانه‌ای نشد تا در مراحل اداری با مشکل مواجه نشود. سرانجام در تاریخ ۸ مرداد ۱۳۹۱ با موافقت رامین پرچمی این خبر به رسانه‌های عمومی اطلاع داده شد.

در ۳۱ فروردین ۱۳۹۰ اعلام شد که پرچمی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی، فیلمبرداری و اخلال در نظم عمومی از سوی شعبه ۱۳ دادگاه انقلاب اسلامی شهر تهران به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده‌است.

ضیافت، تلفن، اعتراض، مهمان مامان و اخراجی‌های دو از جمله فیلم‌های سینمایی اوست. همچنین در پناه تو، گریز، گام آخر، بازگشت پرستوها، قصه زندگی و روزگار جوانی از جمله سریال‌هایی است که او در آن‌ها بازی کرده است.

رامین پرچمی در هجدهمین دوره جشنواره تئاتر زندان‌های کشور از ۴ تا ۷ اسفند که در سه بخش تئاتر صحنه‌ای، خیابانی محیطی و نمایشنامه‌خوانی در برج آزادی برگزار می‌شود به ایفای نقش خواهد پرداخت.

 از جمله آثار این جشنواره «آخرین بازی» نوشته محمود استادمحمد است که به کارگردانی پارسوا پاکیزه در بخش صحنه‌ای با حضور بازیگرانی که همگی زندانی هستند، روی صحنه می‌رود.

رامین پرچمی قرار است در این نمایش نقش «شروین» را ایفا کند؛ نقش شخصیت سوپراستاری که وارد توهم شده و در گذشته خودش زندگی می‌کند و اکنون در دوره فلاکت‌باری است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه