شمانیوز

محمد حمزه زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری به ادعاهایی که سریال «دل» را به حوزه هنری (موسسه هنرهای تصویری سوره) نسبت داده با انتشار پستی در اینستاگرام واکنش نشان داد.

حمزه زاده با اشاره به حواشی منتشر شده در خصوص مشارکت حوزه هنری در تولید سریال دل

نوشت:

 

پاسخ به یک ادعا

اخیرا خبری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که در آن ادعا شده سریال دل به کارگردانی آقای منوچهرهادی متعلق به حوزه‌ هنری است و با سرمایه‌گذاری این نهاد تولید شده است.

غیر از ما که این خبر را دروغ می‌دانیم، دست‌کم دو جای دیگر هم می‌توانند آن را تکذیب کنند.

اول، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که پروانه‌ی ساخت و مالکیت سریال‌های خانگی را صادر می‌کند. در پروانه‌ی مالکیت محصولات تصویری معلوم است که چه کسانی سرمایه‌گذار و مالک قانونی محصول هستند.

دوم، خود مالکان سریال که لابد نباید مایل باشند اموال آن‌ها شریک دروغین پیدا کند.

اما علت انتشار چنین اخباری شاید وجود نام آقای سعید خندق‌آبادی در پروژه باشد. لازم است بگویم از وقتی ایشان خواست در این پروژه همکاری کند، از سمت خود در مؤسسه ‌هنرهای تصویری سوره استعفا داد و از جمع کارکنان حوزه جدا شد.

ادعای دروغ دیگر این است که مؤسسه‌ی هنرهای تصویری ابتدا در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده و بعد کنار کشیده است. چنین چیزی هم بی‌اساس است و اصولاً سیاست این مؤسسه شراکت در پروژه‌ها نیست و صرفاً حقوق نشر محصولات را می‌خرد. مثل بسیاری از محصولات سینمایی و تصویری، پیشنهاد خرید حق نشر سریال «دل» هم در شورای متن مؤسسه بررسی شد و به تصویب نرسید.

تاکید می‌کنم که حوزه‌ی هنری (و موسسات آن) هیچ‌گاه، حتی یک ریال در هیچ سریال شبکه‌ی خانگی، سرمایه‌گذاری نکرده است.

( اخبار و ادعاهای دیگری نیز درباره‌ی عملکرد مؤسسه‌ی هنرهای تصویری سوره مطرح شده که ان‌شاالله در پست‌های بعدی پاسخ آن‌ها را می‌دهم.)

 

منبع: برنا

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه