شمانیوز

فریدون صدیقی خالق نقش برجسته های آرامگاه فردوسی در مشهد، در کنار همسرش در بهشت زهرا (س) آرام گرفت.

به گزارش شمانیوز و به نقل از خبرگزاری صبا: رامین صدیقی فرزند فریدون صدیقی هنرمند فقید مجسمه ساز درباره تدفین پیکر زنده یاد فریدون صدیقی که ۱۴ اردیبهشت ماه بر اثر سکته قلبی درگذشت، بیان کرد: پیکر پدرم را بر اساس وصیت خودشان در کنار مادرم در بهشت زهرا (س) به خاک سپردیم و به منظور احترام به نظر ایشان، پیگیر تدفین شان در قطعه هنرمندان نشدیم.

وی با اشاره به این که در شرایط کنونی کشور امکان برگزاری هیچ گونه مراسمی وجود ندارد، اظهار کرد: در این شرایط صلاح ندیدیم که هیچ کس در مراسم تشییع و تدفین پدرم حضور داشته باشد بنابراین من و همسرم به شکل خصوصی کارهای مربوط به تدفین را انجام دادیم و هیچ مراسمی هم در شرایط کنونی صلاح نیست برگزار کنیم اما بعد از برطرف شدن مشکل شیوع ویروس کرونا و عادی شدن شرایط کشور با همکاری نهادهایی که پدرم با آنها در طول سال های مختلف همکاری داشته است، از جمله سازمان زیباسازی شهر تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراسم بزرگداشتی برای ایشان برگزار خواهیم کرد.

رامین صدیقی درباره آخرین فعالیت های پدرش در زمینه مجسمه سازی بیان کرد: پدرم حدود ۱۲ سال بود که کار حرفه ای انجام نمی دادند و خودشان را بازنشسته کرده بودند. آخرین کاری که انجام دادند مرمت مجسمه خیام در پارک لاله بود که از جمله آثار پدربزرگم ابوالحسن صدیقی بود که گویا در سال های اخیر باز هم دچار آسیب هایی شده است.

وی در پایان توضیح داد: قرار بود پدرم مجسمه نادرشاه افشار در مشهد از دیگر آثار پدربزرگم را نیز مرمت کنند اما از جمله آثاری که خودشان در این سال های اخیر ساخته اند می توان به نیم تنه هایی از دهخدا، کمال الملک و .. اشاره کرد که به سفارش کتابخانه مجلس شورای اسلامی انجام دادند و مهمترین کار ایشان هم ساخت مجسمه ها و نقش برجسته هایی با موضوع داستان های شاهنامه است که در آرامگاه فردوسی در توس و مشهد کار کرده اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه