شمانیوز

علی اوسیوند همسر حمیرا ریاضی بازیگر است که می توانید در این قسمت بیوگرافی کامل “علی اوسیوند” و عکس های همسرش را نیز مشاهده نمایید.

علی اوسیوند همسر حمیرا ریاضی بازیگر است که می توانید در این قسمت بیوگرافی کامل “علی اوسیوند” و عکس های همسرش را نیز مشاهده نمایید.
 

بیوگرافی علی اوسیوند

نام: علیرضا
نام خانودگی : اوسیوند
تاریخ تولد : 1 آذر 1336
همسر : حمیرا ریاضی (بازیگر)
پیشه : بازیگر
 
بیوگرافی علی اوسیوند بازیگر
 
 
متولد 1336 در مسجد سلیمان. فوق لیسانس بازیگری و کارگردانی نمایش از دانشکده تربیت مدرس. او دوبله را هم مدتی زیر نظر ناصر تهماسب تجربه کرده و در چند نمایش رادیویی هم بازی کرده است.بازی کوتاه او در پناهنده می توانست جایگاه او را در سینما تثبیت کند اما بازی او در انواع و اقسام مجموعه های تلویزیونی او را از تبدیل شدن به یک بازیگر توانا دور نگه داشت. شاید بازی کوتاه او در فیلم زیر پوست شهر فرصت دوباره ای باشد تا قدر استعداد خود را که پیش از این در نمایش ها و تله تئاترها به رخ کشیده بود، بداند.

 

ازدواج

حمیرا ریاضی با علی اوسیوند در سال 1378 ازدواج کرد این زوح صاحب یک دختر بنام یاسمین هستند
 

از دوبله تا دوست داشتنی های زن و شوهر

علی اوسیوند مدتی را نیز بعنوان دوبلر فعالیت کرده است، حمیرا ریاض می گوید :تئاتر را بیشتر دوست دارم. چون با آن زندگی کرده ام، اما مردم سینما را، چون هم دور هم با دوستانشان هستند و هم در سینما هوایی عوض می کنند.
 

مصاحبه با علی اوسیوند

شما در فیلم سینمایی «شرفناز» در مقابل همسرتان ایفای نقش کردید کمی راجع به این فیلم برای ما صحبت کنید؟
 
هنوز این فیلم را که ندیده ایم و اجازه ندارم راجع به آن صحبت کنم. راجع به این فیلم باید بعد از اکران صحبت کرد.
 
 
درباره سریال شبانه «سالهای ابری» که این شب ها از تلویزیون پخش می شود. در بخشی از سریال شما در مقابل پژمان جمشیدی بازی کردید بازیگری که سابقه ورزشی دارد و در بخشی از داستان نقش جدی در مقابل شما ایفا می کند راجع به این موضوع برای ما صحبت کنید؟
 
پژمان جمشیدی زیاد با من بازی نداشت وی در فیلم پسر خوانده من بود در بخشی از فیلم وی را پیدا کرده و بزرگش می کنم.
 
 
بازخورد مردمی این سریال چگونه بوده است و راجع به این نقش برای ما صحبت کنید؟
 
نظرات خوب بود. شخصیتی که بازی کردم جاسم، شخصیتی که از چندین سال پیش معضلی با قهرمان داستان به نام حسین سالار داشت و می خواهد حقی را که در گذشته از وی ضایع شده بگیرد. حسین سالار دچار فراموشی شده است و هیچ چیز را به یاد نمی آورد در طول قصه نیز زوایای کور و مبهم داستان باز می شود و در پایان نیز به جزای اعمالش می رسد.
 
امیرفضلی و علی اوسیوند
 
 
به نظر می رسد نقش هایی که انتخاب می کنید رگه هایی از تاریکی در آن وجود دارد آیا خودتان این نقش ها را انتخاب می کنید یا پیشنهاد همکارانتان است؟
 
پیشنهاد همکاران است اما من سعی می کنم در اجرای آن زوایای تاریک در شخصیت ها باشد و تک بعدی نباشد.
 
 
معمولا نقش هایتان جدی است بجز «اخراجی ها» که البته در آن فیلم هم نقش شما جدی بود آیا تمایل دارید در این زمینه کار کنید؟
 
آن فیلم رگه های طنز داشت طنز هم کار کرده ام و شاید دیده نشده است.
 
کمتر مردم آثار طنز شما را به یاد می آورند می توانید آنان را نام ببرید؟
 
گروه هفت، افراطی ها. اخیرا کاری به نام «وام عسل» که مربوط به شبکه خانگی بوده است. اما اکثریت کارهایم جدی بوده است. من ملودرام، تراژدی هم کار کرده ام و همه نوع ژانری را تجربه کرده ام.
 
 
با توجه به اینکه سینمای خانگی را تجربه کرده اید نظر شما درباره این سینما چیست آیا می تواند تاثیر گذاری سینما و تلویزیون را داشته باشد. می توان آینده بهتری را برای آن متصور باشیم؟
 
اگر سوژه های بکر و وزین انتخاب شود و حتی اگر طنز است، طنز بی ارزش و سطح پایین نباشد، دارای پیام، عناصر نمایش محکم و قوی، شخصیت پردازی قوی باشد عالی است. اما اکنون به گونه ای شده که هر کسی بدون اینکه دانش این کار را داشته باشد پولی را جور می کند و فیلمی را با کیفیتی نازل وارد شبکه سینمای خانگی می کند که این کار خیانت است .کسی که وارد این کار می شود باید دانش و تجربه کار را داشته باشد البته اکنون وزارت ارشاد در حال انجام اقدام خوبی است و کمی سختگیری می کند. فرمی را دارد که در آن تهیه کننده، سرمایه گذار، کارگردان همه باید تایید شوند یعنی هر کسی دیگر نمی تواند وارد این کار شود. این برخورد وزارت ارشاد خیلی خوب است.
 
 
با این شرایط آیا سینمای خانگی از جهت کمی و کیفی رشد خواهد کرد؟
اگر نظارت باشد تاثیر خواهد داشت و این موضوع باعث پیشرفت در کار می شود. کار ما به گونه ای است که هر کسی فکر می کند می تواند بیاید وارد آن شود در حالی که باید درس خواند و کار کرد. باید مبانی اولیه کار را که مانند آیین نامه رانندگی است بلد بود.
 
علی اوسیوندوهمسرش
 
 

کارنامه هنری علی اوسیوند

سینمایی

 • ماهور (1395)
 • شرفناز (1393)
 • پایان خدمت (1392)
 • روزگاری عشق و خیانت (1392)
 • دامنه های سفید (1391)
 • خرس (1390)
 • بوی گندم (1389)
 • پایان نامه (1389)
 • پرنده باز (1389)
 • فیلادلفی (1389)
 • گلوگاه (1389)
 • افراطی ها (1388)
 • زیگزاگ (1388)
 • صبح روز هفتم (1387)
 • نیما یوشیج (1385)
 • قاعده بازی (1376)

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied