شمانیوز

شوک به سینمای هند:

ریشی کاپور یکی از اسطوره‌های سینمای هند در ۶۷ سالگی از دنیا رفت.

به گزارش شمانیوز و به نقل از مهر: ریشی کاپور یکی از محبوب‌ترین بازیگران سینمای هند که برای بازی در نقش‌های رمانتیک شهرت داشت، در ۶۷ ساگی درگذشت.

کاپور دیروز چهارشنبه در بمبئی در بیماسرتان بستری شد. به گفته برادرش او از بیماری سرطان رنج می‌رد و در عین حال مشکلات تنفسی نیز داشت.

کاپور صبح امروز (پنج شنبه) و یک روز پس از درگذشت دیگر بازیگر سرشناس هندی، عرفان خان، درگذشت. در سال ۲۰۱۸ اعلام شد که کاپور به سرطان مبتلا شده و در آمریکا تحت درمان قرار گرفت و اواخر ۲۰۱۹ به هند بازگشت. او از آن زمان چندین بار در هند بستری شد و معالجاتش را دنبال کرد.

با وجود بیماری وی اخیراً اعلام کرده بود که در کنار دیپیکا پادوکون در بازسازی فیلم پرفروش «کارآموز» هالیوود، بازی خواهد کرد. این بازیگر که در شبکه‌های اجتماعی نیز فعال بود از اوایل آوریل دیگر فعالیتی در این شبکه‌ها نداشت.

 

9bf7668c-770b-4ca2-b794-1358fe2e6bb7

 

وی که پسر راج‌کاپور بازیگر مشهور سینمای هند بود در فیلم سال ۱۹۵۵ پدرش به عنوان کودک بازیگر ظاهر شد و اولین تجربه بازیگری‌اش را آنجا ثبت کرد. وی اولین بازیگری‌اش را به عنوان یک بزرگسال در سال ۱۹۷۳ با فیلم «بابی» به کارگردانی پدرش انجام داد و با آن جایزه فیلم فیر را به عنوان بهترین بازیگر سال کسب کرد.

پسر ریشی کاپور رانبیر نیز از بازیگران درجه یک بالیوود است.

 

 

زندگینامه ریشی کاپور

ریشی کاپور روز ۴ سپتامبر ۱۹۵۲ در شهر چمبور، بمبئی در خانواده پنجابی به نام ریشی راج کاپور متولد شد. او دومین پسر کارگردان بازیگر راج کاپور و نوه بازیگر پریتویراج کاپور بود.

او تحصیلات خود را با برادران خود در مدرسه کمپین، در شهر بمبئی، کالج مایو و اجمیر انجام داد. برادران راندهیر کاپور و راجیو کاپور هر دو دو بازیگران مطرح دههٔ ۷۰ و ۸۰ بالیوود هستند.

وی در فیلم سال ۱۹۵۵ پدرش به عنوان کودک بازیگر ظاهر شد و اولین تجربه بازیگری‌اش را آنجا ثبت کرد. وی اولین بازیگری‌اش را به عنوان یک بزرگسال در سال ۱۹۷۳ با فیلم «بابی» به کارگردانی پدرش انجام داد و با آن جایزه فیلم فیر را به عنوان بهترین بازیگر سال کسب کرد.

وی سال ۱۹۹۹ اولین بار به عنوان کارگردان ظاهر شد.

وی در فیلم‌های زیادی در کنار آمیتاب باچان نقش‌آفرینی کرد و بازیگر فیلم‌های پرفروشی بود.

کاپور نقش اصلی را به عنوان بازیگر اصلی فیلم‌های عاشقانه در ۹۲ فیلم در فاصله سال‌های ۱۹۷۳ و ۲۰۰۰ بازی کرد، و برای بازی خود در فیلم Do Dooni Chaar، جایزه نقد‌های منتقدین فیلم فیر را برای بهترین بازیگر نقش اول شخص در سال ۲۰۱۱ به دست آورد. او برای نقش‌افرینی در «کاپور و پسران»، جایزه فیلم فیر را برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سال ۲۰۱۷ کسب کرد.

 

ریشی کاپور همراه همسر و پسرش

 

همسر و پسر ریشی کاپور

همسر ریشی کاپور، نیتو سینگ نام دارد و او نیز هنرپیشه است. نیتو روز ۸ ژوئیه ۱۹۵۸)  به دنیا آمدهاست. از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به آمر اکبر آنتونی، دیوار، عدالت (فیلم ۱۹۷۶)، تربیت (فیلم ۱۹۷۷)، دروغگوی بزرگ، تا وقتی که زنده‌ام اشاره کرد.

او در دوازده فیلم در سالهای ۱۹۷۳ و ۱۹۸۱ مقابل شوهرش ظاهر شد.

پسر ریشی کاپور، رانبیر کاپور نیز از هنرپیشگان و سوپر استارهای نسل جدید است.

 

دلیل فوت ریشی کاپور چه بود

 

 

علت فوت ریشی کاپور

به گفته برادر ریشی کاپور او از بیماری سرطان رنج می‌برد و در عین حال مشکلات تنفسی نیز داشت.

کاپور صبح پنج شنبه 11 اردیبهشت و یک روز پس از درگذشت دیگر بازیگر سرشناس هندی، عرفان خان، درگذشت.

در سال ۲۰۱۸ اعلام شد که کاپور به سرطان مبتلا شده و در آمریکا تحت درمان قرار گرفت و اواخر ۲۰۱۹ به هند بازگشت. او از آن زمان چندین بار در هند بستری شد و معالجاتش را دنبال کرد.

با وجود بیماری وی اخیراً اعلام کرده بود که در کنار دیپیکا پادوکون در بازسازی فیلم پرفروش «کارآموز» هالیوود، بازی خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه