شمانیوز

«فاطمه معتمد آریا» که با کمپین مقابله با افسردگی «حرف میزنم» با دو مجموعه علمی روانپزشکان ایران و کرسی یونسکو در آموزش سلامت همکاری خود را آغاز کرده بود امروز رسما به عنوان سفیر سلامت روان معرفی شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایرنا :  فاطمه معتمد آریا بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، از سوی انجمن علمی روانپزشکان ایران و کرسی یونسکو در آموزش سلامت به عنوان «سفیر سلامت روان» معرفی شد.

فاطمه معتمدآریا که با کمپین مقابله با افسردگی «حرف میزنم» با دو مجموعه علمی  روانپزشکان ایران و کرسی یونسکو در آموزش سلامت همکاری خود را آغاز کرده بود امروز رسما به عنوان سفیر سلامت روان معرفی شد.

دکتر مریم رسولیان، رییس انجمن علمی روانپزشکان ایران، مهمترین هدف از انتخاب خانم معتمدآریا را جلب توجه عمومی به موضوع سلامت روان، عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه در زمان شیوع کرونا،‌ و با تغییرات عمده ای که در وضعیت خانوادگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه به وجود آمده است سلامت روان مردم تحت تاثیر قرار می‌گیرد، به توجه بیشتر به موضوع سلامت روان تاکید کرد.

وی افزود: «برای دستیابی به یک جامعه خلاق و مولد، سرزنده توجه به اهمیت و نقش سلامت روان توسط مردم و سیاست‌گذاران مهم است.»

فاطمه معتمدآریا،‌ با انتشار یک ویدیو به اهمیت سلامت روان در کنار سلامت جسمی تاکید کرد و گفت: صدها میلیون نفر در جهان دچار مشکلات روانپزشکی هستند اما با آگاهی می‌توان بر این بیماری فایق آمد.

معتمدآریا به ضرورت انگ نزدن به بیماری‌های روانپزشکی و نترسیدن از این مشکلات اشاره کرد و گفت: از امروز به عنوان سفیر سلامت روان در این خصوص بیشتر صحبت خواهد کرد.

معتمدآریا دو سال، در سمت سفیر سلامت روان به آگاهی رسانی در این خصوص می‌پردازد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه