شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

آمار قربانیان ویروس کرونا کاهش یافت

یک اپیدمیولوژیست و عضو ستاد مدیریت کرونا با اشاره به اینکه سرعت انتشار بیماری کرونا در کشورمان کمتر شده است، گفت: خوشبختانه شاهد کاهش کشندگی بیماری کرونا هستیم.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

لاریجانی به وزیر بهداشت: یکی از معاونان خود را به قم بفرستید

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (جمعه ۱۶ اسفند) در دیدار سعید نمکی رییس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ضمن دریافت گزارش آخرین تحولات، نیازمندی‌ها و تدابیر انجام شده برای مقابله با این بیماری در سطح کشور، بر استقرار برخی اعضای ستاد مذکور در استان‌های درگیر به ویژه سرکشی مداوم از مراکز درمانی قم، گیلان و تهران که بیشترین مراجعات را شاهد هستند، تاکید کرد و با اشاره به اقدامات بین المللی و تماس‌های خود با روسای مجالس برخی کشورها، خواستار پیگیری وزیر بهداشت از همتایان خارجی‌اش برای ارسال اقلام بهداشتی مورد نیاز به کشور شد. لاریجانی با توجه به وضعیت ویژه قم از حیث شیوع و ابتلا به کرونا، خواستار اعزام یکی از معاونان وزیر بهداشت به نمایندگی از خود و وزیر بهداشت در این استان و سرکشی مستمر به مراکز بهداشتی و درمانی آن شد.

divider1

بازیگر «لاتاری» به حوادث اخیر در هند واکنش نشان داد

بازیگر فیلم سینمایی «لاتاری» به مساله خشونت علیه مسلمانان در هند واکنش نشان داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

گریمِ ارسطوی «پایتخت» زیر سایه کرونا + عکس

احمد مهران‌فر، بازیگر نقش ارسطو عامل در «پایتخت۶»، عکسی از خود به همراه گروه گریم این سریال را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

رئیس بیمارستان کامکار قم نیز به کرونا مبتلا شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، وی در ۲ هفته اخیر به صورت شبانه‌روز در بیمارستان حضور داشت و در کنار سایر پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان مذکور، به بیماران خدمات‌رسانی می‌کرد. بر اساس این گزارش، در حال حاضر رییس بیمارستان کامکار – عرب‌نیا شهر قم در قرنطینه و تحت درمان است. قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم نیز پیش از این، از ابتلای دکتر محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، ۲ معاون وی و ۱۰ نفر از پزشکان و پرستاران استان قم به ویروس کرونا خبرداده بود. علی اِبرازه تاکید کرده بود: در صورتی که مسائل بهداشتی به درستی در قم رعایت نشود، شاید نیاز به تخت ما، به ۲ تا سه هزار هم برسد؛ از این رو مردم باید یک تا ۲ ماه و در ایام نوروز خود را در منازل قرنطینه کنند.

divider1

حسین شیخ الاسلام بر اثر کرونا درگذشت + تصاویر

حسین شیخ الاسلام که به دلیل ابتلا به کرونا بستری شده بود، امشب درگذشت.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

پیشنهاد دانشگاهیان به دولت: از دهک پایین جامعه در دو ماه آینده حمایت بیشتری کنید

۵۳۷ چهره دانشگاهی در نامه‌ای به رییس جمهوری خواهان توجه ویژه دولت به دهک پایین جامعه در دو ماه پیش‌رو شدند. در این نامه که امضای اساتید مشهور دانشگاهی کشور را در ذیل خود دارد آمده: «مردم عزیز ایران روز‌های سختی را می‌گذرانند. آنهائی که به هر صورت دستشان می‌رسد و توانی دارند، به نحوی امور زندگی خود را می‌گذرانند و از خود مراقبت نیز می‌کنند. اما در این میان، بخش‌های آسیب پذیر جامعه هستند که این وضعیت بحرانی را به نحو مضاعفی تجربه می‌کنند. هستند کارگرانی که شغل ثابت و در آمد مشخصی ندارند و بصورت روز مزد، بدون پس انداز و پشتوانه مالی روزگار می‌گذرانند. همچنین دستفروشان و همه آنهائی که به امید کسب در آمدی در شب عید برای بقاء خود بوده اند، اکنون دورنمای تیره‌ای برای روز‌ها و هفته‌های آتی دارند. به عبارت دیگر، فقر و تنگدستی و محرومیت این روز‌ها با گسترش روز افزون کرونا معنای بسیار آزار دهنده تری پیدا کرده است.» در پایان این نامه آمده است: «ضمن سپاس از زحمات جامعه پزشکی و پرستاری کشور، امضا کنندگان این نامه پیشنهاد اقدام فوری و ضروری در این راستا، از جمله از طریق اعطای یارانه ویژه به دهک پایین جامعه برای دو ماه آینده، یا اعطای بسته معیشتی ویژه و یا هر اقدام حمایتی سریع الاجرای دیگری را می‌نماید. در این ارتباط جامعه فرهنگی و دانشگاهی کشور جهت مشارکت و همکاری اعلام آمادگی می‌نماید.»

divider1

جزئیات افزایش حقوق معلمان برای سال۹۹

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: مصوبه رتبه‌بندی معلمان لغو نشده است و ما در تلاش هستیم فوق العاده ویژه برای نیروهای آموزشی شکل بگیرد و آن زمان تفاوت‌های حرفه‌ای مشخص می شود

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

انتقاد تند راغفر از سیاست‌های اقتصادی در دوران مبارزه با کرونا

حسین راغفر: «اگرچه این بحران پیش آمده یک وضعیت غیرقابل تصور بوده و پیش از آن نمی‌شد آن را پیش‌بینی کرد، اما باید در نظر داشت که این ریسک به خاطر پدیده جهانی‌شدن و رفت و آمد‌ها و تردد‌های بین‌المللی، متداول خواهد شد و برای پوشش ریسک این نوع بحران‌ها نیز در نظام‌های حمایتی باید فکر اساسی شود. البته از دولت و مجلسی که در سه دهه گذشته کلیه تعهدات قانون اساسی خود را نسبت به مردم فراموش کرده‌اند این انتظاری دور از واقعیت است». راغفر همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا بی‌توجهی به ضرر‌های اقتصادی مردم و قشر آسیب‌پذیر از آن جهت که موجب افزایش نارضایتی‌ها اجتماعی و اقتصادی می‌شود نهایتا به ضرر مسئولان نیست؟ گفت: «قطعا همین طور است. به هرحال آنچه که ما در دی ماه ۹۶ و آبان ۹۸ مشاهده کردیم نیز فقط واکنش به پدیده آن روز نبود. این‌ها ناشی از مجموعه فشار‌های است که طی دوران طولانی انباشته شده و یک جایی خود را نشان داده است. قطعا این بحران کنونی نیز یک آزمایشی برای کل نظام حاکمیتی و سیاست‌گذاری کشور است و باید به آینده آن نیز توجه جدی کرد.»

divider1

جواد خیابانی سفیر شد

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی در حکمی جواد خیابانی را به عنوان سفیر سلامت این فدراسیون منصوب کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

قیمت الکل در بازار سیاه ۵ برابر قیمت رسمی

رییس انجمن داروسازان ایران:متاسفانه با وجود اینکه بیش از دو هفته از شیوع ویروس جدید کرونا در کشور می‌گذرد، ولی هنوز مشکل تامین ماسک و ضد عفونی کننده‌های الکلی مورد نیاز داروخانه‌ها برای در اختیار مردم قرار دادن، حل نشده و همزمان هم داروخانه‌ها و هم مردم سرگردان هستند.به نظر می‌رسد که این مشکل نه به دلیل کمبود منابع در کشور، بلکه به دلیل عدم هماهنگی در شرایط بحران ایجاد شده است. /ایسنا

divider1

واکسن کرونا در چین آزمایش شد

پژوهشکر چینی داوطلبانه واکسن آزمایشی کرونا را به خود تزریق کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

هزینه برنامه‌های مذهبی را به خرید بسته‌های پیشگیری از کرونا اختصاص دهیم

رییس سازمان تبلیغات اسلامی از مردم خواست تا هزینه‌های مربوط به برگزاری مراسم اعتکاف و جشن‌های اهل بیت (ع) را برای خرید بسته‌های سلامت و پیگشیری از ویروس کرونا به ویژه برای مناطق محروم اختصاص دهند. / ایرنا

divider1

آغاز بارش برف و باران از عصر امروز

سازمان هواشناسی از آغاز بارش برف و باران طی عصر امروز خبر داد و اعلام کرد: فردا گستره بارش شمال غرب و غرب، دامنه‌های مرکزی زاگرس و مرکز را در برمی‌گیرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

واکنش پرویز پرستویی به انتشار تصویر چت‌اش با مجری شبکه فارسی‌زبان

پرویز پرستویی جزئیات دقیقی از ماجرای چت اینستاگرامی با مجری شبکه فارسی زبان خارجی را تشریح کرد. همان شب، مجری خانم یکی از شبکه‌های خارج از کشور، در برنامه‌اش، این پست را نشان داد و علیه من حرف‌های تندی زد و گفت که جیره‌خوار نظام هستم. راه ارتباطی و شماره تماسی از او نداشتم، برای همین از طریق دایرکت اینستاگرام به او پیام دادم. به او محترمانه گفتم، پستی که برای سردار سلیمانی گذاشتم، کاملا نظر شخصی خودم بود و به توصیه کسی نبود. من برای دفاع از پستم درباره شهید سلیمانی، به سراغ او رفتم و گفتم برای این کار، پولی نگرفته‌ام. همان یک‌بار هم بود. متأسفانه تمام چت ما هم منتشرنشده و آن را تقطیع شده، نشر داده‌اند. /ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه